Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Signature Residence

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#127
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Sa ne tineti la curent, nu vorbiti doar pe grup inchis. Eu sunt un potential client la ei, dar nu am inca incredere sa platesc avans. Trece August, si nici o miscare.

#128
bebe2987

bebe2987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 02.08.2014
O sa fie tot un "succes" imobiliar precum proiectele din Drumul Poienii sau Tampa Gardens. Motivul este simplu, nu exista suficienti cumparatori cu bani. Se construieste foarte mult in Brasov, iar piata imobiliare este mult prea mare ca sa fie asimilata. Toti rostesc aceasi propozitie: "sunt vandute in totalitate" dar cand te uiti la blocuri vezi doar cateva lumini aprinse. Garantat daca vindeau cat au spus faceau cel putin jumatate din proiesct pana acum pentru a atrage si alti cumparatori, dar esecul va fi pe masura. SPER SA MA INSEL!

#129
Jolan

Jolan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2017
Ati fost la sediu la ei, au mai zis ceva? Din toate directiile vin informatii ca ar fi in pragul insolventei, chiar si agentiile imobiliare zic.

#130
Kellubv

Kellubv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2017
Nu mai știe nimeni, nimic? Ne recuperãm banii sau nu?

#131
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017
@SignatureBrasov

Un update la situatia lucrarilor si data predarii se poate?

#132
armand1976

armand1976

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.06.2013
Si cand ma gandesc ca si eu am vrut sa cumpar apartament aici ! Am avut suspiciuni cand mi-au spus ca in Mai 2017 e gata. O alta problema a fost faptul ca intrarea e direct in camera de zi care are fix la usa de intrare mobilierul de bucatarie. Poate ar trebui sa nu mai cumparam desene pe hartie si sa asteptam finalizarea proiectelor pentru a putea constata calitatea lucrarilor si implinirea tuturor aspectelor din proiect. Daca sunt dezvoltatori potenti financiar nu oare ar trebui sa-si faca un turn pe cheltuiala lor si apoi sa -l puna la vanzare? Sa testeze eficienta si inovatia pe banii lor si nu a oamenilor de buna credinta care din dorinta de a avea o casa uita ca exista pe piata imobiliara si astfel de dezvoltatori ! Sau poate ca am fost terenul propice de teste si pentru ca in afara astfel de experimente nu li se permite. Sper ca proiectul sa  fie in cele din urma realizat, asa cu intarzieri, dar parca e pacat de oamenii cinstiti care au in acest proiect si in visul lor de a avea o casa. Eu in locul Signature Brasov promiteam ca-l fac in 36 luni si rupeam gura targului cu realizarea in 6 luni, decat sa promit in sase luni si sa-l fac poate in 4-5 ani cu prelungiri de autorizatii de constructii. Dar cu toate cele spuse, Signature Brasov fa o minune si "rupe gura targului si a suspiciosilor" si du la bun sfarsit acest proiect chiar si cu intarzieri, ca e pacat de oamenii care muncesc cinstit si au investit in acest proiect, asta daca sunteti oameni cu constiinta si buna credinta si nu aveti eu stiu ce interese obscure.

#133
teddyu

teddyu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.07.2017
@signature brasov
    Buna ziua.
       Nu mai comunicati cu noi?
       Au mai venit profilele acelea ?

#134
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017
Cred ca s-au saturat si ei sa minta clientii, de fiecare data cu un nou termen de predare.
Vor fi printre expozanti la Targul Imobiliar Brasov:

http://targulimobili...v.ro/expozanti/

Edited by adrian_h2, 12 September 2017 - 19:13.


#135
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Mijlocul lui Septembrie... E clar pentru toata lumea ca nu se va preda nimic in 2017.

#136
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017
Apreciez totusi ca va fi un proiect inedit cu potential, cand il vor finaliza. Totusi, va fi dificil sa transporte profilele spre Brasov, avand in vedere ca sunt destul de lungi, iar ca sa ajungi in Brasov, inevitabil vor fi serpentine inguste pe anumite portiuni.

#137
teddyu

teddyu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.07.2017
Cred ca e clara treaba pentru toata lumea....au abandonat reclama ,nu mai posteaza pe facebook...nu mai raspund la nimic...

#138
aa_mishu

aa_mishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2013
Deci, ce s-a intamplat? Nu mai zice nimeni nimic? Mai exista speranta, sau?

#139
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Pe santier este liniste...

#140
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
http://www.bizbrasov...l-banii-inapoi/

#141
aa_mishu

aa_mishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2013

View PostCoCo615, on 29 septembrie 2017 - 08:30, said:

Camarzan.  E clar...

#142
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017

View PostSignatureBrasov, on 10 iulie 2017 - 09:28, said:

Buna ziua, din nou.
Terenul pe care se construieste Signature Brasov este cumparat de la cei care trebuiau sa dezvolte o cladire de birouri.
Dezvoltatorul este britanic, iar investitorul este american. Nu exista legaturi cu fosta firma de constructii despre care a scris dl. Vranceanu articolul, in necunostinta de cauza, anul trecut.

Nu inteleg. Scriati recent pe acest forum ca investitorul este american, nu exista legaturi cu fosta firma, iar acum aflam din Bizbrasov ca.... Dan Cămârzan, unul dintre investitori. „Contractul este să livrăm până în decembrie, în caz contrar trebuind să dăm banii înapoi celor care au cumpărat deja apartamente”, a explicat acesta.

Sa inteleg ca dezvoltatorul/investitorul/etc/compania de marketing (sau cum vrea sa se intituleze) a mintit din start in privinta dezvoltatorului/investitorului/etc sau ce o fi ?

#143
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012

View Postaa_mishu, on 29 septembrie 2017 - 15:28, said:

Camarzan.  E clar...
A avut si el nevoie de niste bani un an. Acum ii da inapoi si si-a rezolvat o parte dintre probleme.....

#144
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 19.07.2007
Gata, eu renunt, banii-napoi si pa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate