Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

The Crossing ( 2017 )

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9LMkHLt1rx8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.imdb.com/title/tt6461824/

#2
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Bun trailer,aparent bun plot,însă rămâne de văzut dacă se va ridica la nivelul trailerului.

Chiar dacă subiectul a mai fost și în alte seriale(cu mici diferențe),poate de data asta vor reuși să-l ducă la final.

#3
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 25.12.2016
Subiectul, desi fumat, este incitant, numai ca este foarte greu de mentinut nivelul de interes pentru un astfel de serial. De obicei se transforma rapid in telenovela, iar partea SF este neglijata...

#4
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Are cineva idee cand incepe serialul?

#5
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
A aparut primul episod! Mi se pare destul de interesant si misterios, e de urmarit.

Las trailerul din nou, cel de sus nu mai e valabil.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9QbKxQfeLRk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tiestodj20, 21 March 2018 - 17:52.


#6
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 25.12.2016
Am vazut primul episod. Fiind la inceput, a fost destul de ok (mai bine zis, ideea din spatele lui e singurul lucru interesant). Cliseele obisnuite in ce priveste personajele si actiunea: politist divortat retras la "tara", agenta federala prinsa in mijlocul situatiei, musamalizare in jurul cazului, etc...
Are acea aparenta de serial de familie, unde totul este tinut in niste limite si unde se merge mult pe partea de drama. Primul episod a fost suportabil, in general asa se intampla la majoritatea serialelor, dar nu pare sa fie SF decat prin "eticheta".
Nota mea ar fi 6/10 si cred ca aici se va duce si pe IMDB in curand.

#7
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005
Da' gata, au terminat cu Travelers? Că și ăla începuse promițător și devenise telenovelă (cred, de fapt, că nu mai contează dacă apare vreun sezon nou).
Cam ce alte filme e cu din ăștia refugiați din viitor? În afară de Terra Nova, de asemenea decedat prematur.

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Au mai fost ,dar in sens invers ,refugiati in viitor. Un exemplu
http://www.imdb.com/..._=nm_flmg_act_8

#9
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005
A, da, am renunțat la el cînd au dat-o în nazisme, merită continuat? Că văd că și ăsta a decedat la sezonul 2, romanul are 3 părți.

#10
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
au aparut pana acum 2 episoade.

#11
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
E varza domne! Primul episod a mai fost cum a mai fost, dar la al doilea, dupa vreo 7-8 minute n-am mai rezistat si am inchis ---- adevarata telenovela. Nu va recomand sa pierdeti timpul cu el.

#12
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 14.04.2010
Nu inteleg ce vezi asa de telenovela la el? Mie imi pare chiar complex si multe ramificatii, desi unele previzibile tot te tine captivat sa vezi pana la ce nivel sunt infiltrati "apexii".

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cine a apreciat Lost apreciaza si serialul asta.
Abia ce am auzit de el, am dat sa vad un trailer si am ramas impresionat si cu convingerea ca o sa il urmaresc.

#14
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
mie mi-a placut si mi-a parut rau ca nu i-au dat un sezon 2. E drept ca is mare fan al filmelor sf, cu conspiratii..  Ce mi-a placut a fost ca nu a parut sa fie un serial fortat si ca inafara de serif (pe care nu mi-l pot scoate din cpa  pentru rolul din National Security)  , restul.. si-au interpretat destul de bine rolurile ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate