Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Humax Digi+C HD4 + Catch Up (cunoscută ca Arhivă la Telekom sau Replay la UPC) .

- - - - -
  • Please log in to reply
330 replies to this topic

#19
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
@ronuquet - Momentan catch-up tv este disponibil pe posturile: Digi 24, Digi Sport 1, 2, 3 si 4. Cand voi avea mai multe informatii voi reveni cu reply.

#20
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Trebuie să ai răbdare, se va găsi cineva să-l probeze și să ne spună și nouă.

DIGI_Helper, cum comandă un client modelul acesta?

Edited by mhanor, 30 March 2017 - 15:08.


#21
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
@mhanor - Se poate depune comanda pentru Decodor HD, iar ca si observatie sa se adauga modelul echipamentului dorit, insa comenzile se onoreaza in functie de stocul disponibil.

#22
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Perfect @Digi_Helper, mersi pentru raspuns. Faceti reclama cat mai multa la serviciul asta, eu am facut rost acum cateva zile de un Horizon de la UPC si replay-ul/arhiva sau catch-up-ul cum il numiti voi e ceva wow si merita intradevar, ma oftic ca nu am pe UPC replay la Digi 24 ca sa vad Starea Natiei :) .

Sper sa adaugati si pe site mentiunea asta si sa lasati EKT-urile si restul decodoarelor HD in spate, sa il puneti pe asta pe primul loc.

#23
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

View PostDIGI_Helper, on 30 martie 2017 - 15:29, said:

@mhanor - Se poate depune comanda pentru Decodor HD, iar ca si observatie sa se adauga modelul echipamentului dorit, insa comenzile se onoreaza in functie de stocul disponibil.

Am comanda de circa 2 saptamani pentru un card, chiar nu mai sunt?

#24
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
@becali Ce treabă are cu topicul curent ? Dacă ești din București lasa-mi un pm să verific.

#25
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
doar ca l-am prins pe helper aici, sunt din Dorohoi, BT

#26
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
Pe iptv timeshiftingul era ( sau mai este ) pe 48h

#27
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Se anunta contracte cu alte trusturi TV pentru Catch-up? Digi 24 + Digi Sport 1/2/3/4 sunt doar SD in Catch-up, nu ?

#28
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postbecali, on 30 martie 2017 - 16:00, said:

Am comanda de circa 2 saptamani pentru un card, chiar nu mai sunt?
Da' in ce zona stai omule ca la mine in oras de cate ori am comandat ceva in cateva zile mi-ai trimis sms oamenii sa vin sa ridic echipamentul comandat. Acum am vazut... in Dorohoi toata lumea comanda CI+ uri ?Posted Image

View PostDIGI_Helper, on 30 martie 2017 - 15:29, said:

@mhanor - Se poate depune comanda pentru Decodor HD, iar ca si observatie sa se adauga modelul echipamentului dorit, insa comenzile se onoreaza in functie de stocul disponibil.
In comanda digicare n-am gasit rubrica "observatie"... am facut comanda pentru 2 echipamente prin Sesizari -> informatii comerciale... Poate merge asa

Edited by arbuneaionut, 31 March 2017 - 06:29.


#29
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
@arbuneaionut - Observatii se pot adauga doar la comenzile plasate la sediu sau telefonic.

#30
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Catchup-ul e disponibil doar pentru variantele SD ale Digi 24/Digisport? Decodorul trebuie legat prin cablu LAN la router pentru a beneficia de serviciul Catchup TV?
Am dat comandă la sediu, am întrebat dacă e nevoie să se specifice modelul de decodor dar se pare că nu, având în vedere faptul că se vor aduce doar modelele acestea.

#31
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
@mariusnorbert - doar pe SD. Da, e nevoie sa fie conectat la internet.

#32
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Foarte bine daca se face o unificare. Ar trebui sa existe un singur tip de decodor, unul si bun. Asa problemele se rezolva mult mai repede, update-urile de soft se fac si ele mai repede si se concentreaza totul pe un singur lucru, nu pe 10 sau cate sunt acum pe piata.

#33
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
La fel ca si la UPC va fi, unde acum se ofera ca si mediabox doar Horizon. Pana acuma se mai oferea si DVR SD, dar se pare ca la venirea primaverii au renuntat si la el, la fel ca si la celelalte pana in 2016. Noul decodor Humax HD pentru cablu, va fi la fel ca si primele modele de Humax HD - normal cu redare de usb stick, si Humax HD - cu inregistrare prin intermediul adaugarii unui HDD si telecomanda inalta RM-H04S. Pentru Humax HD si SD se ofera telecomanda RM-G01.

#34
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Nu am rezistat si l-am luat pana la urma. Posted Image

Va atasez cateva poze cu el.

La o prima vedere imi place ca este foarte mic, bine, cu sublinierea ca si Kaon 1600, Kaon 1410 sau cele 2 modele de EKT DCD erau aproape la fel de mici.

Este produs in UE, in Polonia mai exact.

Functioneaza pe criptare Nagra, asadar este necesar smartcard. In spate, pe langa portul HDMI si LAN are si port USB.

Nu mi-au dat si cablu Ethernet la el, o sa folosesc eu un cablu din casa ca am destule.

Va mai atasez o poza, nu stiu daca ati observat, dar, pe butonul verde scrie Digi Play. Posted Image

Attached Files


Edited by catalinman, 31 March 2017 - 17:04.


#35
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
E super miștou, așadar,  îl iau. Posted Image

#36
dorin230480

dorin230480

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.04.2017
Salut catalinman.... intre intrarea de cablu tv si cea de internet mai exista o intrare...este pentru rca ca sa mearga pe televizoarele fara hdmi? Exista in cutie si acel cablu cu mufa jack si-n partea cealalta RCA?...cum au si EKT-urile

Edited by dorin230480, 01 April 2017 - 06:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate