Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Jandarm sau sofer de TIR?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016
salutare, mai am putin pana ce fac 18 ani, eu deja sunt la scoala de soferi, dau niste teste si imediat ce fac 18 ani sunt pe traseu, eu m-am gandit sa devin sofer pe tir, nu prea stiu cum e viata pe tir dar imi place aventura si e mai *open world*, eu am de ales intre a fi sofer pe tir si a fi jandarm, nu imi e greu sa iau testul de la jandarmerie, indeplinesc toate conditiile, doar ca trebuie sa aleg in a fi jandarm ori sofer pe tir, daca imi puteti spune care sunt minusurile si plusurile fiecarui serviciu v-as fi recunoscator

#2
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Alege ce iti place sa muncesti!

#3
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

 Cichi-Cian, on 19 mai 2017 - 19:25, said:

salutare, mai am putin pana ce fac 18 ani, eu deja sunt la scoala de soferi, dau niste teste si imediat ce fac 18 ani sunt pe traseu, eu m-am gandit sa devin sofer pe tir, nu prea stiu cum e viata pe tir dar imi place aventura si e mai *open world*, eu am de ales intre a fi sofer pe tir si a fi jandarm, nu imi e greu sa iau testul de la jandarmerie, indeplinesc toate conditiile, doar ca trebuie sa aleg in a fi jandarm ori sofer pe tir, daca imi puteti spune care sunt minusurile si plusurile fiecarui serviciu v-as fi recunoscator

Daca-ti place aventura de ce nu te duci la scoala?

#4
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
Legiunea franceza, au nevoie de chichiceni.

#5
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016

 wb626ek, on 19 mai 2017 - 19:31, said:

Alege ce iti place sa muncesti!

imi plac ambele servicii >_>

 Tsunnnami, on 19 mai 2017 - 19:33, said:

Daca-ti place aventura de ce nu te duci la scoala?

hahaha, report :kappa:

 GreyBeard, on 19 mai 2017 - 19:33, said:

Legiunea franceza, au nevoie de chichiceni.

sa stii ca ma gandisem intr-un timp, dar erau alte vremuri

Edited by Cichi-Cian, 19 May 2017 - 19:36.


#6
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
Pe 9gag ai incercat? Se simte lipsa trollilor.

#7
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
La jandarmi îți trebuie bac-ul?

#8
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015
Razi degeaba, TIR-ul nu e aventura, nu gandi ca un jandarm.
Ce e aventura in a sta la volan pe o autostrada in care nu vezi nimic toata ziua?

Ce-ti ofera scoala?
Pai s-o punem asa:
Te invata sa gandesti
Poti face programare cu gandul la aventura, apoi o iei cu masina de teren si cu piciorul sa faci/verifici harti pentru cei care produc GPS-uri.

Acolo da aventura

Te-ai mai desteptat un pic?
Te consideri insulatat ca te-am trimis la scoala?
:lol:

#9
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

 Cichi-Cian, on 19 mai 2017 - 19:25, said:

salutare, mai am putin pana ce fac 18 ani, eu deja sunt la scoala de soferi, dau niste teste si imediat ce fac 18 ani sunt pe traseu, eu m-am gandit sa devin sofer pe tir, nu prea stiu cum e viata pe tir dar imi place aventura si e mai *open world*, eu am de ales intre a fi sofer pe tir si a fi jandarm, nu imi e greu sa iau testul de la jandarmerie, indeplinesc toate conditiile, doar ca trebuie sa aleg in a fi jandarm ori sofer pe tir, daca imi puteti spune care sunt minusurile si plusurile fiecarui serviciu v-as fi recunoscator
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nl-hHyNEmE8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sofer pe TIR..........doar ca nu ai experienta necesara manevrarii unui.... TIRPosted Image

Edited by xmanyacs77, 19 May 2017 - 19:50.


#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Din cate stiu, nu s-a revenit la 18 ani pt permis pt camioane, deci mai ai de asteptat. Apoi, nu vad cine ti-ar da un tir pe mana, ca incepator, poate la salubritate, pana prinzi experienta, dar si acolo vad soferi de varsta pensionarii, cu zeci de ani de soferie, oare aia de ce nu trec pe TIR si prefera sa transporte gunoiul?

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,043
  • Înscris: 22.05.2003
1. E mare aventura sa fii sofer de TIR, adica iei forma scaunului, esti plecat non-stop si traiesti ca masina.
2. TIR-istii sunt primul target al masinilor autonome, pt ca in transporturi soferul e cel mai mare cost de care s-ar dori sa se lipseasca.
3. Jandarm = "pumnii mei creieri nu are", e o optiune mai buna.

#12
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Daca te faci sofer pe tir, o sa stai cam rar pe acasa + ca riscurile sa fii inselat vor creste.

#13
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
stiam ca nu poti obtine permisul de conducere pentru tir decat dupa 21 ani.

#14
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 GreyBeard, on 19 mai 2017 - 19:33, said:

Legiunea franceza, au nevoie de chichiceni.
Franceza sau straina?

#15
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
https://forum.softpe...iunea-franceza/

#16
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
daca puiintrebarea asta, SIGUR, fa-te jandarm,pentru soferi de tir iti trebuie o leaca de mai multa minte, la jandarmerie iti trebuie doar putere si obedienta. jar head, cum ziceau aia din avatar ;-)

#17
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Adm, on 19 mai 2017 - 20:30, said:

1. E mare aventura sa fii sofer de TIR, adica iei forma scaunului, esti plecat non-stop si traiesti ca masina.
2. TIR-istii sunt primul target al masinilor autonome, pt ca in transporturi soferul e cel mai mare cost de care s-ar dori sa se lipseasca.
3. Jandarm = "pumnii mei creieri nu are", e o optiune mai buna.
Jumatate dintre cei care au facut scoala auto si stau in satul unde au ai mei casa sunt tiristi.Bani de n-au aer,case mari,bani multi facuti la"ia-ma nene",in schimb,nu ai familie,griji multe,boli nasoale de sedentarism,ce iei pe mere dai pe mango,nu pe pere

Edited by daniMMM, 19 May 2017 - 20:46.


#18
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012

 xmanyacs77, on 19 mai 2017 - 19:48, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nl-hHyNEmE8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sofer pe TIR..........doar ca nu ai experienta necesara manevrarii unui.... TIRPosted Image
Off: ca sofer profesionist, iti spun ca ce este in acest film se parcheaza mai greu ca un TIR....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate