Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Allview x2 twin (uboot.bin/lk.bin) display problem after flash

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
evanscene

evanscene

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.12.2015
Salutare comunitate, recent am achizitionat un x2 twin dar am o problema.. l-am resoftat cu softul original si se aprinde totul normal canta merge touchscreen-ul dar nu mi se aprinde ecranul sub nici o forma nici in recovery nicaieri... si este destul de bizar ca nu sunt probleme la hardware.. am incercat cu toate softurile clonelor adica :
FLY IQ4511
Infinix_Zero_1_X506
Xolo_8x-1000
MOBIISTAR_PRIME_508
Cherry Mobile Excalibur
si asa mai departe.. ma poate ajuta cineva cu o parere?.. deci totul functioneaza ecranul se aprinde dar negru.. si nu da nici o imagine nici in recovery nici la incarcare si asa mai departe.. Am inteles ca problema este la uboot legata de driverul de la LCD versiunea de flash care este pe internet este de 10.0 la SW
daca poate cineva sa-mi ofere fisierele flash fara android doar preloaderul uboot  boot etc.. fara partitia android as ramane recunoscator mie nu-mi functioneaza cu 10.0 am nevoie de versiunea stock 6.0.

Multumesc frumos.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate