Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Din data de 01.04.2017 U.P.C. a eliminat Shorts TV HD din grilă.

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#109
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Așa se face profitul!!! :D

#110
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
cred ca putem sa scoatem subiectul asta de la important si sa-l inchidem. E ok megafan?

#111
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Îl lăsăm deschis, dar îl scoatem de la important, e O.K. atunci.

#112
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postmegafanro, on 01 aprilie 2017 - 00:48, said:

Așa se face profitul!!! Posted Image
Da, pe la sfârșitul semestrului iar o să vedem un articol boombastic pe la ZF în care directorii UPC se vor lăuda ce manageri grozavi sunt că iar le-a crescut profitul. Evident ca nu se va menționa nimic de vreo eliminare sau de vreo scumpire de abonament...

#113
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Știi cum se spune... All for the money ;)

#114
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Contactați de Zona de televiziune, reprezentanții UPC România au precizat că „că datorită unor motive contractuale, UPC România nu mai are posibilitatea de a retransmite canalul Shorts TV HD”. Distribuitorii canalului de televiziune în România, Tematic Cable, au menționat că UPC România și Shorts TV nu mai pot continua colaborarea datorită unor motive financiare.

https://zonadetelevi...-din-grila.html

#115
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Tare, deci in loc de banii dati pe Shorts HD, ii dau pe Ownzones. Posted Image

Bine ca am facut contract pe 1 an, in ritmul asta maine in loc de Viasaturi avem replay pe Antene. Posted Image

#116
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View PostKalman2007, on 13 aprilie 2017 - 15:10, said:

Distribuitorii canalului de televiziune în România, Tematic Cable, au menționat că UPC România și Shorts TV nu mai pot continua colaborarea datorită unor motive financiare.
Aceasta nu face decât să confirme ceea ce știam deja din articolele publicitare din ZF în care directorii UPC își lustruiesc imaginea. Și în care se laudă nu doar că au profit ci că acesta este în creștere. Deci pe ei nu îi satisface doar să aibă profit ci acesta să fie pe trend ascendent.
Așa și eu aș putea fi un megamanager la UPC: vă mai scumpesc abonamentul cu 3 lei și vă mai și scot 3 programe din Maxim iar la schimb vă dau de paști câte o napolitană.

#117
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
http://spunepescurt....ategory/events/

http://shortsup.ro/n...storia-grafica/

O gramada de evenimente in Romania pentru filme scurte, si UPC scoate singurul post pe aceasta nisa. Ce sa le zici, cum sa le zici? Rusine....

Motive financiare? Mi-e scarba. Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by ronuquet, 18 April 2017 - 00:37.


#118
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
OFF-TOPIC: Sper sa nu inceapa UPC sa scoata multe canale, o sa urmeze prelungirea contract-ului cu Trace-urile si daca nu se inteleg vor avea acceasi soarta ca si Shorts TV HD.

#119
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Iese cu scandal atunci..desi nu cred ca o sa se intample asta

#120
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
De asta mi-e frica si mie, ca-mi vad Trace-urile scoase..

Deja e un trend la UPC, sunt sigur ca vor sa concureze cu RCS, maximizarea profitului si servicii slab calitative. Posted Image

Am vazut ca se bucura ceva lume ca iese Shorts HD, si eu ma bucur pentru voi ca ati primit Happy HD in loc. Posted Image Acum va e mai bine, asa'i? Posted Image



Ce scandal ady? Asa cum a fost si cu Shorts HD cand a iesit? Lumea nu are ce sa faca, doar sa se mute....

Credeai ca in loc de Shorts HD o sa avem Happy HD si ca pe 1 aprilie nu o sa intre nimic.. nu credeai, te asigur eu. Si nici eu nu credeam ca au obrazul asa gros.

Edited by ronuquet, 18 April 2017 - 00:43.


#121
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Pai nu crezi @a_d_y dar nu vezi ca a iesit Shorts care era singurul canal pe aceea nisa.

Sper sa nu se ajunga la Un titlu de genul ,,Din data de..............2017 UPC a eliminat ARTE HD sau care post trebuie sa ii se prelungeasca in 2017 contractul cu UPC.

#122
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Stați liniștiți! Pentru canale de nișă nu se va muta absolut nimeni. Pentru 90% contează să aibă canalele din must-carry apoi urmează cei care doresc și ceva calitate. Așa e peste tot în lume. :) evident mă  refer la faptul să aibă canalele de bază.

#123
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Inafara de canalele must-carry+Pro TV-urile mai conteaza si posturile de desene, asta e inca un motiv bun de mutat daca nu vrei sa-ti oracaie copilul in ureche.

Alte posturi de eliminat nu mai sunt cel putin pana in Octombrie cand vine contractu cu Viacom, deci s-ar putea sa intre Nick HD sau sa iasa MTV-urile.

DoQ sau F&H sigur nu ies. Eventual intra F&H HD.

Contractul cu Trace-urile si MyZen foarte probabil sa fie tot de 3 ani.

#124
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Da canalele de baza dar unii operatori au probleme cu unele nise cum este UPC care ,,a sters'' o nisa, sau cu sport-ul unii n-au Dolce/Digi Sport.

Pana cand expira contractul exista canalele respective dar dupa ce expira contractul atunci se afla daca vor ramane sau vor pleca.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate