Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Nordul Croatiei de 1 iunie

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Pe topicul de mai jos nu am mare succes. Ziceti, rogu-va, unde gasesc nitica distractie pentru juniori de 1 iunie in nordul croatiei? Masinute electrice, alea-alea, stiti voi, care aveti baieti...
Mentionez ca am vreo 10 concedii la activ in Croatia, deci am nevoie de ponturi tintite. Nu ma supara nici un offtopic de genul "croatia e mai la sud", stiu asta si singur, pe probate, dar am nevoie de ajutor pe partea de nord unde stiu doar crikvenica si insula krk, de cand eram fara copii.
Va multumesc anticipat.

#2
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Studiaza Rovinj si Porec, sunt mai statiuni mai animate. Am fost doar in plimbari de o zi acolo. Sau Portoroz, in Slovenia.

#3
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Cand am trecut prin Krk am vazut ca inchiriau buggy-uri si atv-uri. As fi vrut sa inchiriez, dar in octombrie nu era nimeni acolo, dar mi s-a parut oricum fain pentru familisti. In Pola si imprejurimi ai multe activitati, acvarii, parcuri, chestii impresionante pentru juniori. Asa ca, da cu banul :)

#4
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Tot Rovinj recomand si eu. Se pot inchiria biciclete (Istria este patria bicicletelor), se poate urca in turnul catedralei, se pot face mici excursii cu vaporasul, noaptea orasul este fermecator iar copiii au destule ispite (culinare sau nu) de unde alege plus ca unele hoteluri au piscina incalzita.
Daca stati doua zile sau toata "vacanta" de 6 zile, se poate da o fuga la Pola pentru amfiteatru (trebuie pusa imaginatia copiilor la lucru cu arene, lei, tigri si gladiatori - se poate coborî sub amfiteatru, gasiti acolo un fel de muzeu al gladiatorilor).

Edited by florinbad, 23 May 2017 - 08:35.


#5
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Am gasit un hotel perfect toata lumea, mamy+taty+bayetiiPosted Image , Family Hotel Amarin, mai trebuie doar sa te tina buzunarelePosted Image . Uita-te la fotografii: piscina interioara, loc de joaca exterior, loc de joaca interior, sala fitness, sala jocuri video, sauna, piste pentru biciclete etc.

Edited by florinbad, 23 May 2017 - 09:40.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Indiferent ce alegi,sa tii cont ca Adriatica are foarte multi "dinti" in aceasta perioada.Apa rece musca tare de tot.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Opatija, Crikvenica, Umag, Rijeka (ceva mai mare). Acum nu stiu cat de departe doresti sa conduci si de unde sa pleci. Ca Rovinj, Umag, sunt departe in vest. Nordic m-as gandi la granita cu Slovenia, Ungaria dar acolo e mort, dupa care dai de Zagreb. Daca vrei spre mare, atunci esti mai degreaba in sud.

Zi de unde pleci si cam ce distanta vrei sa parcurgi?

#8
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postflorinbad, on 23 mai 2017 - 09:28, said:

Am gasit un hotel perfect toata lumea, mamy+taty+bayetiiPosted Image , Family Hotel Amarin, mai trebuie doar sa te tina buzunarelePosted Image . Uita-te la fotografii: piscina interioara, loc de joaca exterior, loc de joaca interior, sala fitness, sala jocuri video, sauna, piste pentru biciclete etc.

In Croatia no ma  uit la hoteluri, nu de Alta dar mai am 3 saptamani de Europe la vara si trebuie buzunar. Multumesc, oricum.

View Postbusiness11, on 23 mai 2017 - 11:04, said:

Opatija, Crikvenica, Umag, Rijeka (ceva mai mare). Acum nu stiu cat de departe doresti sa conduci si de unde sa pleci. Ca Rovinj, Umag, sunt departe in vest. Nordic m-as gandi la granita cu Slovenia, Ungaria dar acolo e mort, dupa care dai de Zagreb. Daca vrei spre mare, atunci esti mai degreaba in sud.

Zi de unde pleci si cam ce distanta vrei sa parcurgi?

Tm. Nu-mi fac griji, in 7 ore max sunt la crikvenica.

View Postflorinbad, on 23 mai 2017 - 08:32, said:

Tot Rovinj recomand si eu. Se pot inchiria biciclete (Istria este patria bicicletelor), se poate urca in turnul catedralei, se pot face mici excursii cu vaporasul, noaptea orasul este fermecator iar copiii au destule ispite (culinare sau nu) de unde alege plus ca unele hoteluri au piscina incalzita.
Daca stati doua zile sau toata "vacanta" de 6 zile, se poate da o fuga la Pola pentru amfiteatru (trebuie pusa imaginatia copiilor la lucru cu arene, lei, tigri si gladiatori - se poate coborĂŽ sub amfiteatru, gasiti acolo un fel de muzeu al gladiatorilor).

Bicicletele merg cu noi peste tot.

#9
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
In aceasta situatie eu ti-as sugera sa te cazezi unde gasesti si iti face cu ochiul si sa va plimbati incoace si incolo, sunt multe locuri frumoase in Istria.

#10
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View Postmdt, on 22 mai 2017 - 19:17, said:

Studiaza Rovinj si Porec, sunt mai statiuni mai animate. Am fost doar in plimbari de o zi acolo. Sau Portoroz, in Slovenia.
La Porec exista parcuri de joaca pentru copii cu masinute electrice, carusel, roller coaster?

#11
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Nu am vazut dar merita verificat pentru ca e un orasel mai turistic.

#12
M-H-N

M-H-N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 19.02.2014
Hotelul Amarin este recent inaugurat în cadrul campingului Amarin.
Am stat în vilă în camping acum 2 ani. Erau 2 apart/vilă, unul la parter și unul la etaj.
Condiții excelente dar și preț pe măsură: 150 €/apart/noapte în apartament de 4, fără vreo masă.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate