Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

U.P.C. scumpeºte anumitor abonați abonamentele din 01.03 a.c d.Hr

- - - - -
  • Please log in to reply
758 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

View Postaris86, on 30 ianuarie 2017 - 13:58, said:


UPC, unul dintre principalii operatorii de cablu TV de pe piaţa locală, va majora de la 1 marite facturile tuturor abonaţilor.

Facturile abonaţilor UPC vor creşte din martie cu 2,23/lună (TVA inclus).

Acum nu ca vreau sa fiu carcotas,dar aceea suma infima reprezinta motiv de denuntare contract?Sau motiv de vaicareala?
Mai ales pentru cei care urati din tot sufletul concurenta,indiferent ce nume poarta.
Sunt convins ca dupa UPC urmeaza,sub o forma sau alta,scumpiri si la ceilalti.Trebuie doar sa avem rabdare.

#20
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postadisz, on 30 ianuarie 2017 - 14:46, said:

Acum nu ca vreau sa fiu carcotas,dar aceea suma infima reprezinta motiv de denuntare contract?Sau motiv de vaicareala?
Mai ales pentru cei care urati din tot sufletul concurenta,indiferent ce nume poarta.
Sunt convins ca dupa UPC urmeaza,sub o forma sau alta,scumpiri si la ceilalti.Trebuie doar sa avem rabdare.
Suma aia ridicola este vreo 27-28 de lei pe an, bani cu care daca te duci la piata/magazin si vrei sa cumperi ceva cu suma aia nimeni nu-ti da nimic daca-ti mai lipseste 10 bani Posted Image... ca sa vezi ce ridicoli sunt banii Posted Image

Edited by arbuneaionut, 30 January 2017 - 14:52.


#21
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,858
  • Înscris: 04.03.2016

View PostKalman2007, on 30 ianuarie 2017 - 14:24, said:

Dacă nu ați primit mail și la adresa asta scrie că CLIENTUL NU A FOST GĂSIT înseamnă că nu veți avea parte de scumpire http://www.upc.ro/redefinire-servicii
S-a discutat asta de câteva luni pe aria TV.
Nu am primit email sau factura ( eu primesc factura mai rar la UPC pentru ca platesc tot timpul anticipat pe 6 luni) ,dar am fost instiintat de catre casierita cand am platit in urma cu cateva zile .... Mi sa spus ca se va scumpi din martie cu 1 leu si ceva .... dar nu a putut sa imi zica daca daca se aplica si la mine desi am platit anticipat, dar cu siguranta se aplica si in cazul meu scumpirea :D

#22
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View PostKalman2007, on 30 ianuarie 2017 - 14:40, said:

Citește mai sus ce am postat Posted Image
Chiar crezi vrajeala lor? Cand eram abonat la ei imi mareau abonamnetul fara nici un mesaj de genu acesta. Adevarul o sa se vada in facturile ce vor veni

#23
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
2.23 la unii numai. Suma variază între 1 și 4 lei parcă. Depinde de abonat (ce și câte servicii are). Așa cum am mai zis știrea e falsă și a fost postată ca să facă un număr cât mai mare de vizite și ca unii să pună botul.

View Postarbuneaionut, on 30 ianuarie 2017 - 14:55, said:

Chiar crezi vrajeala lor? Cand eram abonat la ei imi mareau abonamnetul fara nici un mesaj de genu acesta. Adevarul o sa se vada in facturile ce vor veni
Sigur ai primit vreo notificare dar nu ai băgat de seamă. Nu e nici o vrăjeală. Eu de fiecare dată am fost anunțat în legătură cu modificările aplicate. Se vede că nu ați citit pe aria TV unde s-a discutat pe larg despre această scumpire care se aplică treptat de câteva luni deja. Toți (cei care o să fie trecuți pe abonamentele noi) au primit mail (sau în plic) înștiințare până acum. Pentru unii e avantajos din 2 puncte de vedere: 1. primesc o viteză mai mare la net și o grilă mai bună pentru 2 lei fără prelungirea contractului. 2. au ocazia să renunțe la serviciile UPC (cum e colegul simple_dreams care are probleme mari cu netul).

Ce adevăr să se vadă? Am explicat deja cum stă treaba și la cine se aplică. Dacă tu crezi un articol pe jumătate fals (și incomplet) asta e.Posted Image Ei au copiat o parte și au făcut o știre :lol: Și uite că pentru mulți e lege ce citesc pe publicațiile astea de 2 bani.

Edited by Kalman2007, 30 January 2017 - 15:17.


#24
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,858
  • Înscris: 04.03.2016

View PostKalman2007, on 30 ianuarie 2017 - 14:21, said:

Aoleo ăștia au făcut o știre din asta, o știre incompletă și pe jumătate falsă Posted Image În primul rând e greșit ce au postat cei de la Capital.ro Posted Image  Citiți și aria TV de la UPC.
Nu toți vor avea parte de o scumpire ci doar anumiți abonați mai vechi care au o viteză mică la net și abonamente mai vechi de Familia sau Maxim. Acest proces a început deja acum câteva luni deci nu e o noutate. La unii s-a scumpit deja dar li s-a mărit viteza de net și au fost trecuți la abonamentele noi adică cu o grilă mai bună.

Scumpirea se aplică numai celor care au primit mail de la UPC!

Dacă vă apare Clientul nu a fost găsit înseamnă că nu o să fiți trecuți pe abonamentele noi, deci fără scumpire http://www.upc.ro/redefinire-servicii
Mie pe aceea adresa, imi zice ca, codul de client nu a fost gasit, am incercat de mai multe ori ...

#25
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Asta înseamnă că nu ai prmit mail și nu să fie scumpit nimic la tine. :)

#26
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,595
  • Înscris: 21.08.2008
Eu mai am contract pana in iunie, oricum nu as fi denuntat contractul (pentru 2,5x4 luni=10 lei) ci as fi asteptat sa vedem noile beneficii apoi la negocierea din iunie voi sti cum sa procedez.

#27
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

View Postarbuneaionut, on 30 ianuarie 2017 - 14:51, said:

Suma aia ridicola este vreo 27-28 de lei pe an, bani cu care daca te duci la piata/magazin si vrei sa cumperi ceva cu suma aia nimeni nu-ti da nimic daca-ti mai lipseste 10 bani Posted Image... ca sa vezi ce ridicoli sunt banii Posted Image

Pacat ca doar atat ai inteles din postarea mea.

Iar chestia aia cu 10 bani lipsa nu-i adevarata.
Nu ti s-a spus niciodata lasati,cand mai veniti o sa-mi aduceti?Chiar si la multinationale.

#28
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View PostKalman2007, on 30 ianuarie 2017 - 14:21, said:

Aoleo ăștia au făcut o știre din asta, o știre incompletă și pe jumătate falsă Posted Image În primul rând e greșit ce au postat cei de la Capital.ro Posted Image  Citiți și aria TV de la UPC.
Nu toți vor avea parte de o scumpire ci doar anumiți abonați mai vechi care au o viteză mică la net și abonamente mai vechi de Familia sau Maxim. Acest proces a început deja acum câteva luni deci nu e o noutate. La unii s-a scumpit deja dar li s-a mărit viteza de net și au fost trecuți la abonamentele noi adică cu o grilă mai bună.

Scumpirea se aplică numai celor care au primit mail de la UPC!

Dacă vă apare Clientul nu a fost găsit înseamnă că nu o să fiți trecuți pe abonamentele noi, deci fără scumpire http://www.upc.ro/redefinire-servicii

Am primit luna trecută un mail de la ei, dar pe partea aceea a site-ului arată că nu sunt de găsit.

Quote

MESAJ PRIMIT LA DATA: 12.12.2016
Cu UPC sarbatoresti mai mult
Dragul nostru client,
Ne face placere sa te anuntam ca in perioada 10 decembrie 2016 – 10 ianuarie 2017, am adaugat grilei tale TV pana la 47 de canale pe care le poti viziona gratuit, indiferent de pachetul de televiziune digitala la care esti abonat,
Iti dorim distractie placuta de sarbatori, alaturi de programele tale preferate!

View PostSTARTREK1, on 30 ianuarie 2017 - 14:36, said:

la Focus ai CI si daca e ancorata bine nu cauti nici un satelit dupa furtuna
Attachment 46b5e41607d6de50000c96b2b4f3a653.jpg

ps.sa asteptam un comunicat oficial de la UPC si apoi sa abe.. scuze, sa vorbim de scumpiri

Nu. Fără farfurii pe casă. CATV sau IPTV (IPTV doar în anumite condiții)

#29
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
@KyKyKyKy: Acel mail a fost trimis la toată lumea. Este perioada de promoție pe timpul sărbătorilor când jumătate din grilă este lăsat la liber. Posted Image Deci nu are nici o legătură :D

Edited by Kalman2007, 30 January 2017 - 15:20.


#30
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Inteleg ca revista Capital a reluat stirea, dar a aparut si la altii.

https://www.realitat...ii_2027702.html

#31
Yonutx

Yonutx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 08.10.2009

View Postaris86, on 30 ianuarie 2017 - 15:37, said:

Inteleg ca revista Capital a reluat stirea, dar a aparut si la altii.

https://www.realitat...ii_2027702.html

Iar aici scrie ca: "Contactați de Profit.ro, operatorii UPC au confirmat că majorarea va fi aplicată tuturor abonaților companiei."

#32
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007

View Postarbuneaionut, on 30 ianuarie 2017 - 14:51, said:

Suma aia ridicola este vreo 27-28 de lei pe an, bani cu care daca te duci la piata/magazin si vrei sa cumperi ceva cu suma aia nimeni nu-ti da nimic daca-ti mai lipseste 10 bani Posted Image... ca sa vezi ce ridicoli sunt banii Posted Image
Sau o luna in plus la RDS cablu tv Posted Image .

#33
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Fiecare l-a preluat și fiecare a postat la fel. Posted Image Cică ANUNȚ BOMBĂ! Posted Image Ce anunț? Nu s-a anunțat nimic. Ce articole Posted Image Ăștia sunt deja ca Paginademedia.ro Posted Image Deja văd că o să apară și acolo.
UPC nu a confirmat încă nimic. Văd că încă nu s-a înțeles nimic deși am explicat foarte clar cum și la cine se aplică.

View Postaris86, on 30 ianuarie 2017 - 15:37, said:

Inteleg ca revista Capital a reluat stirea, dar a aparut si la altii.
https://www.realitat...ii_2027702.html

Jurnaliști de 2 lei pe fiecare pagină. Chiar nu observați? O porcărie apare pe o pagină și alți 100 de idioți îl preiau. Așa face și paginademedia.ro.

Edited by Kalman2007, 30 January 2017 - 15:48.


#34
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016

View Postadisz, on 30 ianuarie 2017 - 14:46, said:

Acum nu ca vreau sa fiu carcotas,dar aceea suma infima reprezinta motiv de denuntare contract?Sau motiv de vaicareala?
Pentru multi e un principiu (nu accepta schimbarea regulilor in timpul jocului aka contract), pentru altii e teama sa nu se repete acest lucru... insa cei care vor renunta vor fi in numar redus, comoditatea sau lipsa alternativelor vor fi motivele principale pentru care oamenii vor ramane la UPC. Totusi, ca marketing, suna nasol pentru UPC: ei scumpesc iar RDS ieftineste.

Edited by Manasu, 30 January 2017 - 15:47.


#35
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View PostManasu, on 30 ianuarie 2017 - 15:46, said:

Pentru multi e un principiu (nu accepta schimbarea regulilor in timpul jocului aka contract), pentru altii e teama sa nu se repete acest lucru... insa cei care vor renunta vor fi in numar redus, comoditatea sau lipsa alternativelor vor fi motivele principale pentru care oamenii vor ramane la UPC. Totusi, ca marketing, suna nasol pentru UPC: ei scumpesc iar RDS ieftineste.
Cum adică RDS ieftinește? A redus TVA, nu? Și la UPC a fost redus pentru fiecare abonat. Pe site însă prețurile au rămas la fel ceea ce este absurd.
Eu pentru 2 lei de ex. aș accepta să fiu trecut de la 200 la 500 de MB.

Toate astea s-au discutat deja prin noiembrie. Și atunci s-au trimis mailuri cu scumpiri de 2 lei și evident nu la toată lumea. Tot așa o să fie și din martie. La unii s-a aplicat din 1 decembrie, la alții din februarie și tot așa. Nu știu de ce tot veniți mai departe cu surse care nici nu sunt de încredere.

Edited by Kalman2007, 30 January 2017 - 15:55.


#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am sunat acum la upc si au zis ca se va mari pentru toti clientii. Ce sa mai cred? Daca se mareste si la mine am ocazia sa reziliez acum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate