Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

O problema de instalare Catia v5

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
agalofteanu

agalofteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.04.2008
Am primit de la firma un kit de Catia V5.21 Portable, pentru invatare. Cand lansez fisierul setup.exe imi apare mesajul

"the apps was unable to load a required virtual machine component."

Stie cineva cum pot rezolva?

Multumesc

#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Il lansezi de unde? de pe CD, stick?

#3
agalofteanu

agalofteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.04.2008
de pe un stick. La munca pur si simplu am copiat kit-ul pe hard, am dat drumul la executabil si ....gata. Acasa nu vrea si nu stiu ce sa ii fac.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Conform informatiilor de aici, e o problema cauzata de anumite update-uri de Windows (daca ai Windows 7).

#5
agalofteanu

agalofteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.04.2008

View PostHider141, on 20 martie 2017 - 09:30, said:

Conform informatiilor de aici, e o problema cauzata de anumite update-uri de Windows (daca ai Windows 7).
Da am Windows 7 si asta e problema pt ca la munca am XP.
Acuma am vazut ca singura solutie ar fi reinstalarea windows-ului, naspa! Pana la urma o s-o fac dar ............ chiar n-ar mai fi nici o solutie?

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Inainte de reinstalare incearca sa vezi daca ai update-urile mentionate in link, si daca le poti dezinstala din Control Panel->Programs and Features->View installed updates.

#7
agalofteanu

agalofteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.04.2008

View PostHider141, on 20 martie 2017 - 22:41, said:

Inainte de reinstalare incearca sa vezi daca ai update-urile mentionate in link, si daca le poti dezinstala din Control Panel->Programs and Features->View installed updates.
Am facut treaba cu dezinstalarea aplicatiilor de update dar nimic. Mesajul reapare.

#8
Cristina612

Cristina612

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.11.2017
Buna! Sunt incepatoare si am o problema cu programul Catia v5. Acum o ora functiona, incercam sa il studiez cat mai bine, iar pe cand sa il accesez din nou mi-au disparut toate optiunile, mai putin cele de sus start, edit, tools, doar ca in aceste optiuni se gaseste doar funcția:Exit. Nu pot sa mai creez absolut nimic in el, nu stiu ce sa fac. Help! :-(

#9
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Suni la Helpdesk? :)

File / New / Part (Drawing, Assembly etc), accepți numele dat automat si primești înapoi opțiunile...

#10
Cristina612

Cristina612

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.11.2017
Cred ca am revenit la setarile din fabrica, e ca si cand nu ar avea nici-o functie si nu functioneaza nimic, doar Exit. Nu stiu ce ar putea fi sau de unde sa il setez. Multumesc pentru sfat

#11
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Când Catia nu găsește nici o licența valida mai face asa ceva - dar în cazul asta nu îmi explic cum  funcționa cu o ora înainte.

#12
Cristina612

Cristina612

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.11.2017
Am gasit un tutorial al unui rus pe youtube. Properties>>compatibility>>run this program as an administrator si acum merge, doar ca prezinta cateva modificari programul, dar merge.

Problema mea este acum ca nu mai imi apare fifura geometrica de la care incep partea 1, imi apar plane xy, yz, etc, dar fara figura. Offf

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate