Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Humax Digi+C HD4 + Catch Up (cunoscută ca Arhivă la Telekom sau Replay la UPC) .

- - - - -
  • Please log in to reply
330 replies to this topic

#73
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

 catalinman, on 27 aprilie 2017 - 22:38, said:

Se pare ca functia de Catch Up (cunoscuta ca Arhiva la Telekom sau Replay la UPC) se va extinde la urmatoarele canale:
Kanal D HD, Realitatea TV, Digi World HD, Digi Life HD si Digi Animal World HD.
Asta pe langa Digi 24 HD, Digi Sport 1 HD, Digi Sport 2 HD, Digi Sport 3 HD, Digi Sport 4 si Da Vinci Learning.
[...]
E trecut Kanal D HD cu functia noua, dar, cel putin momentan merge doar pe Kanal D SD.
Sa speram ca vom avea cat mai multe canale HD ce vor beneficia de Catch Up.

Un moderator sa adauge la numele topicului "si functia Catch-up".

Edited by ronuquet, 28 April 2017 - 17:53.


#74
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Si catch-up, dar cu HDD-ul clientului, nu? :))

#75
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Nu ai citit cu atentie, pentru functia de Catch-UP nu ai nevoie de hard sau de stick.

Doar conectezi STB-ul la internet. Derulezi cu 7 zile inapoi, nu ai tu treaba cu serverele RCS.

#76
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010
Mi se pare uşor neinspirată denumirea funcţiei de "Catch-UP". Dacă mă duc la sediu şi cer un "decodor cu ketchup", oare o să fiu servit? :naughty:

#77
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Au fost luate deja denumirile de Replay si Arhiva... cum voiai sa-i zica?

#78
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

 Cipry7, on 29 aprilie 2017 - 12:48, said:

Mi se pare uşor neinspirată denumirea funcţiei de "Catch-UP". Dacă mă duc la sediu şi cer un "decodor cu ketchup", oare o să fiu servit? Posted Image
E singurul model de decodor HD ce se ofera. Nu trebuie sa ceri unul anume. Faci comanda de STB HD si primesti Humax HD4.

#79
iaris

iaris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.12.2005
In Oradea se ofera si alte modele de STB HD. Am aflat lucrul acesta cand am cerut un STB Humax Digi+C HD4. Mi s-a spus ca nu mai au pe stoc modelul acesta si ca pot sa fac o comanda. Am facut o comanda la acest model in 31 martie. Nr. comenzii e 2829165, insa nu l-am primit nici pana in ziua de azi. E prima oara in 20 de ani de servicii RCS & RDS (TVS) cand nu au echipamente pe stoc si am avut parte de aproape toate serviciile pe care le ofera.

#80
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
@iaris - Te pot ajuta cu preluarea unei sesizari pentru urgentare, dar ofera-mi in privat numele titularului si un nr. de telefon de contact.

#81
albulescu84

albulescu84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.05.2017
Salut, acest decodor poate reda filme, poze etc de pe stick USB sau hard, sau acel slot USB este doar pentru înregistrare ?
Sau știți un decodor de la Digi care poate reda continut media din slot ul USB ?
Multumesc.

#82
catalinbogdan

catalinbogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2017
@DIGI_Helper, am si eu comenzi pentru niste decodoare HD - prima comanda de la jumatatea lunii februarie, dar la Brasov se pare ca inca nu sunt disponibile. Se poate prelua si pentru mine o sesizare pentru urgentare?

#83
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

 albulescu84, on 03 mai 2017 - 12:01, said:

Salut, acest decodor poate reda filme, poze etc de pe stick USB sau hard, sau acel slot USB este doar pentru înregistrare ?
Sau știți un decodor de la Digi care poate reda continut media din slot ul USB ?
Multumesc.
Are functie de media player activ. Posted Image

Attached Files



#84
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

 catalinbogdan, on 03 mai 2017 - 12:35, said:

@DIGI_Helper, am si eu comenzi pentru niste decodoare HD - prima comanda de la jumatatea lunii februarie, dar la Brasov se pare ca inca nu sunt disponibile. Se poate prelua si pentru mine o sesizare pentru urgentare?

Da, te pot ajuta in aceasta situatie, dar ofera-mi in privat numele titularului si adresa completa.

#85
albulescu84

albulescu84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.05.2017

 catalinman, on 03 mai 2017 - 14:15, said:


Are functie de media player activ. Posted Image
Acel pdf este pentru Catch up si nu am gasit pe nicăieri ceva despre media player.
L ai folosit tu ca si media player ?

#86
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Pai scrie chiar in pdf ca poti sa vezi filme si poze din arhiva personala cu el. Nu de nebun am pus pdf-ul.

#87
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015

 albulescu84, on 03 mai 2017 - 12:01, said:

Salut, acest decodor poate reda filme, poze etc de pe stick USB sau hard, sau acel slot USB este doar pentru înregistrare ?
Sau știți un decodor de la Digi care poate reda continut media din slot ul USB ?
Multumesc.
Stiu ca doar Humax Digi+C HD (primul model) poate reda continut de pe USB. Humax Digi+C HD4 nu cred ca poate, doar recording la fel ca Humax HD2.

#88
albulescu84

albulescu84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.05.2017

 catalinman, on 03 mai 2017 - 14:59, said:

Pai scrie chiar in pdf ca poti sa vezi filme si poze din arhiva personala cu el. Nu de nebun am pus pdf-ul.


Acum am văzut, la funcții suplimentare, multumesc.

#89
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 12.11.2011

 catalinman, on 28 aprilie 2017 - 21:16, said:

Nu ai citit cu atentie, pentru functia de Catch-UP nu ai nevoie de hard sau de stick.

Doar conectezi STB-ul la internet. Derulezi cu 7 zile inapoi, nu ai tu treaba cu serverele RCS.
Conectarea la internet se poate face și prin Wi-Fi?

#90
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Din pacate nu. Am explicat pe topicul RCS HD ca din cauza asta mi-am cumparat powerline pentru el.

Ca sa nu ma duc cu cablu utp dintr-o camera in alta am apelat la o solutie poweline (internet distribuit prin reteaua electrica, prin prizele din casa).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate