Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ozark (2017 - )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Marty Bird, un planificator financiar cu mafia mexicana pe urme fuge cu tot cu familie din suburbiile Chicago-ului intr-o statiune de vara izolata din Missouri.

Primul sezon, format din 10 episoade, apare pe Netflix pe 21 iulie.

http://www.imdb.com/title/tt5071412/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6Y7kHHxylps?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Calitate Netfilix, acting decent, dar cu o poveste ireala, si rupta de realitate.

Pentru cei care nu au altceva de vazut, merita incercat.

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Deci spalau aia atat de multi bani incat nu mai puteu fizic sa-i numere si cantareau cu totul camioanele pe platforma-cantar. Foarte tare faza!
Asa puteau aia sa fure , jongland cu cantitatea de benzina din rezervor.
Mult umor negru ,de buna calitate cu toata neverosibilitatea unor parti din script. Si jocul actorilor e top notch. Il astept pe Peter Mullan!
Edit: Nu inteleg de ce povestile ar trebui sa fie reale ,sau sa aiba legatura cu realitatea. Sau de ce aceasta cerinta implica neaparta o anumita calitate. Asa ne tot putem uita in nestire la documentare.
Si filme ca Stalker sau Melacholia ar fi niste rapciugi amarate. Ca sunt nerealiste.

Edited by edigee, 30 July 2017 - 15:56.


#4
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Un serial de top! Actori buni, scenariu interesant. Am înțeles ca urmează sezonul 2 in 2018.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Primele episoade sunt solide, apoi parca nu se mai termina. Aminteste de Fargo insa ii lipseste ceva.

Macar are un inceput, mijloc si sfarsit. Actorii joaca bine, doar nevasta... mi-a sarit in ochi, poate mi-era doar antipatic personajul.
Julia Garner, cel mai bun rol. A fost interesanta si prezenta lui Jordana Spiro, ca zilele astea am terminat comedia ei My Boys.

[ http://oohlo.com/wp-content/uploads/2017/07/tumblr_otczqvhkC91ultlkmo3_r1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,321
  • Înscris: 24.02.2017
Eu l-am termina acum 2 saptamani. Mi-a placut, pot sa spun. Astept cu nerabdare urmatorul sezon

#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
"- His boss is gonna be expecting him home!
- And when he doesn't(return home) ,they'll send another Mexican to take his place.
If there's one thing Mexico is full of,it is Mexicans."

Attached Files



#8
ViKKKy

ViKKKy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.09.2017
printre cele mai bune seriale urmarite vara asta.

e un soi de Breaking Bad, doar ca in locul lui Jesse e blonda aia smecheroasa si a dracului (Ruth) aka Julia Garner. Posted Image

astept cu interes sezonul 2.

#9
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Cel mai "cuprinzator " teaser ever!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fSd2dQhMShc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.cosmopoli...2-release-date/

#10
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
A apărut sezonul 2.
Merită un binge-watching in weekend.

#11
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Deja am văzut în fugă astăzi primele 4 episoade. Mi se pare mai slab decît sezonul 1, cam static, lipsit de vlagă. Poate își mai revine  pe parcurs, că mai am de văzut 6 episoade.

#12
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
N-a fost la acelasi nivel cu primul sezon, iar finalul sugereaza un sezon 3 destul de previzibil. Singurul plus ar fi personajul interpretat de Julia Garner.

#13
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Daca mi-era antipatica nevasta in primul sezon, acum a depasit orice limita de bun simt.

S-a terminat stupid si nu vad cum isi mai poate reveni in sezonul 3, va merge tot in jos.

#14
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Sezonul 3 are mare potential, cu cazinoul ala pus pe picioare trebuie sa incerce careva o schema sa ciupeasca niste bani --- sa vedem cine se frige.

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Nu mai e decat mafia aia careia le-a tras teapa cu cazinoul. Dar nu mi-au parut prea impresionanti.

#16
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 24.03.2018
Interesant? Recomandati?

#17
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Un serial bun, cel puțin sezonul 1. Poate și sezonul 3 va fi la fel de bun. Nota mea 7.7/10

#18
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
S=a terminat sezonul 3. Foarte tare ultimul episod (nr. 10). Nota mea pentru acest ultim episod 9/10. Se cere evident sezonul 4 :) Să vedem dacă se va face. Cu criza asta globală ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate