Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ginecomastie

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
RA2013

RA2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 22.01.2013
Buna tuturor , sufar de ceva vreme de Ginecomastie ( crestere anormala a sanului la barbati ) si vreau sa ,, ascund ,, aceasta problema si nu stiu cum sa o fac imi puteti spune va rog cateva sugestii , am vazut ca ar fi o varianta cu maieuri stramte....alte solutii stiti , se fabrica in Romania acele tricouri special concepute sa ascunda aceasta problema ca am vazut in strainatate exista

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
http://www.fuby.ro/f...oko-w-857107889

#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Dar la un  mod de viata sanatos te-ai gandit ? Ceva  sport si alimentatie corecta ....nu ? ...vrei doar sa ascunzi ?
Bah baiatule , uita-te in oglinda , da-ti doua palme si tine minte ce iti zic eu . Important este sa fii tu multumit cu tine insuti , nu sa dai impresia ca esti altcineva in ochi altora .Degeaba ascunzi tu cu tricoul, ca acasa cand il dai jos aceeasi depresie te apuca. In primul rand nu te-ai nascut asa . Fac pariu ca te-ai nascut absolut normal. Dupa aia , ai inceput sa te scalzi in shaorme cu carne de pui sterodizati ...si ai consumat ceva tone pana sa ajung sa te plangi de ginecomestie . Cu  modul tau de viata o sa faci un diabet de toata frumusetea si chiar nu o sa mai conteze ca te jeneaza tatele . Vara-ti mintile in cap si schimba-ti viata .
P.S ...eu pentru postul asta este posibil sa fiu avertizat / suspendat . ll scriu pentru ca vreau sa te ajut, nu sa te jignesc  . Parintii tai sunt niste inconstienti  ( zi-le din partea mea ) le lipseste cultura unei vieti sanatoase . Asa ca , ia fa tu bine si cauta un regim pe care sa il poti tine si incepe sa alergi , sa faci drumetii , sa inoti  , du-te la un sport .

Edited by JurasikMan, 13 June 2017 - 20:13.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
https://www.sportgur...ssport-training

#5
R-Alex

R-Alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 16.05.2017
spune-ne te rog ce varsta ai,daca ai folosit ceva substante ce ar fi putut provoca asta,si ce stil de viata ai,ca sa eviti anumite reactii neplacute

#6
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Ginecomastia apare datorita unor dereglari hormonale. Te sfatuiesc sa consulti un medic.

#7
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
am si eu aceeasi problema (s-a mai remediat), m-am apucat de sala acum 2 ani si asta e cea mai buna solutie

#8
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Tricourile alea se cheama "chest binder". Materialul tipic la cele de calitate este o combinatie de 70% poliamida/nylon cu 30% elastan/spandex. Cele mai bune sunt unele americane (Underworks si alta marca care nu am retinut numele) dar sunt scumpe si de multe ori transportul costa mai mult ca obiectul. Acum daca nu ai sanii prea mari cred ca te descurci si cu marfa chinezeasca, gasesti pe Aliexpress mult mai ieftin, uite un exemplu: https://www.aliexpre...620112393.html?
Acum pentru diagnostic si tratament ar fi interesant de stiut cati ani ai, indicele de masa corporala, daca este vorba de ginecomastie (tesut mamar dezvoltat, popular "piatra") sau adipomastie (depunere de grasime), profilul hormonal, daca ai luat medicamente care pot avea ca efect secundar ginecomastie, etc., oricum ar fi bine sa consulti un medic endocrinolog.

Edited by jadcomp, 14 June 2017 - 09:33.


#9
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

View PostMar-zZz, on 13 iunie 2017 - 20:35, said:

Ginecomastia apare datorita unor dereglari hormonale. Te sfatuiesc sa consulti un medic.
Nu intotdeauna e vorba de o dereglare hormonala mai ales daca e vorba de adipomastie (depunere de grasime, fara dezvoltare de tesut mamar). Eu aveam adipomastie (sani perfect conturati dar fara tesut mamar), dispunerea grasimii corporale dupa tipar feminin si un profil hormonal absolut normal, ba chiar estrogenul era sub limita optima din punct de vedere cardiovascular. Bineinteles doar medicul poate pune diagnosticul pe baza analizelor si investigatiilor.

#10
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.06.2008
Am si eu ginecomastie.
Am facut analizele de tiroida si rezultatele sunt normale.

E doar o problema "estetica", asa ca mi se falfaie

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate