Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Fenomenul OZN

- - - - -
  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#19
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

 Phobos, on 24 februarie 2017 - 23:47, said:



Tocmai de asta merita sa faci efortul sa o povestesti in detaliu pe forumul public, nu pe privat, nu? Si sa pui si poze. Chiar daca nu ai timp acum. Cum s-a intamplat? Ziceai ca ai niste intrebari.
Am stat ore in sir si am studiat acele sfere de lumina, si asta nopti la rand.
Maine voi deschide un notepad si ma apuc sa scriu, cand termin postez aici.

#20
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

 PantherOne, on 24 februarie 2017 - 23:49, said:

Maine voi deschide un notepad si ma apuc sa scriu, cand termin postez aici.

No asa, e bun. Posted Image

Edited by Phobos, 24 February 2017 - 23:51.


#21
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pe de alta parte, daca scrii, vezi sa nu scrii un roman, la propriu, nu te afunda in detalii inutile, cum ai scris mai sus ca ai facut poze cu s7 edge. este irelevant, daca ai vazut ET, sa nu crezi ca or fi venit sa-ti ia interviu, ori sa le faci un review la acel telefon. scrii intamplarea, intrebari daca ai, etc.

#22
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Cred ca exista in Romania si un Serviciu(?), asociatie(?), ceva care se ocupa cu fenomene OZN. Nu stiu cum se poate lua legatura cu ei, dar poate stie cineva de pe aici.
LE. Incearca sa iei legatura cu astia:
https://www.asfanufo.ro/
Ei se ocupa cu asa ceva.

Edited by myshyk, 25 February 2017 - 00:12.


#23
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

 Dany_Darke, on 24 februarie 2017 - 23:58, said:

pe de alta parte, daca scrii, vezi sa nu scrii un roman, la propriu, nu te afunda in detalii inutile, cum ai scris mai sus ca ai facut poze cu s7 edge. este irelevant, daca ai vazut ET, sa nu crezi ca or fi venit sa-ti ia interviu, ori sa le faci un review la acel telefon. scrii intamplarea, intrebari daca ai, etc.
Am zis ca este mult de explicat, daca deranjeaza cam 40-60 de randuri atunci nu mai scriu.

Edited by PantherOne, 25 February 2017 - 00:10.


#24
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

 Dany_Darke, on 24 februarie 2017 - 23:58, said:

pe de alta parte, daca scrii, vezi sa nu scrii un roman, la propriu, nu te afunda in detalii inutile, cum ai scris mai sus ca ai facut poze cu s7 edge. este irelevant, daca ai vazut ET, sa nu crezi ca or fi venit sa-ti ia interviu, ori sa le faci un review la acel telefon. scrii intamplarea, intrebari daca ai, etc.

Adica sa nu fie ceva de genul "Era o noapte cristalina. Lumina lunii batea pe prispa casei, scotand in evidenta crapaturile lemnului vechi, care scartaia la fiecare atingere. Se auzeau niste greieri undeva, departe, care dadeau impresia unui spatiu gol, apasator. Nu adia nici o boare de vant. Acum, daca ma gandesc mai bine, parca simteam fara sa-mi dau seama lipsa unei adieri, cu toate ca in acele momente nu m-am gandit la asta, desi nu, nu cred ca eram cu gandul in alta parte, poate totusi ..."  ?  Posted Image

 PantherOne, on 25 februarie 2017 - 00:08, said:

Am zis ca este mult de explicat, daca deranjeaza cam 40-60 de randuri atunci nu mai scriu.
Scrie, nu te lasa descumpãnit!

Edited by Phobos, 25 February 2017 - 00:14.


#25
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

 Phobos, on 25 februarie 2017 - 00:09, said:


Adica sa nu fie ceva de genul "Era o noapte cristalina. Lumina lunii batea pe prispa casei, scotand in evidenta crapaturile lemnului vechi, care scartaia la fiecare atingere. Se auzeau niste greieri undeva, departe, care dadeau impresia unui spatiu gol, apasator. Nu adia nici o boare de vant. Acum, daca ma gandesc mai bine, parca simteam fara sa-mi dau seama lipsa unei adieri, cu toate ca in acele momente nu m-am gandit la asta, desi nu, nu cred ca eram cu gandul in alta parte, poate totusi ..."  :)
Stai calm ca nu va fi asa.

Edited by PantherOne, 25 February 2017 - 00:11.


#26
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

 PantherOne, on 25 februarie 2017 - 00:10, said:

Stai calm ca nu va fi asa.

Pe mine nu ma deranjeaza, eu vreau sa fie cat mai detaliat. :)

Ai inceput sa scrii, nu?

[ https://media.giphy.com/media/l0HlzJCbaYZpvzROo/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

 Phobos, on 25 februarie 2017 - 00:09, said:

Adica sa nu fie ceva de genul "Era o noapte cristalina. Lumina lunii batea pe prispa casei, scotand in evidenta crapaturile lemnului vechi, care scartaia la fiecare atingere. Se auzeau niste greieri undeva, departe, care dadeau impresia unui spatiu gol, apasator. Nu adia nici o boare de vant. Acum, daca ma gandesc mai bine, parca simteam fara sa-mi dau seama lipsa unei adieri, cu toate ca in acele momente nu m-am gandit la asta, desi nu, nu cred ca eram cu gandul in alta parte, poate totusi ..."  ?  Posted Image

Dar mie așa îmi place, are un farmec aparte, o poveste cu suspans :OK:

#28
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

 PantherOne, on 24 februarie 2017 - 23:49, said:

Am stat ore in sir si am studiat acele sfere de lumina, si asta nopti la rand.
Maine voi deschide un notepad si ma apuc sa scriu, cand termin postez aici.
Sunt curios ce parere ai, daca oznistii nu ar dori sa fie identificati, de ce ar emite lumina in spectru vizibil ? :)

#29
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

 andreic, on 25 februarie 2017 - 00:45, said:


Sunt curios ce parere ai, daca oznistii nu ar dori sa fie identificati, de ce ar emite lumina in spectru vizibil ? :)
Poate ca vor sa ii vedem sau poate ca au de facut cercetari in acest spectru a realitatii. Amandoua teoriile sunt valabile


#30
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

 Phobos, on 25 februarie 2017 - 00:09, said:

Adica sa nu fie ceva de genul "Era o noapte cristalina. Lumina lunii batea pe prispa casei, scotand in evidenta crapaturile lemnului vechi, care scartaia la fiecare atingere. Se auzeau niste greieri undeva, departe, care dadeau impresia unui spatiu gol, apasator. Nu adia nici o boare de vant. Acum, daca ma gandesc mai bine, parca simteam fara sa-mi dau seama lipsa unei adieri, cu toate ca in acele momente nu m-am gandit la asta, desi nu, nu cred ca eram cu gandul in alta parte, poate totusi ..."  ?  Posted Image

De ce nu? E mai misto asa, mai atmosferic. :)

#31
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005
Sa fie, sa fie, eu doar intrebam pe Danny_Darke ca "nu vrea asa?" :)

#32
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din experienta forumului, iti spun sigur ca lumea se plictiseste repede la un text mare, daca mai e si presarat cu multe chestii de umplutura care il fac si mai mare in mod inutil, ceilalti il vor citi pe diagonala, din 2 in 3-4 randuri si la final sa vezi cum apar glumele. pt ca ma astept ca aici sa se adune glumetii. deja stiu si personajele cu afinitati pt astfel de postari. la asta ma refer cand mentionez ca textul sa prezinte intamplarile in mod succtint, fara panselute in text. dar asta nu inseamna ca nu te incurajez sa-ti scrii intamplarea.

cu aceasta ocazie, avertizez inca de pe acum pe cei ce doresc sa "glumeasca", ori sa inceapa cu politicul pe acest topic. voi sanctiona fara avertizare publica. sa nu se spuna ca nu s-a stiut.

Edited by Dany_Darke, 25 February 2017 - 04:18.


#33
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007

 PantherOne, on 24 februarie 2017 - 23:43, said:

Am si dovezi, zeci de poze si videoclipuri facute cu s7 edge. Camera de pe tel nu este extraordinara dar eu stiu ce am vazut!
Oh, ai putea chiar sa incepi cu pozele, ca ne facem noi povestea singuri din ele :)

 Phobos, on 25 februarie 2017 - 00:09, said:

Adica sa nu fie ceva de genul "Era o noapte cristalina. Lumina lunii batea pe prispa casei, scotand in evidenta crapaturile lemnului vechi, care scartaia la fiecare atingere. Se auzeau niste greieri undeva, departe, care dadeau impresia unui spatiu gol, apasator. Nu adia nici o boare de vant. Acum, daca ma gandesc mai bine, parca simteam fara sa-mi dau seama lipsa unei adieri, cu toate ca in acele momente nu m-am gandit la asta, desi nu, nu cred ca eram cu gandul in alta parte, poate totusi ..."  ?  Posted Image
Talent, nu gluma Posted Image

 andreic, on 25 februarie 2017 - 00:45, said:

Sunt curios ce parere ai, daca oznistii nu ar dori sa fie identificati, de ce ar emite lumina in spectru vizibil ? Posted Image
Discutam cu un prieten de OZN-uri. Astea ce au ajuns prin media. Si ne intrebam noi asa "Da' de ce se autoilumineaza oare ?".
N-am gasit un raspuns la intrebare insa ne-am dat seama de ce au extraterestri ochii mari. Pt. ca isi baga singuri lumina-n ochi !
Si ca sa vada totusi pe unde se deplaseaza, au nevoie de niste ochi deosebit de capabili.

#34
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

 PantherOne, on 25 februarie 2017 - 01:00, said:

Poate ca vor sa ii vedem sau poate ca au de facut cercetari in acest spectru a realitatii. Amandoua teoriile sunt valabile
Nu tin, nu sunt rationale.

#35
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Normal ca exista OZN-uri ca doar nu credeti teoria lu' Darwin ca omul a evoluat din maimute :)))))

#36
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 andreic, on 25 februarie 2017 - 00:45, said:

Sunt curios ce parere ai, daca oznistii nu ar dori sa fie identificati, de ce ar emite lumina in spectru vizibil ? Posted Image
Andrei , lumina e in spectrul vizibil . Poate doreai sa spui "de ce ar emite in spectrul vizibil" . Posibil ca vor sa fie remarcati doar atat cat sa ne trezeasca curiozitatea .
Interesant ar fi de auzit cam ce parere isi face despre ei cineva care are o asemenea experienta . Adica esti martor si ai dovada existentei unor entitati care calatoresc intre stele si totusi se ascund de noi in loc sa ne distruga cum unii ufologi de renume isi imagineaza .

Edited by pacopaco1967, 25 February 2017 - 09:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate