Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Star Trek: Discovery (2017)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1075 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
A aparut primul teaser!Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oWnYtyNKPsA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007
Sa speram ca va fi mai bun decat ultimele 2 filme.

#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
E vorba de serial..

#4
linuxnoob0008

linuxnoob0008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 16.04.2016
lol. No aratat nimica.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Eu as spune ca si daca va numai 50% din ce a fost TNG tot va fi ceva OK.
Oricum, e mai bine decat zero.

Edited by Hider141, 19 May 2016 - 18:57.


#6
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,505
  • Înscris: 05.11.2009
Posted Image Posted Image Posted Image

da .. da.. there is a god .. somewhere..


Sper numai sa nu dea cu stangul in dreptul, am aproape 2 luni de cand revad tng-ul, e drept ca nu mai sunt impresionat de cum eram in copilarie, insa .. cheliuta .. (recte picard ) si compania iti da o senzatie de bine cand vezi serialul. Sper cumva ca sa reuseasca seria asta noua sa surprinda acest aspect si sa gaseasca un om cel putin la fel de placut ca picard..

#7
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Mie mi-au plăcut toate serialele Star Trek, fiecare a avut farmecul său și mai ales s-a potrivit în epoca sa. Sigur că acum efectele "speciale" din TOS par penibile dar... pt epoca respectivă păreau futuriste. Singurul regret a fost că unele (TOS și Enterprise) au fost anulate după prea puține sezoane.
Deci aștept cu plăcere alt ST.

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postvanitty, on 19 mai 2016 - 19:10, said:

am aproape 2 luni de cand revad tng-ul, e drept ca nu mai sunt impresionat de cum eram in copilarie, insa .. cheliuta .. (recte picard ) si compania iti da o senzatie de bine cand vezi serialul. Sper cumva ca sa reuseasca seria asta noua sa surprinda acest aspect si sa gaseasca un om cel putin la fel de placut ca picard..
Eu l-am revazut acum ~2 ani, si singurul lucru la care strambam putin din nas erau scenele de lupta, in special loviturile de pumn ale lui Worf. In rest e foarte ok, avand in vedere ca la sfarsitul anilor '80 nu era posibilitatea sa creezi niste efecte speciale care sa impresioneze si azi.

Mie imi pare foarte rau ca nu am destul timp sa vizionez si restul serialelor din universul Star Trek. Dupa ce am vazut seria Originala, si apoi The Next Generation aveam planuri sa vizionez si seriile mai recente, dar pur si simplu nu gasesc timp pentru asta. De-abia ma pot tine de episoadele saptamanale din serialele preferate, si nici nu sunt toate serialele pe care as vrea sa le vizionez. Sau cand ma mai prinde si febra vreunui joc lansat recent, e si mai dezastruos.

#9
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Eu am crescut cu TNG, care e, de departe cel mai reusit, deci nu indraznesc sa astept ceva la acelasi nivel. Cel mai putin mi-a placut
Enterprise, care a fost mult mai comercial decat celelalte dar,(nici nu-mi vine sa cred ca spun asta) m-as multumi sa fie ceva macar la acest nivel. Parca as revedea ceva DS9 si VOY, ca n-am mai vazut de mult.

Intre timp, pentru nostalgici:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vVOQYsGvj3c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

View Postdiogene_din_butoi, on 24 iunie 2016 - 23:53, said:

Eu am crescut cu TNG, care e, de departe cel mai reusit, deci nu indraznesc sa astept ceva la acelasi nivel. C

Si eu am crescut cu TNG si am aceeasi parere ca si tine. Accentul era pus oricum pe altceva, nu pe scenele de bataie sau efectele speciale.
Data era demential in incercarile lui de a deveni mai uman iar episoadele cu Q un deliciu.

#11
ATouchOfClass

ATouchOfClass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.06.2016
Cand se stabileste numele?

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Am revazut si eu TNG la maturitate si consider ca e unul din cele mai originale seriale, chiar daca n-a prea rezistat la trecerea timpului. Singurul lucru care m-a deranjat la el e misoginismului si atitudinea generala a lui Riker. Am vazut tot ce tine de Star Trek mai putin seria originala din care n-am avut rabdare sa urmaresc mai mult de cateva episoade, dar din ce-am observat Riker o reprezinta cel mai bine, un fel de James Bond spatial, darul lui Dumnezeu pentru femei. Daca eliminau aspectul asta nu aveam ce sa comentez.

E loterie cu seria asta noua, in ziua de azi parca se fac serialele pe alte principii.

#13
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012

View PostMizu, on 26 iunie 2016 - 23:39, said:

Am revazut si eu TNG la maturitate si consider ca e unul din cele mai originale seriale, chiar daca n-a prea rezistat la trecerea timpului. Singurul lucru care m-a deranjat la el e misoginismului si atitudinea generala a lui Riker. Am vazut tot ce tine de Star Trek mai putin seria originala din care n-am avut rabdare sa urmaresc mai mult de cateva episoade, dar din ce-am observat Riker o reprezinta cel mai bine, un fel de James Bond spatial, darul lui Dumnezeu pentru femei. Daca eliminau aspectul asta nu aveam ce sa comentez.

Hai sa nu exageram! Per ansamblu o avut si el vreo zece femei in in 7 sezoane, ceea ce e mult mai putin decat in cazul unora din viata reala pe care chiar ii cunosc si nu sunt raritati. Iar in ultimele sezoane numarul aventurilor lui s-au redus chiar bine. Chiar sii intangibilul Picard a avut momentele lui. Si nu prea vad unde e misoginismul. E adevarat ca la inceput  da impresia ca e varianta noua a lui Kirk(dar in eceeasi masura mi s-a parut si Picard varianta noua a lui Spock) Mie mi-a placut de Riker(ca de toti, de altfel),  mi se pare ca a facut echipa buna cu Picard.

Quote

E loterie cu seria asta noua, in ziua de azi parca se fac serialele pe alte principii.
Asa mi se pare si mie. Cred ca motivul pentru care Star Trek-urile clasice au fost atat de populare,  a fost ca au imbinat intr-un mod foarte echilibrat ingrediente pentru mai multe categorii de persoane. Adica, dincolo de elementele comerciale, au avut si multa substanta. In ultimele filme n-am vazut deloc substanta. Eu am apreciat diversitatea tipologiilor "umane", caracterul complex al personajelor, dilemele morale si sociale, si umorul de calitate. Iar observatiile lui Data referitor la natura umana mi se par geniale.

View PostAlexEn, on 25 iunie 2016 - 09:32, said:


Si eu am crescut cu TNG si am aceeasi parere ca si tine. Accentul era pus oricum pe altceva, nu pe scenele de bataie sau efectele speciale.
Data era demential in incercarile lui de a deveni mai uman iar episoadele cu Q un deliciu.
This Q? Posted Image [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x012BnKWi3g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
That Q! Ala a fost inceputul lui 'face palm' :))))

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0thtk2If-VI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
@Mizu, nu-mi dau seama exact ce incerci sa demonstrezi cu filmuletul asta, dar pana la urma, cred ca nici nu conteaza. Nu-ti place personajul-e problema ta, ai tot dreptul, si nu-i nevoie sa te justifici, dar asta nu inseamna ca nu are locul lui in serial. Si pe mine m-a plictisit la culme Sisko din DS9-asta e!

#17
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Si, fiindca nu m-am simtit grozav azi, am zacut toata ziua si am facut un maraton de TNG, jumate din S1. De-abia astept sa le vad si pe restul.

#18
kinguins

kinguins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 20.03.2016
Si eu revad TNG-ul, sunt pe la sezonul 3 .
Oricum Battlestar Galactica , TNG-ul si seria Stargate (Atlantis-ul in special) pentru mine sunt cele mai bune seriale sci-fi. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate