Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cu ce curier lucreaza Altex&Media Galaxy?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Buna ziua

Am o precomanda la MG de anul treecut (Mass Effect -Andromeda) si doream sa schimb modalitatea de plata si adresa de livrare trecute initial in detaliile alese de mine.
Raspunsul lor a fost ca nu se poate,este imposibil (nu-mi dau seama de ce,dar voi avea in viitor grija ca sa nu mai am aceste dileme).
De asemenea i-am intrebat despre curierul folosit,inca n-am primit raspuns,dar as dori sa fiu mai rapid decat ei,pentru ca in 23.03 se lanseaza jocul asa ca in doua-trei zile urmeaza sa se faca livrarea.iar la adresa trecuta acum un an in precomanda nu va fi cine sa preia comanda,eu dorind sa ridic pachetul de la sediul curierului.

multumesc mult.

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Altex mi-au trimis mereu prin Nemo Express.

#3
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013
Prin nemo am primit şi eu 2 comenzi de la altex (ultima ~ acum un an).

#4
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Prin Nemo am primit si eu toate coletele de la ei.

#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Nemo.

#6
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Nemo Express.

#7
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016
Altex trimite comenzile prin Nemo Express.

#8
florios

florios

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.04.2009
Nemo.

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Clar,multam mult.Voi lua legatura cu Nemo.

Posted Image Posted Image Posted Image

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nemo... dar nu ajunge la profesionalismul Cargus sau Fan Curier ... Posted Image

#11
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Nemo Express.
Acum 3 saptamani mi-au pierdut prima comanda data de mine la Altex - durata totala comanda + pierdere + comanda din nou + livrare = 8 zile.
Unui prieten i-au pierdut un expresor de cafea, anul trecut prin toamna. Nici el nu cred ca are date multe comenzi online la Altex.
Deci e posibil sa aiba un procent marisor de probleme :)

#12
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View PostTruculMagic, on 20 martie 2017 - 10:36, said:

Nemo... dar nu ajunge la profesionalismul Cargus sau Fan Curier ... Posted Image
Nu stiu cat de profesionisti sunt cei de la fancourier daca angajatii de la sediul lor vb.URAT cu clientii ?!?...Eu nu mai trimit cu ei de mult,ca au vrut sa ma si insele de 40 lei 2 dintre ei...sa aibe si ei de o pizza,o bere...si m-au purtat pe drum ca nu au vrut sa-mi dea coletul.......

#13
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,888
  • Înscris: 24.12.2010
confirm si eu, ultima comanda la altex a fost in dec anul trecut si livrata de nemo. n-am avut neplaceri de nici un fel
curierul de obicei suna inainte sa livreze sa vada daca esti acasa sau alte probleme de genu, ii zici la telefon sa-ti livreze la alta adresa si basta.
din ce stiu eu, coletele sunt pastrate 2 saptamani la sediul lor dupa care sunt trimise inapoi la expeditor.

#14
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 24.03.2007
2 comenzi de la Altex/Media Galaxy: una pierduta, tambalau de 2 luni cu reclamatie la ANPC, ca nu vroiau nici sa-mi dea banii inapoi, si una... a plecat de la ei pe 7 martie, pe 14 m-au sunat daca sunt acasa... intre timp a stat intro gaura neagra ceva.

#15
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Cu Nemo, si comunicare 0 de la Altex/mediagalaxy cand vine vorba de vre-o informatie in legatura cu coletul...
Te trezesi cu curierul la usa...

#16
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

View PostDJPocaitul, on 20 martie 2017 - 11:21, said:

Nu stiu cat de profesionisti sunt cei de la fancourier daca angajatii de la sediul lor vb.URAT cu clientii ?!?...Eu nu mai trimit cu ei de mult,ca au vrut sa ma si insele de 40 lei 2 dintre ei...sa aibe si ei de o pizza,o bere...si m-au purtat pe drum ca nu au vrut sa-mi dea coletul.......
Am trimis/primit cu fancourier zeci de comenzi, niciodata nu am avut probleme.

#17
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postmikaell, on 20 martie 2017 - 11:28, said:

confirm si eu, ultima comanda la altex a fost in dec anul trecut si livrata de nemo. n-am avut neplaceri de nici un fel
curierul de obicei suna inainte sa livreze sa vada daca esti acasa sau alte probleme de genu, ii zici la telefon sa-ti livreze la alta adresa si basta.
din ce stiu eu, coletele sunt pastrate 2 saptamani la sediul lor dupa care sunt trimise inapoi la expeditor.
Eu am facut o comanda scumpa anu' trecut la Altex si m-a sunat curierul.
I-am spus sa imi livreze la alta adresa si nu a vrut; i-am spus ca ori imi aduce coletul la adresa x ori nu mai livreaza nimic, a zis ca "nu are timp" si am renuntat la comanda cumparand de la alt magazin.

#18
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,888
  • Înscris: 24.12.2010
tare asta cu "n-am timp" :))
eu as fi sunat la altex sa-i pun si pe ei in priza cu ce se intampla si sa faca unpic de scandal la curierat. firmele mari au contract cu curierii, toate conditiile sunt flexibile, s-ar fi putut sa-ti livreze si la alta adresa doar ca ai prins un cioban la volan
eu am patit sa fiu nevoit sa le zic alta adresa de livrare cand m-au sunat, au zis ca se poate doar ca ma lasa ultimul pe lista si imi livreaza doar spre seara, ceea ce mi-a convenit

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate