Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Problema (un fel de bruiaj) cu LCD conectat DVI

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Pastia

Pastia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.01.2004
Tocmai mi-am luat un Samsung SyncMaster 940b care este conectat la o placa video Geforce FX5500 Gigabyte. Monitorul suporta atat conectare D-SUB cat si DVI. Pe mufa clasica de D-SUB toate bune si frumoase. Pe DVI in schimb nu intra in rezolutia lui nativa/maxima 1280x1024 (ramane ecranu negru) decat la 16bit adancime de culoare dar si in acest caz apar nishte pixeli roshii pe ecran precum si linii rosii care tremura un pic si isi mai schimba culoare in functie de culoarea care ar trebui sa fie acolo in mod normal. Deasemenea cand boot-eaza PCul, textul de la bios are o umbra rosie (tot doar pe DVI) iar pe steguletzul windows apar artefacte rosii. (cred ca tot de la rezolutie, practic doar in 1024x768 se vede bine, si in orice color-depth)  A mai intalnit cineva aceasta problema, sau stie cineva de la ce ar putea fi ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate