Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Isus este "doctorul" nostru

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
134 replies to this topic

#1
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Cam asa suna postarea de mai jos, ma intreb de ce oare mai exista doctori daca isus este doctorul nostru.
De ce oare nu se duc crestinii la biserica cand sunt bolnavi? De ce oare crestinii sunt pro megalomanii gen catedrala mantuirii neamului, si nu sunt pro construirii unor noi spitale sau renovarii celor existente?

La postarea de mai jos mai ca ma bufnit rasul, dar nu cred ca este de ras. Voi ce parere aveti? Cum se poate asa ceva?
Nu vede nimeni ca tara asta se duce in jos? Ne intoarcem in evul mediu? Ne inchinam la pereti si speram sa ne faca bine fantome imaginare? Pana unde vor merge toate astea?

Attached Files



#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Isus este "doctorul" nostru

asa sa va ajute Dumnezeu

#3
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Formidabil ce angoase au unii...

#4
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
:))))))

Attached Files



#5
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Cred ca daca intrebau la un referendum "doriti cheltuirea a sute de milioane de euro pt catedrala mantuirii sau pt 10 spitale noi?" lumea alegea spitalele.

Insa per ansamblu, acum se arunca efectiv cu bani de la buget in biserici doar cu scop electoral.

Este adevarat ca de multe ori vedem batrani bolnavi chinuindu-se sa pupe moaste si declara emfazic ca ei vin "an de an"... desi tot saraci si bolnavi sint, nu observa problema de logica si merg mai departe.

Ar fi mai logic sa ii lauzi pe doctori ca pe niste zei, tinand cont ca uneori separa copii nascuti uniti, sau corecteaza malformatii din nastere (de la Dumnezeu??), uneori cos la loc maini, degete etc...

#6
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,156
  • Înscris: 18.04.2008
Iisus

#7
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
Problema e ca nu am iesit complet din comunism.

1. Catedrala mantuirii neamului ar trebui facuta cu bani privati, biserica ar trebui sa fie privata.
2. Spitalele ar trebui sa fie facute cu bani privati (sau banii comunitatilor locale). Te duci la spital privat cu asigurarea de sanatate si statul deconteaza parte din cheltuieli functie de cat acopera asigurarea. Daca ai si asigurare privata de sanatate, cu atat mai bine.

Cand totul e privat, nu mai are nimeni nimic de zis, face fiecare ce vrea cu banii lui. Cand tot rahatul e in oala de noapte a poporului, poporul se ciondaneste pe partea lui de rahat, pardon, buget.

Ca sa nu mai vorbesc ca in general ce e privat, merge ca uns, ce e de stat, e praf si pulbere.

#8
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Lasa c-o sa vina musulmanii peste noi, sa te vad atunci cum o sa trebuiasca sa te inchini OBLIGATORIU! Sa vad ce-o sa spui atunci :)))

#9
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005

View PostSpaghete, on 21 martie 2017 - 04:02, said:

Lasa c-o sa vina musulmanii peste noi, sa te vad atunci cum o sa trebuiasca sa te inchini OBLIGATORIU! Sa vad ce-o sa spui atunci Posted Image))
o  sa   ii  miluiesc  cu   gloante  inmuiate in untura de porc

#10
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Spitale private.. sa ajungem sa fugim din ambulante ca in SUA, ceva in genul.
"What happened to the american who broke his foot? He went broke." Personal am problema asta, sa iti moara oamenii in draci in tara si tu sa cheltui o garla de bani sa omori oameni in alte tari, nush, mi se pare aiurea.
Nu vine nici un musulman peste noi, nu vezi ca plang aia cand ii retine politia de frontiera si le da azil politic cu forta la noi, adica nu se mai pot duce in Germania/Franta decat peste 10 ani sau cat le ia sa obtina cetatenia cred, ce noi nu suntem in UE?
Diferenta e ca in timp ce altii nu stiu ce sa mai faca cu atatia refugiati noi trebuie sa ii prindem sa ne indeplinim cota.
Cat despre Iisus, eu n-am nimic cu religia omului atata timp cat nu incearca sa mi-o bage pe gat. Daca ma duc la doctor si el imi zice sa ma rog in loc sa ma trateze e nasol, ori e incompetent ori is caz terminal.

Edited by SpeedDemon, 21 March 2017 - 07:16.


#11
escher

escher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 17.05.2014
Daca un medic nu poate rezolva un bolnav de sida, un cancer cu metastaze, Iisus il cheama la el, dar fara trup, care ramane in pamant si putrezeste.Ce sa faca mantuitorul cu un trup redus la elementele sale constitutive?Dar, ca un naiv ce sunt,ma intreb daca spiritul,adica psihicul (nu pot sa fac deosebirea dintre ele) nu dispare odata cu dizolvarea suportului sau,creerul.? Daca dispare mai ramane o varianta pentru planul maret al mantuitorului de-a convietui pe Pamant doar cu cei dragi lui, si cred ca asa a si facut: si-a intocmit o baza de date in cer cu toate caracteristicele personajelor iubite numai de el pentru a-i putea readuce la forma initiala. Lungi si incurcate sunt caile misticii!Posted Image

Edited by escher, 21 March 2017 - 07:35.


#12
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
pentru ca, din pacate romania e o tara crestina, si asta ne freaca tot viitorul.
biserica face mai mult rau in tara decat a facut comunismul vreodata.

#13
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Isus colectioneaza spirite ...

View Postescher, on 21 martie 2017 - 07:34, said:

Daca dispare mai ramane o varianta pentru planul maret al mantuitorului de-a convietui pe Pamant doar cu cei dragi lui, si cred ca asa a si facut: si-a intocmit o baza de date in cer cu toate caracteristicele personajelor iubite numai de el pentru a-i putea readuce la forma initiala. Lungi si incurcate sunt caile misticii!Posted Image
Buletine electronice ...

#14
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostSpeedDemon, on 21 martie 2017 - 07:16, said:

Spitale private.. sa ajungem sa fugim din ambulante ca in SUA, ceva in genul.
"What happened to the american who broke his foot? He went broke." Personal am problema asta, sa iti moara oamenii in draci in tara si tu sa cheltui o garla de bani sa omori oameni in alte tari, nush, mi se pare aiurea.
Nu vine nici un musulman peste noi, nu vezi ca plang aia cand ii retine politia de frontiera si le da azil politic cu forta la noi, adica nu se mai pot duce in Germania/Franta decat peste 10 ani sau cat le ia sa obtina cetatenia cred, ce noi nu suntem in UE?
Diferenta e ca in timp ce altii nu stiu ce sa mai faca cu atatia refugiati noi trebuie sa ii prindem sa ne indeplinim cota.
Cat despre Iisus, eu n-am nimic cu religia omului atata timp cat nu incearca sa mi-o bage pe gat. Daca ma duc la doctor si el imi zice sa ma rog in loc sa ma trateze e nasol, ori e incompetent ori is caz terminal.
intr-un stat sunt 100000000000000 de chestii de rezolvat. de la siguranta statala, personala, sistem medical etc etc pana la ce vrei tu
sigur se poate face o prioritizare insa daca tragi linie observi ca sunt multe care au grad mare de importanta. basca ca peste toate astea se mai aseaza vreo criza. iti dai seama ca e greu. pe bune

#15
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostSpaghete, on 21 martie 2017 - 04:02, said:

Lasa c-o sa vina musulmanii peste noi, sa te vad atunci cum o sa trebuiasca sa te inchini OBLIGATORIU! Sa vad ce-o sa spui atunci Posted Image))
Care musulmani?Ca ultimii doi care au ajuns aici din greseala,plangeau ca disperatii
http://www.hotnews.r...eput-planga.htm

View Postescher, on 21 martie 2017 - 07:34, said:

?Dar, ca un naiv ce sunt,ma intreb daca spiritul,adica psihicul (nu pot sa fac deosebirea dintre ele) nu dispare odata cu dizolvarea suportului sau,creerul.?
Mai,nu stiu cum e pe sus,dar eu cand vreau sa salvez ceva date,le trag pe un stick

#16
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Postescher, on 21 martie 2017 - 07:34, said:

...Daca dispare mai ramane o varianta pentru planul maret al mantuitorului de-a convietui pe Pamant doar cu cei dragi lui, si cred ca asa a si facut: si-a intocmit o baza de date in cer cu toate caracteristicele personajelor iubite numai de el pentru a-i putea readuce la forma initiala. Lungi si incurcate sunt caile misticii!Posted Image
Care este forma initiala intre stadiul de embrion si ultima suflare?
Cum se vor inrudi inviatii: daca un inviat a s-a recasatorit, la invierea va avea doua neveste?

Parintii, copii, bunicii, strabunicii vor avea aceiasi varsta? Daca da, si le vine cheful de facut sex, sa zicem unuia din a 10 generatie cu Eva, e posibil?

Despre ce ar vorbi toata ziua cei nascuti in timpuri diferite: era lui moise cu generatia high-tech?

#17
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View PostdaniMMM, on 21 martie 2017 - 08:20, said:

Mai,nu stiu cum e pe sus,dar eu cand vreau sa salvez ceva date,le trag pe un stick
In cloud, stie toata lumea. :)

#18
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

View PostPantherOne, on 21 martie 2017 - 01:08, said:

Cam asa suna postarea de mai jos, ma intreb de ce oare mai exista doctori daca isus este doctorul nostru.
De ce oare nu se duc crestinii la biserica cand sunt bolnavi? De ce oare crestinii sunt pro megalomanii gen catedrala mantuirii neamului, si nu sunt pro construirii unor noi spitale sau renovarii celor existente?

La postarea de mai jos mai ca ma bufnit rasul, dar nu cred ca este de ras. Voi ce parere aveti? Cum se poate asa ceva?
Nu vede nimeni ca tara asta se duce in jos? Ne intoarcem in evul mediu? Ne inchinam la pereti si speram sa ne faca bine fantome imaginare? Pana unde vor merge toate astea?
Asta e reclama la pantofi sport Nike.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate