Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Signature Residence

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#1
irigim

irigim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2017
Buna! A.cumparat cineva apartament in Signature Residence Brasov? Sunt doua blocuri in proiect,unul de 14 estaje si unul de 7.
Ma gandesc sa cumpar si eu acolo, imi place proiectul dar nu prea am incredere. Stiti ceva concret despre acest proiect? Mi-ar fi de mare ajutor niste pareri.Multumesc!

#2
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Dacă nu iei apartament la etaj superior vede toată lumea ce faci in casă.

Parcă mai era un topic.

#3
irigim

irigim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2017
Nu ma intereseaza f.mult acest aspect, exista draperii, jaluzele...Vreau sa mai gasesc persoane care au semnat un contract cu ei, sa facem schimb de pareri. Nu as vrea sa iau "teapa"....

#4
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Din cate am inteles de la etajul 1-2 in sus e facut din schelet metalic made in china. Faceti investigatii inainte sa cumparati

Nu stiu daca e mai bun sau mai rau acel schelet dar trebuie vazut

#5
AdAn1

AdAn1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.10.2014

 irigim, on 22 ianuarie 2017 - 15:19, said:

Nu ma intereseaza f.mult acest aspect, exista draperii, jaluzele...Vreau sa mai gasesc persoane care au semnat un contract cu ei, sa facem schimb de pareri. Nu as vrea sa iau "teapa"....
Ce ti-au spus de termen? Am inteles ca in primavara ar fi termenul pentru predarea unei cladiri. Si mai sunt 2-4 luni.

#6
irigim

irigim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2017
Termenul ar fi in Mai la sfarsit. Avand in vedere ca blocul e construit pe schelet metalic, si apartamentele sunt ceva de genul module, facute in fabrica si montate la fata locului ar fi posibil sa il termine....poate. eu as vrea sa gasesc pe cineva care a semnat deja un contract cu ei, sa ma asigur ca e totul ok.

#7
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
Buna dimineata, eu am cumparat la Signature, un apartament de 3 camere, in primul bloc, cel de 14 etaje.
Din ce mi s-a explicat si am semnat, nu am probleme de incredere.
Au termen de predare 31 mai 2017.

#8
hercalin

hercalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.04.2006

 anna, on 27 ianuarie 2017 - 09:23, said:

Buna dimineata, eu am cumparat la Signature, un apartament de 3 camere, in primul bloc, cel de 14 etaje.
Din ce mi s-a explicat si am semnat, nu am probleme de incredere.
Au termen de predare 31 mai 2017.


#9
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005

 hercalin, on 13 mai 2017 - 06:04, said:


Voiai sa imi spui ceva?

#10
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Cred ca vor respecta termenul de 31 mai, dar 2018. Am vrut si eu sa bat palma cu ei pentru ceva de 3 camere, dar anul trecut prin septembrie cand cautam si se laudau cu 'predare primavara 2017' (tinand cont ca e bloc de 14 etaje + finisaje + etc unde fizic nu aveau cum sa termine in ~ jumatate de an) mi s-a parut ceva dubios si am renuntat, mai ales ca s-a dus vorba-n sat ca dezvoltatorul nu este de incredere si are antecedente cu tzepe si alte cele. Totusi curios fiind, cu putinele ocazii cand am avut drum prin zona aia, am mers sa vad stadiul lucrarilor. Sunt foarte departe de cele promise. foarte!

Edited by badboy_marius, 15 May 2017 - 11:13.


#11
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005

 badboy_marius, on 15 mai 2017 - 11:11, said:

Cred ca vor respecta termenul de 31 mai, dar 2018. Am vrut si eu sa bat palma cu ei pentru ceva de 3 camere, dar anul trecut prin septembrie cand cautam si se laudau cu 'predare primavara 2017' (tinand cont ca e bloc de 14 etaje + finisaje + etc unde fizic nu aveau cum sa termine in ~ jumatate de an) mi s-a parut ceva dubios si am renuntat, mai ales ca s-a dus vorba-n sat ca dezvoltatorul nu este de incredere si are antecedente cu tzepe si alte cele. Totusi curios fiind, cu putinele ocazii cand am avut drum prin zona aia, am mers sa vad stadiul lucrarilor. Sunt foarte departe de cele promise. foarte!

Nu se construieste clasic, asa ca ei spun ca timpii de constructie nu sunt la fel cu ce stim noi.
Ieri am fost in vizita si saptamana viitoare vor instala intr-o zi parterul. Abia astept sa vad, mie mi se pare fascinant sa pui un etaj intr-o zi!
Eu nu stiu ce tot ziceti de dezvoltator, am avut ocazia sa stau de vorba cu un american si un austriac in santier, ei reprezinta firma din UK care dezvolta tehnologia, chiar am fost intr-o sambata, nu mai stiu, prin martie, vorbisem cu cei de la vanzari ca venea un prieten din Danemarca si a vrut sa vada unde e locul. Si ne-am intalnit cu tipa care mi-a vandut, ne-am plimbat in santier, era si echipa care lucra la armarile dintre subterane si parter, erau si strainii cu care am discutat putin, am fost prezentati de catre tipa de la vanzari. Ea mai era cu 2 clienti, tot asa veniti in plimbare, asa ca mi-am cunoscut si doi vecini :), medici, tineri, faini.
Nu vad nici o panica. Aproape mereu cand am vizitat am vazut oameni care erau incantati de apartamente, cel putin pe mine ce am vazut in apartamentele model m-a impresionat la inceput. Mai am 2 prieteni care pregatesc dosare de creditare sa cumpere, eu vad un proiect care avanseaza si credibil. Vom vedea in viitor ce va fi.

#12
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Eu sunt curios cum fac planșeului. Ala trebuie făcut din beton armat altfel nu merge. Ori dacă asa sta treaba nu au cum sa facă 1 etaj pe zi decât dacă vin cu prefabricate ca pe vremea lui ceașcă.

#13
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017
Buna dimineata.
Suntem aici sa va raspundem oricaror intrebari, curiozitati, in mod transparent.
Fiind un proiect diferit, intelegem sa povestim despre el fara a incerca sa vindem prin intermediul acestui forum- nu este necesar.
In cazul in care exista intrebari, va stam cu placere la dispozitie :)
O zi linistita tuturor!

#14
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Pai poti incepe cu intrebarile legate de "primavara 2017" ca si asa nu mai e mult din ea :))

#15
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Cum se toarnă planșeul? Din ce sunt făcuți pereții?

#16
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017
Avem putina intarziere, pentru ca muncim permanent sa livram cel mai bun produs de pe piata.
Acum, asa cum s-a mentionat, se pregatesc panourile pentru a se monta un etaj intr-o zi. Este un efort incredibil de productie, stocare, asamblare si veti fi uimiti ce revolutie va constitui asta pe piata constructiilor din Romania.
Totul este realizat din structura de otel si beton. Foarte multe detalii legate de tehnologie nu se pot dezvalui, fiind o tehnologie pe care noi o dezvoltam de la primul surub pana la finisaje.

#17
alex_bora

alex_bora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.02.2005
E bine sa gandesti revolutionar, sa inovezi si sa proiectezi inovatia in practica, sa iti doresti sa fii cel mai bun. Revenind cu picioarele pe pamant, cum rezista structura despre care vorbiti din punct de vedere al sarcinii proprii si al miscarilor seismice? Intreb asta pentru ca am vazut diversi constructori de blocuri cu 9+ etaje care se lauda cu 7,5 grade pe Richter, altii mai fantezisti se duc chiar spre 9.5 Posted Image.

Edited by alex_bora, 18 May 2017 - 11:08.


#18
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017

 alex_bora, on 18 mai 2017 - 11:08, said:

E bine sa gandesti revolutionar, sa inovezi si sa proiectezi inovatia in practica, sa iti doresti sa fii cel mai bun. Revenind cu picioarele pe pamant, cum rezista structura despre care vorbiti din punct de vedere al sarcinii proprii si al miscarilor seismice? Intreb asta pentru ca am vazut diversi constructori de blocuri cu 9+ etaje care se lauda cu 7,5 grade pe Richter, altii mai fantezisti se duc chiar spre 9.5 Posted Image.

Buna ziua. Pentru astfel de detalii tehnice, va invitam sa urmariti disertatia prof. dr. Manole Serbulea pe site, sectiunea Gallery, sau sa ne contactati pentru a stabili o intalnire cu departamentul tehnic.

Edited by SignatureBrasov, 18 May 2017 - 11:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate