Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Benzinarii, restaurante, parcari pe autostrazile Europei unde merita sa faci o pauza

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Incep eu:
Autogrill Ybbs - Austria. Opresc de fiecare data aici pentru ca au o varietate mare de mancare si este loc de joaca pentru copii. Preturile-s mari, insa au supe si prajituri bune.
Exista si un McDonalds dar nu am luat niciodata de la ei.

Restaurant Lika - Croatia. Locul e curat, toalete curate, loc de joaca pentru copii afara, insa nu prea ai ce sa mananci.

Locatiile se pot gasi pe googla maps.


#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,943
  • Înscris: 02.09.2005
paprika
http://paprikacsarda.hu/ro.html

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Zi si tu cum e acolo, fa un mic review.

#4
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
taverna sarbului, langa dunare, la noi.

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

 BogzaG, on 20 aprilie 2017 - 11:25, said:

taverna sarbului, langa dunare, la noi.
Iti zice ceva cuvantul autostrazi?

#6
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 BogzaG, on 20 aprilie 2017 - 11:25, said:

taverna sarbului, langa dunare, la noi.
La Severin zici?

#7
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,943
  • Înscris: 02.09.2005

 Bursul, on 20 aprilie 2017 - 11:25, said:

Zi si tu cum e acolo, fa un mic review.
mancarea e foarte buna si decenta ca pret http://paprikacsarda...ro/mincari.html

http://ipcamlive.com/57a9e7434e61c

Edited by jericho, 20 April 2017 - 11:36.


#8
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Tot ce e legat de opriri in Ungaria, e legat de riscul de a fi jefuit de t.igani, (nu rromi, si nu ma mai corectati, ca stiu eu ce scriu!Posted Image ) romani. Evitati opririle in Ungaria, se merge ata pana in Austria.

Edited by myshyk, 20 April 2017 - 12:15.


#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Cum am putut sa uit:

Landzeit Mondsee - Austria: cu o priveliste de vis. Este restaurantul Lansdzeit, n-am intrat acolo, dar langa e benzinaria Agip - cafea buna, WC-uri curate, camera pentru schimbare scutece la copil. Vara e chiar fain sa opresti si sa admiri privelistea

[ https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0d/bb/69/28/mondsee-landzeit-restaurant.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bursul, 20 April 2017 - 14:17.


#10
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
Griffen (Carinthia), Austria.

Restaurant foarte frumos, cu mancare extrem de ieftina si foarte buna. Meniul de pranz (supa, fel principal si desert) nu depaseste 10eur. Plus ca mancarea este prospat pregatita si chiar extrem de buna iar portiile destul de mari.

http://www.mochorits...x?SIId=3&LAid=2

Edited by business11, 20 April 2017 - 14:47.


#11
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,623
  • Înscris: 01.10.2002

 Bursul, on 20 aprilie 2017 - 14:16, said:

Landzeit Mondsee - Austria: cu o priveliste de vis. Este restaurantul Lansdzeit, n-am intrat acolo, dar langa e benzinaria Agip - cafea buna, WC-uri curate, camera pentru schimbare scutece la copil. Vara e chiar fain sa opresti si sa admiri privelistea
Am si innoptat acolo, preturi decente si camere cu vedere spre lac. Au si o zona de joaca pentru copii.

Edited by Wotan, 20 April 2017 - 14:56.


#12
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 myshyk, on 20 aprilie 2017 - 12:13, said:

Tot ce e legat de opriri in Ungaria, e legat de riscul de a fi jefuit de t.igani, (nu rromi, si nu ma mai corectati, ca stiu eu ce scriu!Posted Image ) romani. Evitati opririle in Ungaria, se merge ata pana in Austria.

In ultima vreme nu i-am mai prea vazut.

#13
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012

 jericho, on 20 aprilie 2017 - 11:22, said:

+1.
De la Bucuresti, e fix cat trebuie ca sa mergi ata pana acolo cu un singur sofer ( am 995 km din fata portii pana la Paprika ).
Preturile la cazare sunt ok, camerele sunt foarte curate/mari. Foarte important, ai masa de dimineata inclusa. Cam gretoasa mancarea in general, dar reusesti sa mananci ok ( au foarte multe ).
Adaug benzinariile cu Marche. Au acolo un fel de paine cu cascaval la 1 euro ( sau 1.1 euro ) care este geniala. Este pusa fix la casa la fiecare marche, se vede cascavalul deasupra ei.

#14
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 04.12.2004

 Bursul, on 20 aprilie 2017 - 14:16, said:

Cum am putut sa uit:

Landzeit Mondsee - Austria: cu o priveliste de vis. Este restaurantul Lansdzeit, n-am intrat acolo, dar langa e benzinaria Agip - cafea buna, WC-uri curate, camera pentru schimbare scutece la copil. Vara e chiar fain sa opresti si sa admiri privelistea

[ https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0d/bb/69/28/mondsee-landzeit-restaurant.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am stat acum un an in aceasta locatie.
10 puncte din 10.

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
IKEA. Daca mergeti la drum cu masina si treceti pe langa o IKEA (nu sunteti nevoiti sa "adapati" masina), magazinul e o alegere excelenta. Au mancare buna si la preturi decente. Unele restaurante sunt chiar comode, au si internet gratis, WC-uri curate, parcari sigure.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate