Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

UPC introduce în curând înregistrare în cloud

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Fanii Antena 3 o sa fie incantati, in rest pentru mine este o chestie total inutila, pacat de stratul de ozon doar

#20
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View PostPlaton, on 08 iunie 2017 - 15:12, said:

Fanii Antena 3 o sa fie incantati, in rest pentru mine este o chestie total inutila, pacat de stratul de ozon doar

Pe Antena 3 nu avem replay... poate vrei sa zici Romania TV.

#21
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postronuquet, on 08 iunie 2017 - 15:13, said:


Pe Antena 3 nu avem replay... poate vrei sa zici Romania TV.

Una din astea, imi cer iertare,cultura mea tv se opreste la National Geographic si inca vreo 4 posturi, daca ar face un pachetel cu astea as fi cel mai fericit,

#22
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View PostPlaton, on 08 iunie 2017 - 15:15, said:


Una din astea, imi cer iertare,cultura mea tv se opreste la National Geographic si inca vreo 4 posturi, daca ar face un pachetel cu astea as fi cel mai fericit,

Care sa se numeasca "Scandal" si sa mai includa si Fightbox si cateva straine tot de scandal si certuri, de acord.  Posted Image

#23
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,843
  • Înscris: 14.08.2007
Ei inregistreaza 24/24 anumite posturi oricum, dar ce vrei tu sa inregistrezi de multe ori e de pe alte canale pe care ei nu le inregistreaza ... daca le tin 6 luni si 100 de ore (SD? HD mai putin adica?) mai ca ar merita 7 lei. Desi 6 luni nu e suficient pentru mine, eu vreau sa-mi dea 100 de ore si gata, treaba mea ce si cat le tin, nu vad de ce sa le stearga daca ala e spatiul meu, daca fiica-mea are niste desene preferate le inregistrez si vrea sa le vada si peste 1 an poate.

#24
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Posta_d_y, on 08 iunie 2017 - 14:17, said:

Tocmai am primit un mail  de la UPC  cu aceste informatii:

   Dorim să vă prezentăm un nou tip de inregistrare si ne intereseaza opinia dumneavoastra cuprivire la acesta.
Acest tip de inregistrare va fi o solutie de inregistrare in cloud, iar inregistrarile dvs. vor fi stocate pe un server la distanta, astfel incat nu mai este nevoie de existenta unui HDD (hard disk) fizic. Astfel nu va trebui sa va mai faceti griji cu privire la posibilitatea de a pierde continutul inregistrat.


Inca o data, o scurta descriere a noului concept de inregistrare a emisiunilor TV.
Acest tip de inregistrare va fi o solutie de inregistrare in cloud, iar inregistrarile dvs. vor fi stocate pe un server la distanta, astfel incat nu mai este nevoie de existenta unui HDD (hard disk) fizic. Astfel nu va trebui sa va mai faceti griji cu privire la posibilitatea de a pierde continutul inregistrat.

Cu aceasta solutie puteti inregistra simultan pe mai multe emisiuni TV.

Ati avea acces total la inregistrarile dvs. chiar daca sunteti plecati de acasa prin intermediul programului Horizon Go (vizionati canalele TV online utilizand smartphone-ul, tableta sau PC-ul). Le puteti urmari nu doar pe televizor, ci si pe laptop sau tableta, indiferent daca va aflati in interiorul sau in afara casei.

Veti putea inregistra de la distanta, de exemplu sa gestionati inregistrarile prin intermediul aplicatiei Horizon Go sau sa programati inregistrarea unei emisiuni selectate de pe site-ul Horizon Go chiar daca nu sunteti acasa.

Fiecare inregistrare va fi salvata pe un server timp de pana la jumatate de an dupa care va fi stearsa automat.
Puteti inregistra min 30 max 200 ore.

Puteti derula inapoi pana la 60 de minute emisiunile TV.

HDD-ul dvs. anterior va inceta a mai fi o optiune pentru inregistrare, insa toate programele inregistrate anterior ar fi inca disponibile pe HDD pentru vizionare.

Cat de probabil este sa va abonati la poate stoca 100 de ore de inregistrare pentru 7 ron?
Unde au specificat prețul?

#25
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
In mail. Cred ca e doar orientativ si probabil ca vor fi mai multe optiuni iar maxim se va da 7 lei.. cred


gen 50 ORE - 3 lei,  100 ore - 5 lei 200 ore 7 lei. E doar parere personala

#26
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postronuquet, on 08 iunie 2017 - 14:48, said:


Pai cam are.. cum urci tu inregistrarea in cloud? Posted Image

In rest ce sa zic, foarte ok, dar de dat bani (7 lei) in niciun caz. Moka la Horizon, asa cum e si la Telekom, moka pe IPTV.
Așa mai face un ban „prietenul”...

#27
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View Postmegafanro, on 08 iunie 2017 - 15:24, said:

Așa mai face un ban „prietenul”...

La cat a costat data-centerul cu servere, eu zic ca "prietenul" va iesi rau in pierdere.. nu prea se arunca lumea la dat bani.. mai ales pentru ceva ce deja ai.

#28
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Posta_d_y, on 08 iunie 2017 - 15:24, said:

In mail. Cred ca e doar orientativ si probabil ca vor fi mai multe optiuni iar maxim se va da 7 lei.. cred


gen 50 ORE - 3 lei,  100 ore - 5 lei 200 ore 7 lei. E doar parere personala
Mersi. Cred că vor să pensioneze „scula mediocră”...

#29
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@utopium

Pentru ca din punct de vedere financiar e mai logica optiunea ca ei sa inregistreze 24/24 si tie sa iti dea acces la arhiva lor de 6 luni. Altfel daca ar fi sa inregistreze ei pentru fiecare cerere in parte, s-ar inregistra de multe ori aceeasi chestie si s-ar umple rapid HDD-urile lor. Dar ce mi se pare mie aiurea (pe langa declaratia mincinoasa a lor): Daca tot inregistrati 24/24 (ceea ce mi se pare scenariul cel mai plauzibil financiar) atunci lasa-ma se vad si emisiuni de luna trecuta, chiar daca nu am setat in prealabil o inregistrare pentru ele.

Edited by danzi23, 08 June 2017 - 15:28.


#30
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postronuquet, on 08 iunie 2017 - 15:25, said:


La cat a costat data-centerul cu servere, eu zic ca "prietenul" va iesi rau in pierdere.. nu prea se arunca lumea la dat bani.. mai ales pentru ceva ce deja ai.
Era numai o ironie. În loc să introduci câteva posturi TV în format H.D., tu arunci bani pe „apa sâmbetei”...

#31
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View Postmegafanro, on 08 iunie 2017 - 15:28, said:

Era numai o ironie. În loc să introduci câteva posturi TV în format H.D., tu arunci bani pe „apa sâmbetei”...

Rabdare ca in octombrie s-ar putea sa avem o surpriza cu Trace-urile. Posted Image

#32
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
În sens bunPosted Image sau în sens nasol...Posted Image

#33
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Vedem....

#34
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005

View Postmegafanro, on 08 iunie 2017 - 15:28, said:

Era numai o ironie. În loc să introduci câteva posturi TV în format H.D., tu arunci bani pe „apa sâmbetei”...

Eu nu vad asa . Vad o evolutie. Toti se duc spre cloud.. plus ca o sa avem functii mai multe si apare iar inreg la distanta. Era preferata mea cand aveam DVR-HD

#35
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View Posta_d_y, on 08 iunie 2017 - 15:31, said:


Eu nu vad asa . Vad o evolutie. Toti se duc spre cloud.. plus ca o sa avem functii mai multe si apare iar inreg la distanta. Era preferata mea cand aveam DVR-HD

Inainte moka, acum cu plata. Posted Image  Capitalismu asta...

#36
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
how about no...

(OFF: ce se intampla cu trace-urile?)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate