Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Montare maner scoica usa balcon

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007

View PostMaverick27, on 19 mai 2017 - 09:57, said:

Pana revine cu poze initiatorul, am eu o intrebare scurta !

Se poate monta o broasca clasica la o usa de balcon din termopan ?

Sistemul actual merge greu, am facut reglaje dar degeaba, daca se pierde functia rotobasculanata, nu ma deranjeaza.

Multam !

În principiu, nu. Dacă ai cercevea lată se poate, dar de obicei ușile de balcon sunt făcute cu cercevea îngustă. Se poate regla oscilobatantul să meargă perfect. Trebuie obligatoriu calat geamul.



Scoți unul din șuruburile alea (de obicei cel mai aproape de jumătatea înălțimii ușii, dar merge oricare), care sunt de obicei de 4,3 x 25 și pui acolo cilindrul cu un alt șurub de 4,3 X 35. Ai grijă că poți să spargi geamul dacă șuruburile de la mâner sunt prea lungi. De obicei merge autoforant de 3,9 X 19 pentru mâner.

Attached Files


Edited by Digix, 19 May 2017 - 10:23.


#20
ealinutz

ealinutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2009

View PostDigix, on 19 mai 2017 - 10:22, said:

În principiu, nu. Dacă ai cercevea lată se poate, dar de obicei ușile de balcon sunt făcute cu cercevea îngustă. Se poate regla oscilobatantul să meargă perfect. Trebuie obligatoriu calat geamul.



Scoți unul din șuruburile alea (de obicei cel mai aproape de jumătatea înălțimii ușii, dar merge oricare), care sunt de obicei de 4,3 x 25 și pui acolo cilindrul cu un alt șurub de 4,3 X 35. Ai grijă că poți să spargi geamul dacă șuruburile de la mâner sunt prea lungi. De obicei merge autoforant de 3,9 X 19 pentru mâner.

Multumesc frumos pentru raspunsuri si lamuriri, voi face operatiunea diseara si revin cu rezultatul.

#21
ealinutz

ealinutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2009
Am reusit sa fac operatiunea cu succes si asta multumita voua, in special lui Digix, caruia ii multumesc frumos. Am avut putina bataie de cap cu reglatul usii deoarece trebuie sa o reglez putin sa mearga in dreapta insa am rezolvat cu o cautare pe Google. Voi revenii maine cu pozele care le-am promis, insa pana atunci as avea nevoie de o oferta de pret pentru termopane la balcon, daca e ok pot afisa aici schita. Tin sa precizez ca nu doresc ceva scump ci o calitate ok la un pret ok... Multumesc.

#22
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
Înseamnă că ești descurcăreț și nu ai două mâini stângi! Good job! Probabil că trebuie calată puțin ușa, dar asta rezolvi cu cel care îți va monta balconul.

#23
ealinutz

ealinutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2009

View PostDigix, on 22 mai 2017 - 09:50, said:

Înseamnă că ești descurcăreț și nu ai două mâini stângi! Good job! Probabil că trebuie calată puțin ușa, dar asta rezolvi cu cel care îți va monta balconul.

Am rezolvat prin a strange 2 suruburi de la balamalele usii cu un imbus si este ok.

#24
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
Da, dacă a fost calată bine la montaj, poate fi suficient acest reglaj, cu imbusul.

#25
ealinutz

ealinutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2009
Aici sunt schitele:

https://ibb.co/iRzJxa
https://ibb.co/nJEU3F

Ma intereseaza o oferta pentru urmatoarele caracteristici:
- 5 camere
- sticla cu protectie solara

Ca precizare panelul de dimensiunea 1310x1580 mm va fi cuplata in partea dreapta cu geamul in unghi de 90. Multumesc

#26
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
OK, fac o ofertă

#27
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View PostDigix, on 22 mai 2017 - 10:26, said:

OK, fac o ofertă

Il trimiți cu Nemo? Ii cunosc pe băieți , te pot ajuta sa-l livreze la prima ora. Și cu cei de la Fan ma înțeleg,  daca sunt de la alt curierat nu te pot ajuta.

Edited by Dorel-Mesterel, 22 May 2017 - 20:29.


#28
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007

View PostDorel-Mesterel, on 22 mai 2017 - 20:28, said:

Il trimiți cu Nemo?
De-abia acum am citit de unde e inițiatorul! :)
@ealinutz, va trebui să te orientezi la cineva de la tine din zonă. Pune cererea de ofertă aici, poate găsești ofertant.

#29
blackeu

blackeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.05.2010
Salutare, se mai gasesc draciile astea pe la dedeman? Pe site nu vad nimic. Nici la leroy. Multam!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate