Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

U.P.C. scumpeºte anumitor abonați abonamentele din 01.03 a.c d.Hr

- - - - -
  • Please log in to reply
758 replies to this topic

#37
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View PostMembruAnonim, on 30 ianuarie 2017 - 15:52, said:

Eu am sunat acum la upc si au zis ca se va mari pentru toti clientii. Ce sa mai cred? Daca se mareste si la mine am ocazia sa reziliez acum.
Da. O să ai ocazia să scapi de ei.
Ciudat însă că au zis așa ceva. :lol: Alt prieten a sunat și i-au zis exact invers. Numai pricepuți la firma asta.

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Si am intrebat de doua ori inca, a zis de doua ori ca ''da'', voi avea majorare si eu si toti ceilalti clienti. :huh:

#39
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
am mutat topicul .

Ma bucur. Acum quant si toti care se plang ca nu sunt ok, au liber la reziliere

#40
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View PostMembruAnonim, on 30 ianuarie 2017 - 15:59, said:

Si am intrebat de doua ori inca, a zis de doua ori ca ''da'', voi avea majorare si eu si toti ceilalti clienti. Posted Image
Trebuie să te anunțe înainte. Poate primești mail în următoarele zile. O să fie o bucurie pentru tine, nu? :D

#41
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieºteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Doamne ocroteşte-i pe români :)

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKalman2007, on 30 ianuarie 2017 - 16:01, said:

Trebuie să te anunțe înainte. Poate primești mail în următoarele zile. O să fie o bucurie pentru tine, nu? Posted Image
Da, o sa reziliez si astept cuminte fibra RDS, pana atunci voi folosi netul Vodafone fix pe care am ajuns sa il comand tot din cauza upc-ului. Posted Image

M-au sunat ei acuma, au zis iarasi ca da, voi avea marire de pret si televiziunea mi se va modifica in Maxim-ul actual.

Deci, am liber la reziliere. Ia sa dau un fax. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 30 January 2017 - 16:09.


#43
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Sigur așa făceam și eu dacă aș fi avut atâtea probleme cu netul. Nu e exclus ca în viitor să combin și eu netul de la RDS cu cablu TV de la UPC.

#44
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Asta e bine pentru cei nemultumiti, mie imi merg bine serviciile UPC si daca as rezilia pentru 2 lei pe luna as ajunge in curtea celorlalti unde preturile sunt mai mari (Telekpm vreo 20-25 de lei) fara sa-mi ofere ceva ce-mi lipseste la UPC, başca un contract pe 2 ani.

#45
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă nu primesc mail până pe maxim 3 februarie sigur nu o să am parte de scumpire. Sunt obligați să anunțe cu 30 de zile înainte.

#46
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Eu nu am primit inca nici un mail sau notificare de marire pret dar pe site la redefinire servicii apare codul de abonat. Aveam de anul trecut fiind abonat nou : familia sd + internet 60 si telefonie nelimitata upc (nu folosesc )+ 1 card CI la 61ron , acum imi apare la redefinire servicii play familia + internet 150 si telefonia care nu ma intereseaza .O sa mi se majoreze la 63 ron ?Mai pot negocia ceva in suma asta?Multumesc.

#47
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Da. Poți prelungi din nou cu ei și să negociezi. Prețul nu se va reduce (se reduce doar dacă ți-a expirat contractul) dar la 63 de lei poți avea chiar Play Maxim și net de 300.
Dacă îți apare acolo codul de abonat atunci te vor trece pe noul Familia.

Edited by Kalman2007, 30 January 2017 - 16:21.


#48
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Nici eu, deja am 500/25 si grila aproape full (nu am luat nimic extra), nu apare codul de abonat, poate la mine nu e cazul...

#49
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
eu nu va inteleg..

sunt multi care critica aceasta majorare..

pai daca vreti ceva in plus si la grila, trebuie sa va impacati si cu majorarea ! :)
e simplu .

#50
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
UPC și-a anunțat abonații cã le crește valoarea facturii din martie și cã pot denunța unilateral contractul

Operatorul prin cablu TV UPC Romania și-a anunțat abonații cã valoarea facturii va fi majoratã din luna martie cu 2,23 lei/lunã (TVA inclus), aceastã majorare reflectând o parte din creșterea costurilor de furnizare a serviciilor. Abonații sunt informați cã, dacã nu sunt de acord, pot denunța unilateral contractul în termen de 30 de zile, fãrã plata vreunor penalitãți sau despãgubiri.

Contactați de Profit.ro, operatorii UPC au confirmat cã majorarea va fi aplicatã tuturor abonaților companiei.

''Te informãm cã, începând din luna martie 2017, valoarea facturii UPC va fi majoratã cu 2,23 lei/lunã (TVA inclus), aceastã majorare reflectând o parte din creșterea costurilor de furnizare a serviciilor. Ȋn conformitate cu prevederile articolului 51 alineatul (7) din Ordonanța de Urgențã 111/ 2011 privind comunicațiile electronice, în cazul în care nu ești de acord cu aceste modificãri, ai dreptul de a denunța unilateral contractul, în termen de 30 de zile de la data primirii prezentei notificãri, fãrã plata niciunor penalitãți sau despãgubiri. Ȋn acest sens trebuie sã te prezinți personal în orice magazin UPC pentru a depune cererea'', este notificarea primitã de cãtre abonați.

Anunțul este precedat de informarea cã, tot din martie, vor fi disponibile serviciile Play Familia și Connect 300, conținutul grilei de canale TV se va modifica, viteza de internet va crește la 300 Mbps, iar beneficiile serviciului de telefonie vor rãmâne neschimbate.
UPC România este una dintre cele mai mari companii de telecomunicații prin cablu de pe piața localã, cu venituri de 142,4 milioane de euro în 2015, în creștere cu 9% fațã de anul precedent.

La finele anului 2015, conform celor mai recente date de la Ministerul Finanțelor, compania avea capitaluri proprii negative în sumã de 834,24 milioane de lei (+ 31,5 fațã de 2014) și datorii totale de 1,8 miliarde de lei, comparativ cu 1,48 miliarde de lei în urmã cu un an.

În intervalul 2006 – 2015, societatea a raportat pierderi însumate de 3,1 miliarde de lei. Afacerile operatorului telecom au crescut însã de la 236,2 milioane de lei în 2006 la 536,1 milioane de lei în 2015.

Operatorul român este afiliat la UPC Broadband, divizia europeanã a Liberty Global (Statele Unite ale Americii), una dintre cele mai mari companii de comunicații prin cablu din lume.

În București apare un nou brand de cinematograf. Primul spațiu va fi amenajat în mall-ul Liberty Center
CITEȘTE ȘI În București apare un nou brand de cinematograf. Primul spațiu va fi amenajat în mall-ul Liberty Center
Acționarii sãi sunt UPC CEE Holding - 99,8835% și UPC Poland Holding - 0,1165%.

Principalii concurenți ai UPC România sunt RCS&RDS și Telekom Romania Communications (fostul Romtelecom).
Compania furnizeazã servicii de televiziune (digitalã, prin satelit și analogicã), internet în bandã largã și telefonie în aproximativ 300 de localitãți.

UPC România avea 1,26 milioane de clienți la finele primelor 9 luni ale anului 2016, cu 4,4% mai mulți fațã de septembrie 2015, reiese din datele UPC Holding BV Olanda, parte a grupului american Liberty Global.
Veniturile au urcat cu 8,4%, la 127,5 milioane de dolari, de la 117,6 milioane de dolari în septembrie 2015.

http://www.profit.ro...ractul-16600047

#51
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
https://forum.softpe...ral-contractul/

#52
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Forumul Softpedia  → Professional Zone  → TV / Radio & Satelit  → TV cablu digital HD  → UPC-Digital TV

Nu inteleg ce cauta la sectiunea TV Digital o data ce e vorba de toate serviciile.

Ma rog, se poate sterge.

#53
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,065
  • Înscris: 01.12.2001
Notificarea trebuie sa o primesti in plic. Nu toti au mail.
La T asa am primit si am reziliat trecand acum 6 luni la UPC.
La T cand am solicitat rezilierea pe baza acelei notificari de majorare pret, in secunda 2 mi-au zis ca imi fac reducere. Era prea tarziu. Deja UPC era la usa.

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am trimis notificare de reziliere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate