Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cum sa NU ne spargem toti banii castigati la job, in pariuri sportive

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
sper ca de data asta am postat unde trebuie

Incredibil, ce sume pun unii la bataie si pe ce meciuri pariaza.  5000 lei bagati pe un bilet, incluzand meciul Steaua - Voluntari (doua echipe de terminati) in care omul a pariat 1, negandindu-se o clipa,  ca Reghe, nevasta lu Reghe, tot staful tehnic de la Steaua, Gigi Becali, inclusiv jucatorii Stelei au pariat X pe acest meci.

(daca nu aveti rabdare, puteti incepe cu minutul 3)  
Doamne Ajuta!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1DJlXbBfrIE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by rosix, 14 February 2017 - 23:04.


#2
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
De unde nu e, nici dumnezeu nu cere. Dar de unde atata compatimire?

Edit : Sunt pe plus si la pariuri si la pacanele. La pariuri cred ca am jucat maxim 300 ron, dar luasem pe un bilet vreo 250 plus mai multe castiguri mici, daca imi mai aduc bine aminte, n.am mai jucat de multi ani, iar prima data si ultima cand am jucat la pacanele, am bagat 20 ron si am scos 200, dar niciodata n.am fost prins de mirajul banilor facuti usor

Edited by Karogs, 14 February 2017 - 23:10.


#3
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Am, jucat de 2 ori in viata la "pacanele" , dar eram rupt de beat !
Prima data , eram cu un fin plecat de la munca in zi de salariu (nema bani!) , mai aveam o "rezerva" , ne oprim sa bem o bere , finu a "ochit" rezerva si ma rugat sa-i incarc "agregatul" , a "dat in ele" la ce ii spuneam eu , dar ...a blocat aparatul si am luat potul al mare !
A doua oara , a ramas un amic cu masina in cartier la mine si cit am reparat noi la ea , eram beti deja !
Acum asta , le avea in sange cu "pacanelele" , ma roaga sa mergem la "strase" la o pitza si linga erau "pacanele"(soft!) , eu nu joc si un badegard de acolo a zis sa ies afara . Am zis sa risc 20 ron , am apasat pe butoatele din fata mea si am plecat cu 500 roni in 10 minute , eu am cerut doar o cafea (pe care am vrut sa o platesc ) !

Edited by tidicristi, 14 February 2017 - 23:04.


#4
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Cocaina sau pariuri aceeasi poveste!

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am jucat o data la pariuri sportive.
Cel mai prost investit leu pe care l-am cheltuit vreodata.

Edited by gumball3000, 14 February 2017 - 23:19.


#6
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015
”Cum sa NU ne spargem toti banii castigati la job, in pariuri sportive?”
Simplu! Cîștigă suficient de mult, încît să nu ai nevoie să pariezi pentru a-ți suplimenta veniturile.

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu vreau sa fac pe desteptul, dar cum sa bagi 5000 lei pe un bilet in care ai si Steaua-Voluntari?
Ca a facut Chelsea egal in deplasare cu Burnley (in loc sa bata), am inteles, dar cum sa pariezi pe Steaua, o echipa instabila psihic?

Din pacate tot mai multi joaca in sistem de progresie, multiplicand exponential miza, ca sa se scoata pentru pierderile anterioare si ... uite unde se ajunge, la ce sume. Barbut curat...

View PostX41Xu1, on 14 februarie 2017 - 23:13, said:

”Cum sa NU ne spargem toti banii castigati la job, in pariuri sportive?”
Simplu! Cîștigă suficient de mult, încît să nu ai nevoie să pariezi pentru a-ți suplimenta veniturile.

Tu crezi ca toata lumea pariaza de foame sau ce?  E adictie, prietene, e boala, e o chestie de incredere in sine...  Tu crezi ca Pitzurca nu avea bani cand se infunda in cazinouri si uita sa mai iasa?
Omul a si recunoscut - "am ajuns aici, datorita pierderilor anterioare".

Eu cand am inceput pentru prima data sa pariez, acu vreo 12 ani, am avut norocul prostului... Am prins vreo 4 serii consecutive si am scos vreo 6000 lei, pe care practic i-am scos din cont si i-am cheltuit pe diverse (unele lucuri le mai am si acum prin casa).  Nu am bagat acei bani in continuare in pariuri (decizie buna) dar in lunile care au urmat am bagat treptat altii (decizie proasta) care au ramas acolo. In maxim 6 luni, cred, am pierdut cam tot atat cat am castigat in 3 zile, dintr-un foc.

Edited by rosix, 14 February 2017 - 23:20.


#8
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015
Tigari, bautura si femei, primele doua consuma bani, dar ca timp nu tin prea mult, femeile iau insa un pic mai mult timp, ca ele desi au sot si doi copii se comporta tot ca niste virgine.

#9
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Am vazut videoclipul si ma gandeam ca pariaza dezorganziat, a jucat la recuperare, si-a permis.
O viata avem si pe ceva trebuie sa cheltuim bani aiurea.

In seara asta majoritatea au pariat 1 gol Fc. Barcelona, a avut niste cote de agatat, minutul 92:00 - PSG - Barcelona 4-0...
Am facut banca praf cu Barcelona si m-am mutat pe Benfica, peste 1.5, am asteptat pana cand am jucat pe 1 Solist la recuperare.
Sume mici sa nu imi omoare bugetul, dar ete ca am luat si eu o pierdere, acoperita daca bate Benfica.

#10
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
De ce sa nu joci la pariuri si pacanele?
Eu pana acum nu am auzit pe niciunul sa nu fi castigat bani din ambele.

#11
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Acum cativa ani la o agentie de cartier a pariat un tip 1,3 miliarde vechi pe CFR - Chiajna 1

la Chiajna era Reghe antrenor..

scor final 2-4 parca..



l.e. la un moment dat in clip spune baiatu' ala "Daca aveam o suma mare pariam si azi, cota ta, City 3+ si Eibar"

Man CIty a batut cu 2-0 .

Era din nou fail.

Edited by Damascus77, 14 February 2017 - 23:44.


#12
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Cei care pica in patima vreunui viciu sunt cei care de obicei sunt curati, cei care nu consuma alc, care nu fumeaza, astia pica pe ruleta, pacanele.
La pacanele am jucat cand eram mic, pe bani altcuiva, nu mi-a placut.

Chestia este sa nu traiesti ca un pustnic, dar nici sa ajungi sursa de venit a unui viciu.

#13
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
A fost PSG - Barcelona 4-0 .Cine a pariat pe PSG, acuma s-a intors fericit acasa cu multi bani in buzunar....
P.S. Rip celor care au pariat pe Barcelona..

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Disperati... nu puneti mai mult de 10lei :)))))))))))

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3Zc_1CV5ZKY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


uitati aici pariuri adevarate :)))))))))))))))))))) E chiar LIVE acuma

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Cand castigi ai, fata de propria ta persoana, un rationament fals: "Ia uite cat de destept am fost..."
Cand pierzi ti-e greu sa accepti ca esti un looser si vrei musai sa te scoti.. Asa ajungi sa piramidezi suma, sa joci in progresie sume tot mai mari in ideea ca... trebuie sa iasa.

Nimic nu egaleaza sentimentul de vinovatie a pariorului care a pierdut bani. Dorinta de a recupera imaginea de sine pierduta, e mobilul psihologic care duce la amplificarea pierderilor.
Ajungi practic sa nu mai rationezi corect. Pariezi pe Steaua gandindu-te la echipa pe care o stiai acu 10 ani, si care facea performanta in Europa.... practic nu vezi echipa de ratati si de terminati care e in prezent.
Poti sa ai un bilet bun, cu meciuri cu sansa - daca pui un meci, un singur meci de terminati, in coada biletului, practic ai facut praf tot biletul...

Cand Chelsea face un egal in Premier League, nu e nicio tragedie, e campionat englez... cand insa terminatii de la Steaua fac egal cu Voluntari, intr-un meci care include si faze trucate, si caderi pe jos in careu si greseli de arbitraj, poate si cartonase.... tot tacamul, nu poti sa mai dai vina pe ghinion.

Am avut odata o suma de spart de vreo 200 de lei si am pariat numai pe egaluri (bilete separate cu cate un X pe ele) alese, in mare, intamplator... .Mi-au iesit cca 40% din egaluri intr-o zi norocoasa iar aceste egaluri au recuperat pierderea din cele 60% egaluri pariate dar necastigatoare si a ramas si ceva in cont. Dar am pariat la plesneala, asumat. Cu ocazi asta am ajuns la o concluzie interesanta: decat sa pariezi pe meciuri asa-zis "sigure", unde bagi un 1 leu ca sa castigi 0.35 lei, mai bine iti joci sansa curat pe un X solist, cu cota >= 3.  E cel mai curat mod in care poti sa pierzi sau sa castigi niste bani fara sa-ti faci iluzii - despre meci sau despre tine insuti.

Edited by rosix, 15 February 2017 - 00:30.


#16
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
Ce importanta are cat a bagat? Important e daca pe termen lung merge pe profit sau nu.

Pe vremea cand mai jucam si eu cate-un bilet la Loto Polonia, era un tip, doctor, care zilnic venea cu o lista uriasa de meciuri pe care i le dicta fetei de la ghiseu, si baga intotdeauna sume intre 500-1500 ron, totalul. Zilnic. A doua zi venea, si scotea malaiul. Uneori mai mult, alteori mai putin. Dupa care punea biletele pentru ziua urmatoare.
A zis ca e pe profit, altfel n-ar juca. Juca din banii castigati, practic. Bineinteles ca daca mergi pe profit, maresti constant mizele.

Care e problema?

Nu te stresa, cine pariaza 5000 lei pe un bilet, ori merge bine pe profit si dispune de un bankroll baban, ori incearca si el o data, se arde si se lecuieste, ori inoata in bani. Posted Image

Exista si persoane care din asta traiesc, si cam astea-s sumele pe care le joaca, uneori.

Hai sa zicem ca ai 10000 de euro de rulat, si bagi bilete de 5000 ron, cu cota de 2. Daca pierzi 5 bilete si castigi 6, deja e bine, esti pe profit. Ai bagat 55.000 de ron, si ai scos 60.000 inapoi. Deja e bine, poti sa spui ca ai avut succes.

Dar asta poate insemna ca a castigat 6 bilete consecutive, dupa care a pierdut 5 consecutive. Presupunem doar.

Tu vi, dai de el, si-l vezi taman cum pierde cele 5 bilete consecutive de 5000 de ron bucata. "Vai, ce nebun"  "Vai, ce inconstient" "Pfuu, ce om tampit".

Nu? Posted Image

Dar tu nu ai imaginea de ansamblu. Doar el o are.

Edited by Phobos, 15 February 2017 - 00:51.


#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
un prieten a pus de 50lei cateva meciuri aiurea caci nu le are cu sportul acesta si a casitgat peste 10.000lei Posted Image

#18
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
ce nebun si ala 160 de milioane pierdere

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate