Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Uniplay Bingo = ȚEAPĂ?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

View PostTruculMagic, on 05 aprilie 2017 - 20:09, said:

Ce sa caut pe internet ? Teoriile conspiratiei ? Teoriile frustratilor care nu au castigat nimic ? Si eu am cumparat destule bilete si nu am castigat, sunt zeci de mii care cumpara si nu castiga, insa uite ca in decursul perioadei in care au fost, stiu 3 cazuri concrete din zona mea. Primul a luat la vrajeala biletul, sta bine financiar si din primul bilet a avut noroc si a castigat. Iar ultimul premiu din zona a fost luat pe la sfarsitul jocului parca.
Deci vrei sa zici ca fiecare castigator superbingo metropolis a primit 100% din premiul castigat???

Edited by sSorsy, 05 April 2017 - 20:21.


#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostsSorsy, on 05 aprilie 2017 - 20:12, said:

Deci vrei sa zici ca fiecare castigator superbingo metropolis a primit 100% din premiul castigat???


Eu nu am auzit sa ii fi primit in transe, ca nu's camatari. Mergi la bucuresti si vi cu plasa de bani. Unul din ei si-a renovat casa si-a luat un vw passat imediat dupa ce a castigat. Deci cu siguranta nu a primit doar o transa din aia +200.000lei. Stiu doar ca erau ceva taxe destul de mari, impozite parca, ce trebuiau platite.

#21
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016
Dintr-un topic de .... moderatorii au facut un alt ...

Bai frate parca pierdeti zeci de mii de euro in jocul asta, asa va comportati. E teapa, nu mai jucati si traiti-va viata.
Ce-i cu atatea discutii pentru un amarat de joc?
Cum a spus un alt utilizator intr-un topic "se numeste selectie naturala" (intr-un alt context), si asa si este. Prostii joaca si ajung fraieriti, desteptii au un loc de munca stabil si siguranta ca au ce pune maine pe masa familiei.

#22
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
E o schema piramidala... la inceput se arunca cateva premii reale si rapide sa stimuleze increderea oamenilor sa cumpere bilete iar apoi incep sa amane, amane, amane pana intra in faliment si gata teapa.
Au mai facut asta... aceeiasi oameni.. acum sunt doar pe alt SRL :D

#23
leul_nostru

leul_nostru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 29.05.2016

View Postrumlegok, on 05 aprilie 2017 - 21:40, said:

E o schema piramidala... la inceput se arunca cateva premii reale si rapide sa stimuleze increderea oamenilor sa cumpere bilete iar apoi incep sa amane, amane, amane pana intra in faliment si gata teapa.
Au mai facut asta... aceeiasi oameni.. acum sunt doar pe alt SRL Posted Image
Statul tine cu hotii, probabil ca se imparte si spaga...si puscaria nu vrea sa ii tina, daca ii tine acolo inseamna ca au acumulat destul si pot sa traiasca boiereste.

Edited by leul_nostru, 05 April 2017 - 22:07.


#24
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Dan Voiculescu castiga bani grasi de pe urma Bingo si mai da si el din cand in cand cativa maruntei la fraieri. Nu intrati in acest joc periculos! Unii de pe aici cunosc cazuri in care au castigat cateva persoane sarace dar cine mai stie cati bani castiga un bogatan ca Dan Voiculescu de pe spatele multor oameni amarati si flamanzi. De asta hotii ca el au zeci de hoteluri, zeci de proprietati iar amaratii se zbat sa-si acopere datoriile. :(

Edited by IcecreamAlex, 05 April 2017 - 22:19.


#25
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Vrei loterie la care sa ai sansa sa castigi ceva, te duci catre loto.
Loteriile astea la care ai 0 garantii ca biletul tau ajunge in urna sunt teapa.

#26
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Se pare ca este teapa:

Saga problemelor bingo TV - episodul Uniplay. Mai multi castigatori ai jocului difuzat de Antena 1 se declara "tepuiti". Ce spun organizatorii si televiziunea

#27
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009
Au impanzit orasul de tonete uniplay, in Palas Mall ai la fiecare colt cate o cabina cu un cetatean in etate ce stau si stau si stau....

Sa pui botul pentru a 3-a oara la acest joc...

#28
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Da, acum au bagat banii in niste gherete nu doar in masute, pe care le-au amplasat pe domeniul public in cele mai nefericite zone... cu siguranta au spaguit autoritatile locale sa inchida ochii...
Masutele alea vechi si acum zac pe strada abandonate prin unele zone, macar nu le-au strans... unele au devenit masute pentru betivii cartierului ca erau amplasate in preajma barurilor.

#29
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009

View Postrumlegok, on 12 aprilie 2017 - 10:20, said:

cu siguranta au spaguit autoritatile locale sa inchida ochii...
Cum le știi tu pe toate.

#30
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Bine atunci nu au dat spaga... doar sunt idioti cei ce lucreaza la autoritatile locale (primarie) si de idioti ce sunt le da "din greseala" autorizatii si acord pentru teren blocand chiar si circulatia pietonala in zona.
Ca vad ca iti place sa te minti ca ilegalitatile se fac din greseala ca sunt idioti angajatii, nu ca s-au incasat bani sa se faca ca nu vad.

Eu m-am luptat cu o asfel de ilegalitate, si initial se faceau ca ploua cei din departamentul de specialitate (adica aia care incasasera sa comita ilegalitatea), pana am ajuns mai sus in ierarhie, la primar, si apoi ce sa vezi ca s-a modificat treaba astfel incat sa intre in legalitate si sa nu mai blocheze aiurea circulatia pietonala in zona.

#31
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009

View Postrumlegok, on 12 aprilie 2017 - 10:48, said:

Ca vad ca iti place sa te minti ca ilegalitatile se fac din greseala ca sunt idioti angajatii, nu ca s-au incasat bani sa se faca ca nu vad.
Eu văd că ție îți place să arunci vorbe-n vânt, dacă spuneai probabil au șpăguit era o părere de-a ta și nu-ți aveam treaba. Da' nu, tu ai certitudini... cu asta am o problemă mare.

#32
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Astazi emisiunea nu mai este difuzata. Asa a disparut subit de fiecare data, dar acum parca prea repede.

Edited by gerbil, 23 April 2017 - 16:31.


#33
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Probleme in paradis deja... nici tepele nu mai sunt ce erau... inainte erau the long con... acum e the short con

#34
emil85

emil85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2017
Dupa SuperBingo, TEAPA continua cu Uniplay Bingo.
Sute de oameni nu si-au incasat salariile din ianuarie-februarie-martie-aprilie.
Zeci de castigatori nu si-au incasat premiile, este plin facebook-ul si internetul de cei care isi cer salariile si premiile


Suma persoanelor afectate de aceasta teapa se ridica la cateva mi, dupa un calcul simplu

Pe site-ul lor au 521 puncte de vanzare, pe fiecare punct sunt minim 2 angajati, plus superiori. Insa lasam 2/punct de lucru fiindca sunt si cazuri unde era doar 1 singur angajat zi e zi
Reiese 1042 angajati ca medie, +/-.
Calculati ca idee sa spunem din martie-aprilie salariile. Am inteles ca o persoana care vindea tichete avea salariul 750 lei

750 x 1042 = 781.500 salarii restante pe luna martie

Reiese asadar undeva la 1.500.000 salarii restante pe martie si aprilie, plus multi din lunile anterioare

Daca salarii nu s-au platit, premiile nu s-au dat, ce sa intamplat cu veniturile de pe tichete?

De ce nu se sesizeaza nimeni cu privire la aceste fapte? Sa ai mi de angajati si tu sa nu le platesti salariul, evident de 4h pe cartea de munca. Si totodata, cum pot sa nu se sesizeze ca au contracte pe 4 ore, dar nu au suficienti angajati incat sa acopere programul de lucru, adica ei aveau deschis cam 12h/zi

Mama mea a vandut tichete, si nu si-a luat salariul de pe martie. Firma a disparut, nu se mai stie nimic.

Daca va spune cineva de ce a lucrat, simplu, pentru bani, avand o varsta...

View PostWarpS, on 12 aprilie 2017 - 09:58, said:

Au impanzit orasul de tonete uniplay, in Palas Mall ai la fiecare colt cate o cabina cu un cetatean in etate ce stau si stau si stau....

Sa pui botul pentru a 3-a oara la acest joc...
Sunt convins ca vor fi persoane ce vor pune botul si a 4-a oara si de cate ori va fi cazul

#35
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Se stia ca e teapa, totusi am vazut ca salile de joc functioneaza inca :)) Sunt destui care au ramas cu buza umflata. Personal nu am jucat vreodata, de ce? Ca nu imi garanta nimeni ca biletul cumparat este in urna :))))

#36
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Si chiar si asa, un bilet cat un bob de orez intr-un munte (sua tone) de maculatura... dramul ala de noroc...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate