Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Pentha Rezidence

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Salutare,
Intrucat as dori sa achizitionez un apartament in noul proiect al celor de la Urban Invest, Pentha Rezidence as vrea sa aflu cat mai multe  pareri, informatii, ponturi, din partea celor care au semnat un contract/precontract, sau cei care inca studiaza ofertele lor, cei care sunt nehotarati, ce anume a stat la baza alegerii facute(sau nefacute).Care ar fi plusurile si minusurile acestui ansamblu rezidential, costuri ascunse, costuri de mentenanta sau serviciile pe care trebuie sa le plateasca un proprietar, pentru ca imi e greu sa cred ca totul e "roz"

#2
Koopper

Koopper

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2017
Buna seara dragi prieteni
Sunt nou pe aici deci fi-ti ingaduitori cu mine.
Ma numar si eu printre cei care au cumparat,mai bine zis cei care au semnat acea promisiune/contract,pentru un apart.cu doua camere in acest ansamblu rezidential.Sa speram ca pana la predarea apartamemtului,zona va arata cat de cat a zona rezidentiala,pentru ca acum e o imagine dezolanta in zona,insa increderea pe care o am in acest dezvoltator ma face sa nu regret nici o clipa pentru ca i-am ales pe ei.Am fost foarte nehotarati pana am facut alegerea respectiva iar din momentul cand am mers pe santiere si pana am semnat actele cred ca cei de la urban au vandut vreo 3 apartamente,asta cam in vreo 8 zile.Ca un joc de cuvinte, as putea spune ca am contribuit si noi la batatorit aleile dintre Urban si Maurer pana am luat hotararea finala,asa-i cand te duci cu socrii la shoping.Nu am avut prea mult de ales pentru ca apartamente cu predare in 2018 mai erau doar 4 sau chiar 3.Poate asta m-a determinat sa ii aleg pe ei in dauna celor de la Maurer.Nu prea imi vin acum in minte minusurile alegerii,poate par subiectiv dar noi credem ca am facut alegerea potrivita,poate lipsa geamului la baie, in conditiile in care la maurer era unul foarte bine proiectat, ar putea fi un inconvenient.
In schimb la Maurer camerele vizibil mai mici si mai ingramadite as putea zice.La Isaran,pentru ca am fost si la ei,distanta dintre blocuri(atentie,unele blocuri) te face sa te simti "hartuit" daca stai mult printre ele.Este adevarat ca si preturile difere,si nu cu putin.Pana la urma cat platesti atata ai.
Nu ne-am achizitionat loc de parcare,inca vrem studiem daca renteaza ori ba,dar pana peste vreun an jumate avem timp sa luam o decizie.La Maurer tre sa te hotarasti pe loc,in caz contrar la finalizarea proiectului este mai scump.
Salutam si ideea cheltuielilor cu administrarea blocului precum si faptul ca la Urban poti alege cine sa se ocupe de acest aspect,dar la 45 de lei pe luna eu cred ca e de foarte bun simt,ca atare cel putin ptr moment nu cred ca asociatia de proprietari e un lucru absolut necesar.
Cam astea ar fi primele impresii,bune zicem noi, si speram ca termenul de predare sa fie cel stipulat in contract pentru ca am zarit pe pagina lor de facebook sunt cam in urma cu inceperea lucrarilor la blocul nostru,chiar cativa locatari erau vizibil iritati de acest lucru.

#3
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Ce preț ce suprafață și o schiță ar fi bine venita.

#4
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009

View PostKoopper, on 25 februarie 2017 - 19:05, said:

.........dar la 45 de lei pe luna eu cred ca e de foarte bun simt,
La care se mai adauga tva 19%,dar tot e rentabil.
Ca tot veni vb. de minusuri, un aspect foarte important ptr. unii,  este lipsa boxelor de depozitare din subsol(doar blocul nr.12,cel cu predare sept.2018),acolo fiind parcarea subterana.

#5
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Kooper,daca-mi permiti, in care bloc ai achizitionat apartamentul?

#6
Koopper

Koopper

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2017
Dann788,bl.12 cel cu disponibil din sept.2018

#7
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009

View Postlord hades, on 26 februarie 2017 - 06:39, said:

Ce preț ce suprafață și o schiță ar fi bine venita.
Ai aici,scheme,preturi,suprafete,disponibilitati chiar si un pdf cu detalii tehnice ale constructiei, asa cum le-am receptionat de la sursa, cu mentiunea ca s-a mai dat unul din seria disponibila in sept.2018
https://onedrive.liv...174EF09F88FE337
Btw..Kooper,vom fi vecini!

Attached Files



#8
CristizAamfir

CristizAamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.11.2011

View Postdann778, on 26 februarie 2017 - 20:58, said:

Ai aici,scheme,preturi,suprafete,disponibilitati chiar si un pdf cu detalii tehnice ale constructiei, asa cum le-am receptionat de la sursa, cu mentiunea ca s-a mai dat unul din seria disponibila in sept.2018
https://onedrive.liv...174EF09F88FE337
Btw..Kooper,vom fi vecini!
Salut! Mai aveti un vecin. Eu. o zi buna. Cristi

#9
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Welcome aboard @CristizAmfir

#10
lucian-and

lucian-and

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.08.2017
Va salut !

   Se pare ca sunt singurul din Ioan Popasu nr.1 ......

#11
mirelzamfir

mirelzamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.10.2011
Bună ziua. Cineva de aici care a facut recepția poate pune cateva poze cu boxa de depozitare din beci? Mulțumesc.

#12
Seby35

Seby35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.06.2018
Buna seara ,am plătit avansul pt un ap cu 2 cam in blocul de pe ioan Popasul 7 cu termen de predare 31 Decembrie 2019 si când am fost sa aleg gresia ,faianța ,etc m-au anunțat ca termenul sa modificat pt APRILIE 2018 ...ce ziceți de asta?

#13
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostSeby35, on 19 iunie 2018 - 21:06, said:

Buna seara ,am plătit avansul pt un ap cu 2 cam in blocul de pe ioan Popasul 7 cu termen de predare 31 Decembrie 2019 si când am fost sa aleg gresia ,faianța ,etc m-au anunțat ca termenul sa modificat pt APRILIE 2018 ...ce ziceți de asta?

Ca ti-l livreaza mai repede, fara gresie si faianta.

#14
mariuscopil

mariuscopil

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.10.2016

View PostSeby35, on 19 iunie 2018 - 21:06, said:

Buna seara ,am plătit avansul pt un ap cu 2 cam in blocul de pe ioan Popasul 7 cu termen de predare 31 Decembrie 2019 si când am fost sa aleg gresia ,faianța ,etc m-au anunțat ca termenul sa modificat pt APRILIE 2018 ...ce ziceți de asta?
Zic ca traiesti intr-o bucla temporara, ca daca avea predarea in aprilie 2018 nu ar fi trebuit sa te duci sa iti alegi finisajele ci trebuia sa fii deja mutat! aprilie 2018 - iunie 2018! Buna asta!

#15
Seby35

Seby35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.06.2018

View PostSeby35, on 19 iunie 2018 - 21:06, said:

Buna seara ,am plătit avansul pt un ap cu 2 cam in blocul de pe ioan Popasul 7 cu termen de predare 31 Decembrie 2019 si când am fost sa aleg gresia ,faianța ,etc m-au anunțat ca termenul sa modificat pt APRILIE 2018...ce ziceți de asta?

Scuzați,am greșit anul ..Aprilie 2019 am vrut sa spun ...

#16
charlenejolie

charlenejolie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2018
Ce parere aveti despre Pentha Residence per total? Faptul ca termenul de predare l-au anticipat, poate fi considerat un plus pentru ei?

#17
Rdorin1

Rdorin1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.06.2016
Bună ziua,

Mai aveți structurile de la Pentha de 2, 3 camere. Și o lista de preturi. Se poate va rog?
Doresc sa fac o comparație cu cele de la Urban Plaza.
Mulțumesc anticipat!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate