Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

It (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Cu toate ca e horror ..pare sa fie facut pentru copii. Cam slab..asa de nota 6. E ca Stranger things.

#38
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu a fost cine stie ce...l-am vizionat cu degetu pe sageata non stop....singura parte de urmarit a fost "lupta" de la sfarsit
Si se pare ca vor face si partea a 2 a

#39
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,315
  • Înscris: 21.04.2005
Nimic impresionant in filmul asta . Chiar plictisitor si previzibil . Poate mai sperie 2-3 copii pana in 6 ani ,mai slabi de anger , ca in rest ........nimic .
In ziua de azi  sa faci ca un horror sa iasa in evidenta , ai nevoie de imaginatie , nu gluma .

#40
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postndor, on 06 ianuarie 2018 - 10:18, said:

Nimic impresionant in filmul asta . Chiar plictisitor si previzibil . Poate mai sperie 2-3 copii pana in 6 ani ,mai slabi de anger , ca in rest ........nimic .
In ziua de azi  sa faci ca un horror sa iasa in evidenta , ai nevoie de imaginatie , nu gluma .


Pai ce sa ne mai sperie in ziua de azi? fantomele - nu, dracii - nu, zombie - nu, masacrele, schingiuirile, sangele - nu, alienii - nu. Atunci?

Demult am renuntat sa mai vad comedii, pentru ca niciunul dintre filmele aparute in ultimii zece ani nu ma mai amuza cu nimic. Nici macar un zambet, dar sa maai rad in hohote.
Preferam filmele horror. Acum am renuintat si la ele. Nu ca nu ma mai sperie, ca nu mai am pretentia asta, dar macar sa vina cu ceva nou, interesant.
Am devenit, oare, imuna?

#41
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010

View PostLaberta, on 06 ianuarie 2018 - 13:43, said:

...
VR 3D 360 grade. Numa sa nu devii dependent. Zic si io.

Chiar aseara dupa ce-am vazut Blade Runner 2049, o continuare la Blade Runner , film vechi de 35 ani si considerat printre cele mai bune SF facute vreodata, mi-am dat seama ca n-au adus nimic in plus fata de acum 35 ani , nici macar vizual cu tot CGI-ul lor, si nu ca ar fi rau filmul in vreun fel, dar pur si simplu dupa 35 de ani n-au putut sa-i faca un upgrade in vreun fel, pana si soundtrack-ul l-au reciclat.

Edited by Handicarpati, 06 January 2018 - 16:42.


#42
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

View Posttfmercedez, on 02 ianuarie 2018 - 00:34, said:

Intentia era sa ma uit cu copilul mic. Credeam ca e potrivit.  
Singurul "horror" calumea mi se pare seria Aliens.

Ala e Science-Fiction, Horror. Are totusi o explicatie cat de cat logica. Daca ti-a placut seria Alien, iti recomand The Thing (1982)

Horrorul clasic e cu fiinte supranaturale si alte mizerii de genul ala

#43
Moroiul_lui_retele

Moroiul_lui_retele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.03.2018
Film numai bun de văzut împreună cu nevasta și copiii.

#44
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007

View PostTheShen, on 15 ianuarie 2018 - 00:11, said:


Ala e Science-Fiction, Horror. Are totusi o explicatie cat de cat logica. Daca ti-a placut seria Alien, iti recomand The Thing (1982)

Horrorul clasic e cu fiinte supranaturale si alte mizerii de genul ala
The thing, l-am vazut pe televizor sport A/N la sarbi pe vremea lu ceasca, si fiind copil, pot sa zic, ca m-am kkt de frica. Mise parea ingrozitor de privit.

#45
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018
Tocmai ce am vazut filmul asta  pe HBO  .

Bunicel ca horror....daca esti copil  de  clasa a II-a.
Speram sa fie mai putin supranatural si sa fie un film  psihologic.
Unele efecte  au fost cam  fake.
Iar adultii, in special parintii protagonistului, au fost cam absenti si cum de nu au vazut cele comise de clovn ca si cum totul era in mintea copiilor
Si alte probleme ce tin de logica de dragul dramaticului....
Si fazele enervante cand Penny   deschidea gura precum un Xenomorf.
Invatamintele privind frica cam neconvingator transpuse
Finalul generic de dezastruos gen copii il omoara pe clovn cu niste bete, hotarati ca nu le mai este frica.  
Nota:  5/10

Serialul   cred ca a  fost mult mai  bun.
Si bineinteles  ca nu se compara cu cartea. Banuiesc ca pe Stephen King il cam doare undeva de adaptarile stupide si rusinoase facute dupa romanele sale senzationale.

Edited by programmer08, 06 November 2018 - 01:26.


#46
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018
Si eu care asteptam captivat in fotoliu sa vad ceva, un moment magic de film psihologic exceptional, o relevatie de gen copii aia erau de fapt drogati si clovnul era un traficant de copii sau era un vis sau ca adultii le jucau o festa ca tot se purtau toti ca niste psihopati nepasatori, ceva ....pe dracu!
Abia spre  final mi-am dat seama ca e un supranatural's crap pop-corn movie  cu  kinderi de fapt.


S-a dus vremea cand se faceau filme precum  Psycho, Rosemary's Baby,   Halloween (1978), The Shining - filme   in care mintea malefica al unui om e cel mai horror lucru.  
Sau ca The Birds sau Exorcist daca vreti ceva supranatural.
Am vazut  alte filme non-horror   unde prostia umana poate sa fie destul de horror...mai cu zambet asa, dar foarte tragic in profunzimea faptului implinit.

Edited by programmer08, 06 November 2018 - 01:45.


#47
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postprogrammer08, on 06 noiembrie 2018 - 01:39, said:

S-a dus vremea cand se faceau filme precum  Psycho (1960), Rosemary's Baby(1968),   Halloween (1978), The Shining - filme   in care mintea malefica al unui om e cel mai horror lucru.  
Sau ca The Birds sau Exorcist daca vreti ceva supranatural.
Analizezi fals situatia. Iei cele mai bune filme de pe o perioada de 20 de ani si zici ca de ce nu se mai fac filme la fel anul asta.
Daca te uiti la anul productiei filmelor enumerate de tine, ai putea observa niste intervale de 7-8 ani intre ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate