Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Posturi decente pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Sal. Am vazut ca se face aici o listare a posturilor romanesti de pe internet, dar in afara de unul sau dopua.. pace. Hai sa facem o listare in functie de calitate. Fiind posturi cunoscute sigur gasiti linkurile, asa ca  nu le mai pun. Publicul tinta fiind cel experimentat sau cel care nu asculta muzica comerciala de 2 lei 50, genul fiind in general dance/clubbin'
1. dance.fm  Post ce emite din Amsterdam, caracterizat printr-o mare diversitate si o trensmisie de calitate(da, au si aacplus)
2. Radiodance romania. Asta e singhurul post de radio ce misca la noi de aia l-am pus pe locul doi. Aveti numai grija sa nu o luati cu din alea gen Andra ca e vai! Si schimbati providerul. Cu rds cu tot uneori am nevoie de proxy pentru a-l asculta.
3. Metro fm  -post comercial din Budapesta (ba astia ne intrec!) . Auzi rara reclame cam cate 2 (din care una la upc), de bun gust, in general house/dance. daca mai pica bufferul merge cu proxy din ungaria/austria. Gasesti pe shoutcast pe site.
4. ABF - Pt cei ce asculta house de club. Au stream si la 256 kb/s
5. Fac o exeptie de la stil, pt. cei ce vor sa se racoreasca, sa incerce smoothjazz sau secret agent pe shoutcast. Super chill! B)

Alte idei?
Va astept. Sa fie de bun gust. Muzica, nu zgomot! :w00t:

#2
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
Ce inseamna sa fie de bun gust? Ceva care trebuie sa fie pe gustul tau?
E ca si cum ai intreba: Ce muzica asculti? si cineva ar raspunde - Eu ascult numai muzica buna.
Zice cineva, eu ascult numai muzica proasta? NU! Normal ca fiecare zice ca are gusturi bune.
Gusturile difera de la o persoana la alta. Ce consideri tu a fi masterpiece cineva poate sa considere ca este ok sau de ce nu, a piece of shit.
Am deschis un asemenea thread in Multiplex. Filme de nota 10 ... dar daca te uiti peste el, vei vedea toate genurile de filme. Pe unele le poti considera excelente iar de altele nu poti decat sa te miri cum au ajuns sa fie trecute acolo. Dar... din nou, gusturile difera si este absolut normal.

#3
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Matthew spune ca a remarcat un post enuntat de el , care are doar vreo 2 reclame......posdtul radio care nu are reclama...ala ori e tinut in spate doar de un pasionat de un anumit gen de muzica si atunci nu vine reclama la el....ori nu vrea sa primeasca reclama ceea ce ma indoiesc....nu stiu daca exista post radio care sa nu doreasca niste bani , iar bunurile gusturi...pe care le aminteste ....fiecare are cu totul altele! Totusi adaug si eu un post radio...fara prea multa reclama cu un target bine conturat, cred ca are legatura cu ceva pocaiti pentru ca au si emisiuni speciale adresate lor ...pocaitilor - Liberty Radio - pe Astra 2 freqv. 12402 V. Adaug aici si City Radio...imi place linia lor....si mi-as dori un post radio asemanator in Romania.......ar mai fi cateva......tot de pe satelit dar cu alta ocazie....

#4
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 06.09.2004

 a21alex, on Feb 14 2006, 11:42, said:

Matthew spune ca a remarcat un post enuntat de el , care are doar vreo 2 reclame......posdtul radio care nu are reclama...ala ori e tinut in spate doar de un pasionat de un anumit gen de muzica si atunci nu vine reclama la el....ori nu vrea sa primeasca reclama ceea ce ma indoiesc....nu stiu daca exista post radio care sa nu doreasca niste bani , iar bunurile gusturi...pe care le aminteste ....fiecare are cu totul altele! Totusi adaug si eu un post radio...fara prea multa reclama cu un target bine conturat, cred ca are legatura cu ceva pocaiti pentru ca au si emisiuni speciale adresate lor ...pocaitilor - Liberty Radio - pe Astra 2 freqv. 12402 V. Adaug aici si City Radio...imi place linia lor....si mi-as dori un post radio asemanator in Romania.......ar mai fi cateva......tot de pe satelit dar cu alta ocazie....
Tu ai idee cite posturi de radio fara reclame sint pe satelit?

#5
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Am idee ca ascult.....Sunt corporatii puternice care tin la o linie si la originalitate...nu urmaresc castigul ...au ei alte venituri din alte parti.....Se poate amanunti urmarind un post anume....vazand ce alte posturi tv are ...sau ce firme shi alte institutii sustin radioul respectiv...samd...

#6
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
un post de radio care sa nu aiba emisiuni gen valentine & co. Sau unul care ca nu bage shit gen andra & co.
Ma rog ar fi si alte exemple dar acuma nu imi vin in minte, deoarece nu ma preocupa astfel de "autori"
Chestia cu reclamele nu ma deranjeaza atata(normal ca unii din asta traiesc), mai mult ma deranjeaza ca daca cineva sponsorizeaza un radio in RO o face numai pentru manele & co. Stiu ca in Bihor era ceva radio cu muzica populara care mi-a placut, Favorit parca Ii zicea, is curios daca dau d el pe net dar si aia bagau manele bata-i Dumnezeu sa-i bata :death: . Eu cred ca la noi nu se intelege notiunea de clubbin sau de dance, whatever.

pot sa zic, de altfel ca emisiuni cu oameni gen gabi jugaru sau carcotasii sunt ok. De altfel asta ar fi cam singurul motiv pentru care ascult 21 si kissfm.
Dar si pe profm sunt emisiuni faine de muzica gen worldwide.. Pacat ca numai emisiuni.

#7
free2smoke

free2smoke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.02.2006
Dance FM ala chiar suna bine .. :) daca vrei www.sky.fm  AAC+ 32 multe natii de house :)

#8
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
:coolspeak: sky fm e profi facut, dar faci confuzie, house este de pe digitally imported care e platit, altfel asculti doar pana in 96k sau 24k aacplus :P

eurodance.ro misca ceva. dar deocamdata nu au link de 128k :mellow:

#9
bossss

bossss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 14.11.2004
"Un post de radio care sa nu aiba emisiuni gen valentine & co. Sau unul care ca nu bage shit gen andra & co"


Sub nici o forma nu vreau sa te jignesc dar cred ca tu esti genul de clubber setat sa asculte doar genul lui muzical preferat. Sa-ti permiti sa zici despre Andra ca e shit este mare lucru, si, pe mine, ca si citior al tau, treaba asta ma indreptateste sa te intreb in ce calitate ai facut afirmatiile de mai sus ? Tocmai Andra care, de bine de rau are una dintre cele mai bune voci ale romaniei. Vezi, noua, astora care lucram prin posturile de radio, oamenii ca tine ne produc lehamite (sa nu zic altceva), si ne fac sa ne intreb daca in afara de bani mai exista o motivatie pentru care facem ce facem !? Raspunsul vine de la cei care stiu sa aprecieze la adevarata valoare si pe Carl Cox (de ex.) dar si pe Andra.

PS : Nu, nu sunt fan Andra.

Edited by bossss, 04 March 2006 - 08:27.


#10
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Momentan ascult music one (www.m1live.com) si Radio ProFM Nl. (www.profm.nl). La amandoua cantitatea de reclame e mica plus ca e muzica care imi place sa o ascult cand stau la Pc. Oricum m1 e un pic mai altfel.

#11
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
digitally imported e super, si 96kbps e deajuns, daca ai nevoie de mai mult, platesti :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate