Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Nostradamus si Baba Vanga.De unde pot citi toate prezicerile lor?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Vreau sa citesc si eu toate previziunile lui Nostradamus si ale Babei Vanga..Exista vreun site specializat care dezbat si analizeaza sau macar le mentioneaza previziunile ,prezicerile lui Nostradamus?Si poate a babei Vanga?

Va multumesc.

#2
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
despre baba vanga mă poți întreba direct și fără ocolișuri.
sunt un exeget al scrierilor ei.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Cum unde?! Antene, Cancan, Libertatea etc.

#4
Stiudelae

Stiudelae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 12.03.2013
Da ai aici prezicerile babei: https://lighthead.wo...ions-2010-5079/
Nostradamus a prezis in catrene deci nu te astepta sa intelegi mare lucru http://www.crystalin.../quatrains.html

#5
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
M-am uitat și eu pe lista aia până la data curentă și hoașca aia e clar"nevăzatoare".

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,003
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 20 aprilie 2017 - 19:36, said:

Vreau sa citesc si eu toate previziunile lui Nostradamus si ale Babei Vanga..Exista vreun site specializat care dezbat si analizeaza sau macar le mentioneaza previziunile ,prezicerile lui Nostradamus?Si poate a babei Vanga?

Va multumesc.

Stii sa vorbesti/citesti in franceza,respectiv bulgara?

#7
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Are cineva prezicerile complete ale babei Vanga legate de "cel ales"? As vrea prezicerile intregi, mai mult decit ce a aparut in presa...


,,Eu sunt prea mica pentru ca el sa vina la mine, asa ca eu transmit aceasta veste care mi-a venit de Sus si care va trebui dezvaluita in luna ianuarie, ziua 24, anul 2005. In cel mult o luna de zile, aceasta profetie sa fie dusa aceluia la care voi face referire aici. Daca nu se va putea ajunge la el, atunci sa fie data oamenilor din jurul lui. Sa va ajute Dumnezeu!

In bucuria acestei lumi, in Romania va fi ACELA care a fost promis lumii. Intraga lume se va bucura de nasterea lui. Dumnezeu il va ocroti intr-un loc, departe de locul unde se odihnesc strabunii sai, pana cand va veni ceasul sau. Putere de Sus el va avea! Pamantul, Apa si Focul il vor ajuta. Odata cu inceperea lucrarilor lui in aceasta lume, minciuna va disparea. Acest lucru se va intampla in 2005. El va fi piatra de temelie pentru omenire. Primul care il va recunoaste, va fi poporul sau. Drept rasplata, va aduce acest popor pe inalte culmi ale desavarsirii din aceasta lume. Acest popor va fi un exemplu real pentru toate popoarele lumii. El nu va calari un cal real, cu unul de fier pe care singur il va manui.”

Despre anul 2017, Baba Vanga a prezis că în acest an nu va exista liniște, adăugând și că va izbucni un război dinspre Est iar pe fondul încălzirii globale, vor muri mulți oameni, potrivit evz.ro.

Iată ce spune ea și despre anul 2018: – ,,În 2018 trenurile vor zbura pe conductoare de la Soare. Dobândirea petrolului va înceta, Pământul se va odihni”. În plus ea mai menționează: ,,Lumea va trece prin multe cataclisme și mizeria va apărea. Conștiința umană însăși se va schimba. Vremuri grele vor veni. Oamenii se vor împărți conform credinței lor. Vom asista la evenimente importante ce vor schimba destinul omului.”
http://stiri.rol.ro/...nformatii-rare/

A trecut si nu s-a intimplat treaba cu trenurile.
Nu s-a intimplat pentru ca n-a fost sa fie, nu avem sursa de energie zisa de baba. Cred ca sursa de energie exista dar, nu cred ca va fi data oamenilor prea curind si nu cred ca este energie solara. Nu as exclude o varianta a energiei, alaturi de alte energii, care misca Universul.

Productia de titei este o alta mare problema: este posibil ca zacamintele de titei sa fie cimitirele rezultate din extinctiile trecute. Cind se extrage titeiul si gazele se extrag si ... duhurile captiva ale fiintelor decedate!

Astept forma corecta si completa a predictiilor babei!!!

#8
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Nu ma ajuta nimeni?
Am nevoie de textul original pentru ca vreau sa vad daca reusesc sa desleg misterul noii surse de energie. In mare stiu despre ce este vorba...

#9
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Nu stiu la ce text original te referi ca baba Vanga era oarba. Cu toate acestea a scris o carte dictand celor de langa ea . Nu cunosc cartea , nu stiu daca a fost tradusa dar sigur nu vei gasii nimic despre o noua energie, doar ca va fi descoperita.
Pot sa spun ca daca avea omul in fata prevestirile ei asupra viitorului acestuia erau 100% corecte . Asta o stiu de la cineva care a vizitat-o. Despre prevestirilei ei asupra lumii nu stiu cat de corecte sunt.

Edited by nico123, 04 February 2020 - 08:13.


#10
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Stiu despre ce energie este vorba, dar, am nevoie de textul cuprins in inregistrare pentru anumite amanunte.
In acest moment acea sursa de energie este functionala..., din cite "am aflat",... de mai bine de zece ani.

Edited by barbu78, 04 February 2020 - 15:24.


#11
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009
E energie peste tot, in tot Universul, ce vrei sa faci cu ea? Să alimentezi becul, telefonul etc?

De ce ai avea acces la o astfel de informație?! Ce scopuri ai?

#12
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
''imnotsmith'' , esti cam speriat de noua energie libera sau mi se pare mie?
''barbu78'' exista energia asta de mai mult de 100 de ani, energia asta este scoasa la lumina de Nicola Tesla dar nu s-a vrut folosirea ei de unii care ar fi pierdut multi bani.

#13
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postnico123, on 26 februarie 2020 - 16:28, said:

''imnotsmith'' , esti cam speriat de noua energie libera sau mi se pare mie?
''barbu78'' exista energia asta de mai mult de 100 de ani, energia asta este scoasa la lumina de Nicola Tesla dar nu s-a vrut folosirea ei de unii care ar fi pierdut multi bani.
Energia aceasta exista de cind lumea si nu este fuziunea nucleara si nici fotoelectrica!

Daca reusim sa eliberam energia din atomi sau sa descoperim o sursa de energie ieftina si inepuizabila, disponibila în orice zona de pe glob, aceasta realizare, în loc sa fie o binecuvântare, poate aduce dezastrul omenirii, determinând disensiuni si anarhie, cea ce va duce în final la mult urâtul regim al fortei. Cel mai mare bine vine din dezvoltarea tehnica care duce la unificare si armonie, iar transmiterea wireless se înscrie în aceasta linie. Prin intermediul acestui sistem, vocea umana va putea fi reprodusa oriunde, iar fabricile vor furniza energie de la mare departare de hidrocentrale; masinile aeriene vor fi propulsate în jurul Pamântului fara oprire, iar energia Soarelui va fi controlata pentru a crea lacuri si râuri sau pentru a fertiliza marile deserturi”.
Tesla

View Postimnotsmith, on 25 februarie 2020 - 12:22, said:

E energie peste tot, in tot Universul, ce vrei sa faci cu ea? Să alimentezi becul, telefonul etc?

De ce ai avea acces la o astfel de informație?! Ce scopuri ai?
Ar fi ideal daca am renunta la extractia titeiului, asa cum zice baba Vanga.
Baba Vanga zice mai mult decit intelegeti in acele predictii.
Adevaratul motiv pentru care baba recomanda renuntarea la titei nu este poluarea sau incalzirea globala. Ea s-a exprimat cum i-a fost permis dar, in asa fel incit sa priceapa cine trebuie.

#14
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009

Quote

Daca reusim sa eliberam energia din atomi sau sa descoperim o sursa de energie ieftina si inepuizabila
Dupa cum vezi Tesla vorbeste de doua feluri de a avea energie, asta spune inainte de a descoperii el insusi energia aia ieftina si inepuizabila. Despre energia din atomi la Tesla era doar o profetie  care azi se stie despre ce este vorba.
Azi exista ambele forme de energie doar ca despre una din ele nu se vrea sa fie recunoscuta. Impactul asupra omenirii ar fi prea mare daca s-ar pune in valoare acea energie ieftina si inepuizabila de care vorbea Tesla.

#15
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Acea energie este imblinzita, din cite stiu eu si va fi o necesitate in citiva ani.
Impactul va fi o adevarata revolutie in toate domeniile. Va fi poluare zero!

Este adevarat ca Tesla si nu numai au atins acea energie...

Edited by barbu78, 27 February 2020 - 13:19.


#16
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Da, cum spui tu, fara petrol sau poluare de nici un fel, fara radiatii sau efecte rele asupra omului. Ea exista deja si este pusa in valoare  ba exista si un patent dat  pentru o instalatie de 100 Kw trifazica dar nu este luata in considerare de oamenii de stiinta si nici de cei care conduc state.
Daca ai 1 milion de dolari , poti cumpara patentul si o instalatie facuta cu tot ce inseamna documentatia ca sa poti face altele.

#17
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Sa văd și eu despre ce este vorba. Ai ceva detalii?

#18
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Nu-mi place sa ma repet in postari , da hai:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wV560xfYSJ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate