Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

Sugestii si pareri despre Scoli/Academii pentru un curs de micropigmentare?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Crina_B

Crina_B

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2017
Buna ziua. As dori si eu sa ma inscriu la un curs de micropigmentare, dar parerile par a fi atat de impartite incat nu stiu incotro sa ma indrept. Cineva din intamplare a mai facut acest curs si imi poate recomanda ceva? Eu am cativa ani de experienta in cosmetica, dar as dori totusi sa imi intind posibilitatile si serviicile si nu stiu unde sa ma indrept pentru acest curs. Vreau sa pun accent pe practica fiindca imi e teama ca atunci cand termin acest curs, eu nu voi ramane cu nimic si fiindca acest curs pare a fi costisitor, nu cred ca imi permit sa il fac de 2 ori. Va multumesc si astept pareri si sugestii si cu experientele voastre !

#2
Christina6

Christina6

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.06.2017
Mi-am facut cont doar ca sa-ti dau un reply fiindca din intamplare am dat de acest post. Atentie mare ! Aparent acum toata lumea preda si isi deschide scoala, desi nu sunt in stare. Am fost la o anumita doamna pe care am tot vazut ca tot poporul o ridica in slavi si auzeam de ea peste tot. Ei bine dupa ce am dat o gramada de bani la acest curs, am ajuns la concluzia ca am iesit cu foarte putine informatii (si nu fiindca as fi eu grea de cap), din urma discutiei cu o amica la o cafea si am ajuns la concluzia ca mie imi lipseste in mare parte fix baza si rugand sa o asist si sa o urmaresc cum lucreaza o data, am observat ca ma uitam nedumerita pana si la pusul anestezicului ! Apoi sa-mi explice ea cum se aplica de fapt si sa constat ca pe noi nu ne invatase acest lucru de baza si multe altele. Dupa mai multe cercatari si intrebari si inclusiv pe respectiva amica, mi-a ajuns la ureche un nume care mai mult sau mai putin imi suna cunoscut si anume Ana Maria Margineanu. Am gasit ca preda la Start Academy si cu jumatate de inima am zis sa incerc sa-mi acopar golurile si sa incerc sa nu ma las atat de usor batuta, dupa un prim esec. Cea mai buna decizie, sincer. Acest om a avut rabdarea sa imi explice tot ce nu am inteles si sa acopere tot ceea imi lipsea si pe langa asta am invatat mult mai multe. Si cel mai mare plus l-am regasit in faptul ca la Start mi s-a spus ca ei nu accepta o grupa mai mare de 6-7 persoane, iar eu la primul curs am fost intr-o grupa de 14 persoane si daca aveai o intrebare sau doreai ajutor la partea practica, pana se ajungea la tine (daca se ajungea) dura ceva si a fost foarte urat acest lucru, iar partea ironica a fost ca la Start, cursul care a fost de 10 ori mai bine explicat si cu mai multe informatii, a costat mai putin decat cursul la doamna de la primul curs, unde doar publicitatea si marea palavrageala a fost de dansa. Imi cer scuze daca postul parte incarcat de ura si cuvinte grele, dar am ramas cu un gust amar dupa experienta asta. Iti sugerez sa iti iei toate optiunile in considerare si sa te gandesti bine si sa nu te grabesti cand iei decizia (cum am facut eu de fapt). Mult succes !

#3
Crina_B

Crina_B

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2017
Oh, cineva in sfarsit a raspuns si speram sa am mai multe sugestii, dar si asta e ceva. O sa ma uit si o sa ma mai documentez.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate