Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Meritã Magic Keyboard + Magic Mouse?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Post_-_, on 23 august 2017 - 08:15, said:

Este nevoie sa te obisnuiesti cu el, sa iti formezi noi reflexe. Dupa ce te obisnuiesti cu el s-ar putea sa-ti cam placa si sa nu iti mai convina un mouse clasic. Mai exact ce te deranjeaza la el atat de tare?
tu exact..ce ai facut sa te obisnuiesti cu el? poti sa lasi un trick ? poti sa faci o descriere cum il folosesti tu de il gasesti asa de interesant? merci

#20
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pur si simplu am inceput sa-l folosesc si in doar cateva zile m-am obisnuit cu el. Pe mine nu m-a deranjat forma plata, deoarece nu asez niciodata palma pe mouse. Eram obisnuit sa folosesc mousi cat mai mici impreuna cu laptopurile, iar la PC cu Windows optez, de regula, pentru trackball in loc de mouse, deci nu sunt dependent de mouse-ul clasic.
La Mac folosesc exclusiv Magic Trackpad si Magic Mouse. De cele mai multe ori folosesc trackpad-ul, deoarece este mai comod in majoritatea situatiilor, dar sunt si situatii in care mouse-ul este si mai util (de exemplu, cand este nevoie de precizie mai mare sau daca sunt utilizate foarte des selectarea, copierea si lipirea unor elemente de pe ecran). La MacBook folosesc doar trackpad-ul integrat. Inainte tineam in geanta MacBook-ului si un Magic Mouse (am doua), dar am renuntat la el, deoarece multa vreme nu il mai folosisem, asa ca a ramas doar de rezerva. Pe birou langa Mac se afla in totdeauna atat Magic Trackpad cat si Magic Mouse. Comut intre ele dupa cum am nevoie.

#21
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Magic trackpad-ul il folosesc si eu , mi se pare ok, lejer de lucrat cu el. In schimb, magic mouse ma scoate din pepeni. Apopos, daca vrea cineva sa cumpere unul, il dau ieftin, e foarte putin folosit, apoape deloc. Ca si mouse, can am nevoie, am un logitech mx , care intr-adevar e un mouse ergonomic, cel putin pentru mana mea si pt pretentiile mele.

Edited by cuculea, 25 August 2017 - 21:05.


#22
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Confirm mouse-ul este un pic "obositor", al meu sta prin garaj, intr-un sertar..., dar fiecare e liber sa aleaga...!

Edited by arisel, 26 August 2017 - 00:23.


#23
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
Trackpad + tastatura = love.

Mouse-ul e misto, dar nu prea. Si eu il tin in sertar...

#24
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View Postlaffin, on 30 august 2017 - 06:41, said:

...
Mouse-ul e misto, dar nu prea. ...
Parca esti Hagi.

On. Astept noua versiune de tastatura. Sper sa fie iluminata si eventual si cu touchbar, dar nu tin neaparat.

#25
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postserginho74, on 30 august 2017 - 13:34, said:

Parca esti Hagi.

On. Astept noua versiune de tastatura. Sper sa fie iluminata si eventual si cu touchbar, dar nu tin neaparat.
Nu prea cred ca va aparea prea curand, de-abia s-a lansat noua generatie de iMac si tastatura mica nu are nimic iluminat, si nici touch bar cum se asteptau unii.

Deci...poate la anul pe vremea asta sa mai auzim cate ceva, dar nu ii vad sa lanseze tastatura mica iluminta.

Existe tastaturi produse de alti furnizori 9Logitech) care sunt chiar faine, si iluminate si tot ce vrei.

Din punctul meu de vedere, Apple a ramas doar seistemul de operare de ei, pentru asta i-am cumparat si ii plac...in rest, hardware , au cam fost depasiti (a se vedea Microsoft si Dell la ecrane LCD si chiar PC desktop uri integrate)

E doar o parere personala

#26
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am deja tastatura de la Logitech. Dar, preferam una Apple.
Nu cred totusi ca o vor lasa de-o parte si sigur vor iesi in curand cu ceva interesant.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate