Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Dark (2017 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Disparitia unor copii dezvaluie relatiile dezastruoase, vietile duble si trecutul a patru familii. Noua serie Netflix in limba germana a fost filmata in zona Berlinului, primul sezon numarand 10 episoade.

http://www.imdb.com/title/tt5753856/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ESEUoa-mz2c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016
Reteta asta, cu copii disparuti in mod misterios, familii distruse, si mari secrete ce ies treptat la iveala, e noua moda? Problema e ca toate par croite pe acelasi calapod, pline de clisee, plictisitoare. Reprezinta, probabil, echivalentul telenovelelor pentru clientela Netflix.

#3
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Bine ca s-a terminat cu moda vampirilor si a zombilor.

#4
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
A aparut sezonul 2.

#5
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Acum am vazut si eu. Ma apuc imediat de el sa vedem cum e sezonul 2. Parca se intampla in viitor, nu?

#6
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Eu nu mi-am adus aminte mare lucru din sezonul 1, asa ca am revazut ultimul episod ca sa ma dumiresc cat de cat.
Abia am vazut 2 episoade din 2 si parca nu mai are farmec, nu stiu de ce. Poate ca trebuia sa vad sezoanele legate, nu la doi ani diferenta unul de altul. Imi pare cam fasaita treaba.
Sper ca nu va fi la fel cu Taboo, pe care-l astept cu sufletul la gura. Am inteles ca-i dau drumul in toamna.

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,724
  • Înscris: 10.12.2006
E un serial greu, nu am terminat primul sezon din cauza ca intervenise ceva si dupa pauza nu am mai avut tragere de inima sa-l continui, desi in opinia mea e bun si bine realizat. Intr-un viitor relativ sper sa ma apuc din nou.

#8
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Desi ador asemenea subiecte, gen universuri paralele, calatorii in timp, etc. , n-am reusit sa rezist la mai mult de 2 episoade juma` , din sezonul unu. Poate realizat de altii, era o capodopera.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,724
  • Înscris: 10.12.2006
Din doua episoade chiar nu intelegi nimic deoarece e un mister de cursa lunga, prea lunga...

#10
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Pai nornal ,nu-i din ala usurel american cu eroi marvel sau vampirei.....

#11
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Exact,e cam greu serialul. Însă e tare bun. Unul din cele mai bune..

#12
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Mai si mie mi-a placut mult. Ba chiar sezonul doi parca e si mai fain. Ma uit si pe IMDB si vad care note mai bune decat 1. Se putea sa fie chiar un pic mai bine daca in unele momente actiunea era mai rapida dar e chiar bun.
Oricum are loc de continuare la cum se termina si promite si sezonul 3. Parca citisem undeva ca oricum va mai fi doar inca un sezon.

Acum merge si un Stranger Things 3, tocmai am primit mail de la Netflix ca apare pe 4 iulie.

#13
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Am vazut si ultimul episod din sez 2. Ma doare capul:)). Ce GoT,ce Chernobyl..asta ii cel mai tare serial..

#14
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Hmm,ciudat cum de nu s-a vorbit mai deloc pe aici de acest serial. E foarte bun. Foarte complex. Si muzica excelenta.

#15
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Singurul minus este ca trebuie sa mai urmaresti odata sezonul 1 ,sau macar un rezumat ,inainte de a te apuca de sezonul 2.
In rest numai de bine.

#16
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
ma cam chinui sa-l urmaresc, are si asta tot felul de faze neverosimile...

exemplu pe care mi-l aduc aminte: ajunge Mikkel in 1986 si se duce la casa in care stia ca locuieste...iese din casa taica-su (parca) care evident nu-l cunoaste, il intreaba ce vrea, face misto de el, si pleaca la scoala lasand-ul pe Mikkel in fata usii intredeschise. adica ala a plecat la scoala, da??? Posted Image))) si l-a lasat pe asta, un necunoscut, in fata usii...super scenariu, ce sa zic.

si in rest, cam prea fortate personajele, fiecare are nu stiu ce dileme.

da, ok, e filmat misto, muzica, atmosfera (ploua intr-una, centrala nucleara) etc...dar cam atat iti ramane in cap la final.

vazand recenziile, am zis ca sunt eu defect de nu-mi place, dar aici vad ca nu sunt singurul.

Edited by borreddog, 29 August 2019 - 13:11.


#17
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Nu este rău serialul, dar trebuie urmărit cap coada fara pauze mari. Are doar 3 sezoane.

#18
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010

 borreddog, on 29 august 2019 - 13:09, said:

ma cam chinui sa-l urmaresc,
Mda, la fel si aici, am inceput ieri sa ma uit la el, c-am auzit si bune si rele despre el. Oricum, era ori ăsta ori Cursed.

Dudes, daca nu gaseam subtitrare in germana si nu ma interesa (limba) germana as fi renuntat la el. E bun de serial de televiziune, sa vezi un episod pe zi, nu renteaza sa pierzi timpul nici macar sa vezi doua episoade la rind, are niste cliffhanger-de toata jena la cite un capat de episod, si cind dai sa-l vezi pe urmatorul vezi ca nu era nimic de capul lui.

O clona de Stranger Things, care nici ala n-are o poveste prea desteapta, dar are personaje interesante si e bine construit (are ritm bun, nu te plictisesti la el). La serialul asta doar muzica e de remarcat.

O sa ma uit la el, dar asa, un episod pe zi, pentru ca filmele nemtesti care chiar sa merite sa fie vazute sint rare a dracului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate