Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Placa de retea incompatibila sau ghinion?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Krysty111999

Krysty111999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.04.2012
Buna tuturor!

Am un pc de ~2-3 ani,in mare:gtx 960,ga-b85-hd3,8Gb RAM,i5,HDD,SSD,Win10x64...

Placa de baza are WOL(wake on lan),am o placa de retea mai veche pe care o folosesc dar nu supporta WOL,asa ca mi-am achizitionat una cu WOL(TG-3468),dar e pe PCI-e x1,cea veche era pe PCI normal,am instalat driver,merge,dar dupa un timp se deconecteaza de la internet foarte 'scurt' apoi revine,face asa rar,dar am testat-o pe alt PC si e ok,am testat si in cmd->ping ... -t.
Dupa ceva timp am cedat si am luat alta,de data asta pe PCI normal(DGE-528T),am doua sloturi de acest fel,in primul imi arata ca e totul ok,conectat,dar nu am acces la internet,in celalalat cand intra in WIN imi da BLUESCREEN,desii placa ceva veche functioneaza perfect in acel slot.

Multumesc anticipat,accept orice sfat sau critica,posibil,nu fac ceva bine!

Toate cele bune!Posted Image

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
O mica intrebare: placa de retea de pe placa de baza are vreun defect? Sau de ce preferi sa folosesti una separata?

#3
Krysty111999

Krysty111999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.04.2012

View PostHider141, on 20 martie 2017 - 10:57, said:

O mica intrebare: placa de retea de pe placa de baza are vreun defect? Sau de ce preferi sa folosesti una separata?
Stau la tara,se-ntampla,vara,sa fie ploi puternice...traznete,alea alea...da stiu trebuie deconectat de la priza,asta si fac dar linia telefonica inca are acel voltaj pe cablu,chiar daca pc este scos din priza,poate sa afecteze placa de retea daca este conectat cablul de retea,iar daca acest lucru se-ntampla cu aceea onboard e bai mare pentru ca aceea nu poate fi schimbata asa usor...si da stiu nu e mare lucru sa deconectez un cablu de retea,mi-am facut si priza pentru cablul de telefonie pentru a-l intrerupe cand se-ntampla chestii de genu,dar chiar si asa vreau sa stiu ce fac sau e gresit cu placile astea sau cu placa mea de baza...

Edited by Krysty111999, 20 March 2017 - 11:16.


#4
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
O placa de retea pe PCI/PCI-E nu protejeaza prea mult la "...traznete,alea alea..." fata de cea onboard.
Ce iti trebuie tie e un Ethernet Surge Protector. De exemplu: https://wifimag.ro/a...surge-protector
Trebuie o priza de pamant buna.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate