Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Black Panther ( 2018 )

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,972
  • Înscris: 16.02.2017
Cred ca asta e cel mai bun film cu super eroi....facut in America.Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cd-go0oBF4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#38
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005

View Postidaho333, on 26 februarie 2018 - 20:52, said:

Ce conteaza ca sunt negri?
Ce conteazã cã sînt negri care doresc rãzbunarea, negrii pentru care albii sînt "white boy" (un negru se simte jignit dacã-i spui boy), albii sînt "colonizatorii", "exploatatorii", negrii sînt cei oprimați dar se vor ridica și le vor arãta albilor ce deștepți sînt. Mai lipsea un tricou cu Black Power cã Black Panthers avem.
Și film și realitate
Attached File  Black-Panthers.jpg   76.34K   27 downloads
Attached File  150627-moynihan-black-panther-tease_m9pftx.jpeg   148.76K   25 downloads

#39
Psico

Psico

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.01.2018
Am văzut acest weekend. Este bun. Putem vedea saltul pe care efecte speciale îl pot oferi pentru filme chiar acum. Pe de altă parte, nu cred că au fost bune la ultima scenă. O mulțime de potențial pentru final nu um bine.
Îmi place ticălosul. Foarte credibil.
Cred că povestea a avut niște parcele interesante, dar nimic nu este amintit. Grup de povestiri mici.
Un film super-erou care a profitat de un moment bun pentru a lansa un film al acestui stil.

#40
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postidaho333, on 26 februarie 2018 - 20:52, said:

1Nu inteleg atitudinea asta.
Dar in Thor cum e?
Acolo e suprematia arienilor nordici?
2Hai sa nu luam chiar toate filmele in serios.
1Tocmai ca nu prea: au bagat negri intre ei.
Albii n-au voie sa fie doar ei intre ei.
Negrii aplauda ideea unei tari 111% neagra si izolata.
2Negrii si negrofilii le iau.

#41
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Unul sau doi asa de prasila.

Nu poti sa impiedici asta. Extremistii nu sunt doar albi.

Dar, mesajul filmului e pozitiv. Astia lupta si mor pentru a impiedica inarmarea extremistilor! Nu se poate trece asa usor  peste chestia asta.

Edited by idaho333, 27 February 2018 - 22:03.


#42
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Ce fain era sa vezi in anii 90 Robin Hood cu Morgan Freeman umbland teleleu prin Anglia. Nimeni n-avea nici o treaba.

#43
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostBursul, on 27 februarie 2018 - 22:04, said:

Ce fain era sa vezi in anii 90 Robin Hood cu Morgan Freeman umbland teleleu prin Anglia. Nimeni n-avea nici o treaba.
Nu-i totuna.
Se intelegea clar de el ca a venit cu Robin din Levant. I-au si aratat cum vin impreuna din Cruciade. Prezenta unui calator nu e ceva inexplicabil.
Acuma in schimb, vezi filme in care vreun rege al Angliei sau nush ce erou folcloric/literar/mitologic e negru si nimeni nu explica cum naiba, e multiculti din principiu.

Si io am avut treaba.
Chiar daca pe vremea aia nu stiam ca europenii au inventat ochelarii sau luneta dar nu-mi convenea ca el era cel mai sofisticat pe acolo.

Edited by grrrrr, 28 February 2018 - 13:11.


#44
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
l-am vazut si eu sambata trecuta, mi-a placut Posted Image

interesanta "regasirea" lui, il crezusem mort si ingropat cand l-a aruncat personajul interpretat de Michael B. Jordan :)

Edited by beavis03, 28 February 2018 - 22:43.


#45
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postbeavis03, on 28 februarie 2018 - 22:43, said:

l-am vazut si eu sambata trecuta, mi-a placut Posted Image

interesanta "regasirea" lui, il crezusem mort si ingropat cand l-a aruncat personajul interpretat de Michael B. Jordan Posted Image
Cum sa-l crezi mort cand apare in trailerul de la Avengers Infinity War?

#46
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
pai nu m-am uitat la trailerul respectiv Posted Image

Edited by beavis03, 01 March 2018 - 08:05.


#47
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Ma fratilor, am zis sa vad si eu filmul asta --- am rezistat cu greu pana a ajuns la urmarirea din Busan. Desi am ranjit vazand "suprematia" negrilor (bine, e facuta si la misto in multe cazuri -- ati vazut ritualul de incoronare cum sareau ca maimutele si cum erau imbracati traditional in carpe colorate), parca nu as vrea sa pierd 2 ore cu balarii de genul asta. Problema cu filmul asta este ca nu reuseste sa atraga privitorul (cu neuroni) spre poveste si spre personaje. Adica, oricat de extravagante ar fi universurile acestea populate de super-eroi, oricat de ciudate ar fi personajele, omul intra oarecum in actiunea filmului. In cazul de fata nu e valabil -- pur si simplu e prea gretos in multe momente, prea greu de imaginat asa ceva (gen africani care vorbesc despre acordarea de ajutoare altor tari si primirea de imigranti - lol) fara sa te simti papagal. Ok, sa zicem ca razi la primele dume de genul asta, dar apoi te plictisesc pentru ca toate sunt cam la fel -- negri fuduli pana la prostie si actiune fara sens. Zicea unul ca abia in partea a doua devine mai bun filmul --- dracu' stie, poate o sa-l termin candva, cand o sa fiu in pana de filme si seriale, dar pentru moment nu mai pierd timpul cu el.

Edited by Bibulus, 04 May 2018 - 15:45.


#48
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Doamne ce film scarbos
Abia am vazut primele 16 minute pe sarite si deja am prins cate faze in care rasa alba e demonizata,nu cred ca pot sa il urmaresc pana la sfarsit...si chiar daca il urmaresc voi urmari pe sarite doar fazele de actiune,pentru ca daca stau sa ma uit la fiecare faza si cuvant e posibil sa sparg tv-u din cauza lehamitei

Edited by I2O, 04 May 2018 - 16:45.


#49
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
E un film generic cu supereroi. Vad ca are momentan 7,6 nota pe imdb, dar daca era cu albi nu cred ca trecea de 6,0. Nu ai pe ce sa dai nota mai mare, nu aduce nimic nou, nu e interesant, efectele speciale sunt la nivel cu restul filmelor de gen, povestea e una simplista si previzibila. Pe ziua urmatoare nu mai retii nimic din el.

Mi-a placut de tribul ala wakandian Jabari ce traia in pesteri si era vegetarian. In desert. In pesteri. Vegetarieni. Dar macar au fost comici cand faceau ca niste gorile.
Astia sunt un trib care nu folosesc tehnologie moderna, insa in lupta finala doar ei conteaza.

[ https://78.media.tumblr.com/32e99197b94337066b9c693f4217758a/tumblr_p851mwjQpB1v4j2x1o3_1280.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
sorin_alexx

sorin_alexx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.05.2018
L-am văzut şi eu.
Cam previzibil când a înviat, adică era clar că n-a murit. În rest, all good, mi-a super plăcut.

#51
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Dar la scoala, la scoala cum erau? Invatau, faceau proiecte faine, faceau praf integralele?

#52
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostBibulus, on 04 mai 2018 - 15:44, said:

pur si simplu e prea gretos in multe momente, prea greu de imaginat asa ceva
Pana si un film fantasy are logica lui. Filmul discutat nu are logica, pentru ca incearca sa imbine descrierea unei societati avansate cu realitatea africana si cele doua lucruri sunt profund incompatibile.

#53
daniliescu95

daniliescu95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.05.2018
WOW, CUM A FOST! Deci WOW!!

#54
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
nu am fost impresionat de film si ma bucur ca nu l-am vazut la cinematograf. 4/10

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate