Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Ce faci cand simti ca te plafonezi financiar?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View PostAl3csutzul, on 14 februarie 2017 - 12:08, said:

Eu sa am bani as investi in ceva legat de auto ,pentru ca orice merge pe strada ,la un moment dat trebuie ,reparat/spalat/asigurat/intretinut,in acest domeniu nu ai cum da gres.

Succes. De aia salariile la reprezentante sunt 14 mil :)). In RO nu se repara decat in ultimul moment cand nu mai pleaca masina de pe loc. Si atunci cu piese de la dezmembrari si cat mai ieftin... cat sa plece iar de pe loc :)).

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
"O oarecare rezerva", pana in 10.000 de euro, nu merita investita in nimic - sunt bani de mancare.

View Postpotae, on 14 februarie 2017 - 13:23, said:

Succes. De aia salariile la reprezentante sunt 14 mil Posted Image). In RO nu se repara decat in ultimul moment cand nu mai pleaca masina de pe loc. Si atunci cu piese de la dezmembrari si cat mai ieftin... cat sa plece iar de pe loc Posted Image).

Asa este. Ideea e ca, inainte sa se faca TVA-ul 24%, pe vremea lu Boc, serviciile mai mergeau cum mai mergeau. La 24% TVA insa, mai toata lumea a inceput sa schimbe filtrele la masina, in parcare.... unii chiar si uleiul - ii vezi bagati pe dedesubt, le curge uleiul in cap... Lumea si-a luat masina de tuns si se tunde acasa... chestii din astea.
Intr-o tara in care nu merg serviciile, ce sa te apuci sa faci, cu rezerve mici.

Edited by rosix, 14 February 2017 - 14:08.


#21
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
eu unul ma mai "joc" dea forexul, insa pe bani marunti. probabil ca sunt si average joe care se joaca pe bani mai multi dar mai mult ca sigur ca o mare parte din ei isi pierd investitile

#22
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,678
  • Înscris: 21.06.2016
Pai forexul e o ruleta mare. Mai devreme sau mai tirziu pierzi.

#23
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010

View Post_NeXUS-, on 14 februarie 2017 - 10:21, said:

In ce sa investesti? Ca esti crescut cu frica ca orice afacere este omorata de coruptie, controale de la isu, dsv, tot felul de plicuri pentru autorizatie, chirie.
Vrei sa investi intr-o afacere, sau in instrumente financare cu castig mai mare si risc mai mare?

Intr-o afacere poti investi si apoi sa te ocupi de ea, potential de castig mai mare, dar mult de munca.
Sau poti investi in afacerea unui prieten si e un fel de ruleta, eu am mizat pe negru si a iesit alb.
Intrumente financiare cu castig mai mare si risc mai mare sunt puzderie, dar trebuie sa studiezi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate