Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Signature Residence

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#163
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017
Ciudat.. pe site-ul oficial www.signaturebrasov.ro apare un pop-up cu o scrisoare prin care afirma ca Dan Camarzan nu reprezinta sub nici o forma compania. Eu nu mai inteleg nimic.....

#164
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Auzi minune 1 bloc pe zi. WTF Ceaușescu se răsucește în mormânt...

#165
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Eu nu cred ca se va concretiza ceva acolo, dar oamenii sint datori sa spere presupun...
Eu mi-as cere banii inapoi

#166
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Nicio sansa sa se mai concretizeze ceva! Si eu am fost la un pas sa dau avansul, dar bine ca m-am razgandit!

#167
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012
Mai stiti ceva de proiect? Dumnezeu Camarzan posteaza la greu pe feisbuci, ii merge super bine in Americi...

#168
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Vad ca a disparut si pagina lor de facebook.
Pacat ca oamenii n-au invatat nimic din experienta tampa gardens. In special dupa ce numele lui Camirzan a inceput sa fie vehiculat peste tot, iar constructia a stat si a tot stat.


#169
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Niste mizerabili.

Quote

Tribunalul Brașov va judeca în această săptămână cererea de insolvență depusă de marian Schwartz, directorul companiei Sinaia SA. De altfel, în ultimele săptămâni, Efraim Kandinov, CEO-ul Signature Real Estate, a încercat să vândă prin licitație terenul pe care urma să se construiască proiectul rezidențial pentru a recupera suma cu care investitorul Avi Zikry a împrumutat compania.
De altfel, în ultimele luni, aproape toate bucurile companiei au fost vândute pe prețuri de nimic, astfel încât este puțin probabil ca cei care au achiziționat apartamente în Signature Residence să își mai recupereze banii.

Anul trecut, unul dintre inițiatorii proiectului, Dan Cămârzan, anunța că a reușit să convingă cumpărătorii – aproximativ 90 – să aibă răbdare până la finele lui 2019, când urma să livreze proiectul integral. Totuși, potrivit acestora, nimeni nu a semnat acel accord, toți solicitând returnarea sumelor achitate.
Proiectul Signature era anunțat în urmă cu doi ani – o investiție de 14 milioane de euro în 300 de locuințe în două clădiri cu 14 și, respective, 7 etaje. Acestea ar fi trebuit livrate integral anul trecut, mai ales că se promitea că se va lucre cu o nouă tehnologie care va permite o construcție rapidă.
Unul dintre investitorii atrași în proiectul imobiliar este Avi Zikry, cofondator al start-up-ului new-yorkez ClickandImprove.com, o platformă care permite americanilor să contrecteze de acasă servicii de renovare ale caselor sau apartamentelor în care locuiesc.
Complexul urma să fie construit în locul pe care cu ani în urmă omul de afaceri Dan Cămârzan intenționa să construiască un proiect de birouri – Kronvest Business Park. Proiectul a fost însă abandonat odată cu venirea crizei. Cămârzan intenționa să investească 30 de milioane de euro în trei clădiri de birouri clasa A cu 8, 9 șI 16 etaje.

http://www.bizbrasov...asta-saptamana/

#170
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Nu pot sa traiesc cu impresia si sa cred pe bune, ca cei care au dat avans acolo...chiar nu s-au interesat un pic inainte. Sa te arunci asa cu capu inainte la asa ceva...zici ca s-au dus sa-si cumpere un frigider din carrefour...dar si la ala te uiti inainte sa vezi ce-i de capu lui si pe ce dai banii. Cateodata asta se numeste 'selectie naturala'. Imi pare rau de oamenii tzepuiti, si nu am cum, repetandu-ma, sa nu imi amintesc cat de vocali si revoltati erau unii pe aici cand toti spuneau ca miroase a tzapa.
Iar camarzan...probabil o sa aibe karma grija de sufletul lui, ca am vazut ca ce fumeaza il face tare spiritual in ultima vreme.

Edited by badboy_marius, 12 February 2018 - 13:58.


#171
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
http://stirileprotv....-la-parter.html

#172
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012
http://www.bizbrasov...rat-insolventa/

#173
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Smecherii n-ar supravietui daca n-ar exista fraierii.
Simplu, fara sa jignesc pe nimeni, asta e dintodeauna.

#174
Andr3i1

Andr3i1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.07.2018

View Postbadboy_marius, on 12 februarie 2018 - 13:57, said:

Nu pot sa traiesc cu impresia si sa cred pe bune, ca cei care au dat avans acolo...chiar nu s-au interesat un pic inainte. Sa te arunci asa cu capu inainte la asa ceva...zici ca s-au dus sa-si cumpere un frigider din carrefour...dar si la ala te uiti inainte sa vezi ce-i de capu lui si pe ce dai banii. Cateodata asta se numeste 'selectie naturala'. Imi pare rau de oamenii tzepuiti, si nu am cum, repetandu-ma, sa nu imi amintesc cat de vocali si revoltati erau unii pe aici cand toti spuneau ca miroase a tzapa.
Iar camarzan...probabil o sa aibe karma grija de sufletul lui, ca am vazut ca ce fumeaza il face tare spiritual in ultima vreme.

si uite ca karma a avut grija de el.Probleme la mansarda si acum inchis pentru crima.

https://www.digi24.r...-bunica-1126700

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate