Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vigneta Austria

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,647
  • Înscris: 23.04.2007

View Postpetronel, on 23 mai 2018 - 17:23, said:

Se poate cumpara de la o benzinaria din Ungaria , inainte de a intra in Austria ?
da ... daca vrei sa dai pe ea cit nu face Posted Image

#74
alvis

alvis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.04.2005
Nu inteleg de ce nu se paote cumpara azi, on-line, vigneta de Austria valabila de pe data de 10 iunie. Cum adica sa o cumapr cu o luna inainte?

De asemenea, imi paote recomanda cienva un loc cu preturi bune de bagat motorina in drumul de la Paprika spre Germania? Ies din Austria pe la Suben. Fac plinul la Nadlac si ma tine cam 1000 de km. Unde as putea realimenta avantajos? Austria sau Germania?

Edited by alvis, 31 May 2018 - 13:32.


#75
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
https://www.dkv-euro...Maps/?locale=it
Aici gasesti preturile la stattile de carburanti, nu stiu cit de real este in toata Europa dar la mine in zona in Italia cam asa este

#76
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
In Austria e mai ieftina motorina decat in Germania. In afara autostrazii e cu pana la 10-20 de centi pe litru mai ieftina. Sunt multe benzinarii cu autoservire unde bagi cardul, alimentezi si n-ai personal sa te serveasca. Acolo e cred cea mai ieftina, dar astea nu sunt fix pe autostrada, trebuie sa iesi si sa mergi 2-3 km sa dai peste una (te uiti pe google sau ceva si gasesti).

Preturi gasesti aici (ti le ordoneaza dupa pret): https://www.oeamtc.a...SimpleSearch.do (alege Oberosterreich ca zona si aia e zona dinaintea iesirii spre Germania, deci cam la 700-800 km distanta de Nadlac, numai bine pentru tine).

Vigneta de Austria online trebuie cumparata cu cel putin 18 zile inaintea calatoriei pentru ca ei au o lege ca orice produs cumparat online se poate returna in 15 zile si nu vor sa se complice cu situatii de gen 1. cumpar vigneta, 2. traversez Austria, 3. Peste 5 zile returnez "produsul" si-mi iau banii inapoi.

#77
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,537
  • Înscris: 22.07.2008
Ce bine era daca gaseam topicul acesta mai repede. Acum sunt in aceeasi situatie si eu, nu mai pot cumpara vigneta online in timp util. Vigenta cumparata din benzinarii la intrare in Austria este tot de tip vechi, care se lipeste pe parbriz sau e electronica ?

#78
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,647
  • Înscris: 23.04.2007

View Postlaurcj, on 20 iulie 2018 - 08:29, said:

Vigenta cumparata din benzinarii la intrare in Austria este tot de tip vechi, care se lipeste pe parbriz sau e electronica ?
citeste si cu pe aici - The Digital Vignette respectiv The toll sticker  ;)

#79
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 30.04.2008
Pentru cumparat OnLine Vigneta Digitala pt Austria https://shop.asfinag.at/

*Atentie: În conformitate cu regulamentul de taxare, la consumatori, vinieta digitală poate deveni valabilă cel mai devreme în 18 zile de la cumpărare,

Edited by w140, 26 September 2019 - 21:06.


#80
Vasi76

Vasi76

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2023
Buna,oare daca am facut vigneta dupa ce am parcurs vreo 300km ,dupa ce am intrat in Austria,(in aceiasi zi), e vreo problema ?
Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate