Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Din data de 01.04.2017 U.P.C. a eliminat Shorts TV HD din grilă.

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#37
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017

View PostKalman2007, on 16 martie 2017 - 13:36, said:

La Docsis nu ai dreptate. Nu e nicăieri implementat 3.1. Doar nu credeai că noi o să fim primii. Deci nu depinde de Redeleanu chestia asta.

In Romania internetul se dezvolta altfel. Nu poti ramane la 6 mbps upload cand concurenta are upload de 500 mbps, iar internetul 3G de la Vodafone intrece cei 6 mbps fara discutie. (de 4G ce sa mai zic).

Redeleanu ar trebui sa isi faca datoria si sa anunte mai sus ca e nevoie urgenta de Docsis 3.1 pentru Romania, altfel pierd impotriva concurentei. Nu trebuie sa incepi sa implementezi Docsis 3.1 in tarile cu apa calda, burgheze si de lux. Incepi acolo unde e mai mare nevoie.

Edited by ronuquet, 16 March 2017 - 13:41.


#38
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Da, poate să zică dar nu se va ține cont. Știi bine. Ia vezi puțin istoria Liberty Global unde au fost implementate toate chestiile noi. Noi am fost printre ultimii. Netul s-a dezvoltat repede la noi datorită domnului Zoli deci e un caz unic în Europa dacă ne uităm. Asta nu înseamnă că toate țările sunt obligate să facă la fel, nu?
Revenind la grilă: Play Maxim începe să fie noul Play Familia. Mai ies 2-3 canale și o să trec pe Familia. Posted Image

Eu aș fi anunțat diferit.

Dragi tovarăși! Vă anunțăm cu bucurie că de 1 aprilie (ha ha ha) vom sărăci pachetul Maxim cu încă un canal. Vă recomandăm ca în curând să treceți pe Familia că oricum nu o să mai conteze
. Posted Image

Edited by Kalman2007, 16 March 2017 - 14:14.


#39
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007
Raposatul Maxim Play va transmite din suflet: "Sa va traiasca Familea, manca-t-as!"

#40
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Attached File  maximhd.PNG   473.51K   55 downloads

Inafara de Viasat-uri, vedeti ceva Wow, cu adevarat premium in pachetul asta? Posted Image Poate Arte dar e moka pe satelit, la fel ca cele nemtesti. DaVinci mai e bun, dar seara, in timpul zilei are documentare pentru copii. AMC are publicitate.

Edited by ronuquet, 16 March 2017 - 14:24.


#41
UPCfan

UPCfan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.03.2017
Todeauna vor exista carcotasi... Oricum in momentul de fata UPC are cea mai completa grila tv. Sigur acel canal va fi inlocuit cu ceva care va avea mai multa audienta. Eu indemn la calm sa vedem ce miscari vor face si dupa aia la libertatea de a arunca cu noroi.

#42
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View PostKalman2007, on 16 martie 2017 - 12:56, said:

Mi se rupe de audiența lor. Dacă o luăm așa să zboare și Mezzo HD dar și Arte HD, AMS HD etc. Se elimină un canal cu conținut unic și asta contează. Deja văd că intră gunoaiele Intact. Mai bine să am 30 de canale HD de calitate decât 44 de umplutură. Ideea cu "eu nu mă uit poată să iasă" nu e deloc corect. Eu nu mă uit nici la Pro TV că a devenit un gunoi, dar asta nu înseamnă că trebuie să iasă. Tot ce iese este o pierdere pentru cineva.
SUBSCRIU.

View Postronuquet, on 16 martie 2017 - 13:01, said:

N-ai sa vezi nici TNT HD si nici AMC HD, nu la UPC cel putin.

Eu nu inteleg de ce se elimina posturi. RCS au reusit sa scape de obiceiul asta, Telekom au reusit si ei. Peste tot doar se introduce, nicaieri nu iese. De ce la noi iese?
Pentru că John C. Malone vrea profit. Posted Image

View Postsandelu25, on 16 martie 2017 - 13:04, said:

Redeleanu e buba,,,
+ John C. Malone.Posted Image

View Postronuquet, on 16 martie 2017 - 12:36, said:


Eu zic ca s-au certat cu cei de la AMC Networks, am spus si mai sus, iese Shorts, iar JimJam, Extreme, CBS Reality si AMC trec in Maxim.
Nu s-a certat John C. Malone cu John C. Malone, stai liniștit...Posted Image Posted Image Sunt încă prieteni...Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image John C. Malone vrea acum profit de la U.P.C. România, dă bine la bugetul familiei lui...Posted Image

#43
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017

View PostUPCfan, on 16 martie 2017 - 14:39, said:

Todeauna vor exista carcotasi... Oricum in momentul de fata UPC are cea mai completa grila tv. Sigur acel canal va fi inlocuit cu ceva care va avea mai multa audienta. Eu indemn la calm sa vedem ce miscari vor face si dupa aia la libertatea de a arunca cu noroi.

Si ce facem dom'ne cu Antena Stars HD (sau SD mai mult)?

Daca baga Discovery Science HD atunci e ok.

#44
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
@megafanro: La sfârșitul anului ZF va veni cu un articol bombă! UPC - record de profit pe anul 2017. Nici nu m-aș mira. Au scumpit la aproape fiecare abonat, elimină un canal care sigur nu e ieftin și poate mai pică și altele. Mai introduc câteva regionale și ceva SD-uri de calitate și a trecut anul. :lol: Dar avem Romance TV și asta contează. Posted Image

#45
UPCfan

UPCfan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.03.2017
Pai poate vor baga ceva calumea. Nici eu nu as mai vrea antene.

#46
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Antenele in HD sunt bune, atata timp cat nu se inlocuiesc posturi care costa si de calitate cu ele.

Una e sa-ti intre Antenele in HD si sa nu elimine nimic, si alta e sa-ti intre Antenele in HD si sa-ti scoata din posturi, automat prinzi boala pe ele.

#47
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Iese un post TVPosted Image. Posted ImageIntră alt post TV.   Posted Image Că „așa-i” la Noul U.P.C. România.

Edited by megafanro, 16 March 2017 - 15:34.


#48
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nu-mi place tradiția asta nouă. :D

#49
UPCfan

UPCfan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.03.2017
Eu sper sa fie docubox hd in locul "scurtaciunii".

#50
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Vis erotic...Posted Image Se face prea multă „laba în somn”...Posted Image Posted Image, pardon, în vis...Posted Image Posted Image

Edited by megafanro, 16 March 2017 - 15:38.


#51
sandelu25

sandelu25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.02.2017
ar trebui sa ne trimita notificare ca poti rezilia contractu...atata astept.

#52
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View PostKalman2007, on 16 martie 2017 - 13:45, said:

Eu aș fi anunțat diferit.

Dragi tovarăși! Vă anunțăm cu bucurie că de 1 aprilie (ha ha ha) vom sărăci pachetul Maxim cu încă un canal. Vă recomandăm ca în curând să treceți pe Familia că oricum nu o să mai conteze
. Posted Image

și că vom avea un singur pachet chel: Play Familia Basic S.D., întrucât noi nu iubim H.D-ul.Posted ImagePosted Image

Edited by megafanro, 16 March 2017 - 16:25.


#53
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

View Postronuquet, on 16 martie 2017 - 11:55, said:

Pe 1 aprilie asteptam sa se introduca noi posturi, altfel deja au obrazul gros.
Să nu se lase doar cu păcăleli de 1 Aprilie. :D

#54
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View Postsandelu25, on 16 martie 2017 - 16:15, said:

ar trebui sa ne trimita notificare ca poti rezilia contractu...atata astept.
Citește mai atent contractul. Tu semnezi pentru o grilă cu un număr minim de canale, nu semnezi pentru o anumită grilă. Deci UPC poate modifica oricând grila de programe cu condiția să anunțe înainte cu 30 de zile. În concluzie nu trebuie să trimită nici o notificare pentru că nu se poate rezilia pe motivul că ți se scoate un canal. Posted Image Așa e la fiecare cablist.

Edited by Kalman2007, 16 March 2017 - 16:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate