Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Mai merită să mergi în Thassos?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,571
  • Înscris: 17.08.2007

View Postmihaibzgica, on 27 aprilie 2017 - 15:28, said:

In 2014 au crescut preturile la cazare fata de 2013. Anul trecut ma uitam iar de cazare si preturile erau din nou mai mari. Avand in vedere ca am fost deja de 2 ori, nu mai merita pentru mine Thasos. Pentru cine nu a fost cred ca este inca o alegere destul de buna.
Fac in curand 10 ani de cand am fost ptr prima si ultima oara in Thassos Posted Image Ar fi fost frumos sa ma duc din nou dupa atatia ani dar cred ca m-as ingrozi :)

Edited by atupi, 09 May 2017 - 19:45.


#74
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004
Eu am fost de 5 ori pana acum - cu ceva pauze.
As fi vrut sa ma duc si anul asta dar n-am gasit locuri decat la preturi nesimtite. Adica nu dau intre 500-900 Euro de persoanaptr o saptamana orice-ar fi.
De banii aia ma duc in alta parte.

Din pacate n-am avut cum sa-mi aleg cazarea toamna trecuta ca ieseam la preturi normale.

#75
JohnSmith

JohnSmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 11.06.2005
Parc-ati fi aia care vad ca si-a luat prietenu' masina frantuzeasca si tot ce va poate debita mintea este "de banii aia luai A4 din 2008 tedeiiiii mancataj!"

Daca aveti alternative comparabile - postati-le, ala e singurul argument viabil.

#76
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Anul asta, la sfarsitul lui Iunie, am plecat in Thassos , al treilea an consecutiv. Cazare luata prin Booking, prin mai anul asta, 32 euro pe noapte fara masa, in Skala Potamia. Ca si preturi , poate sa fi crescut cu un euro, doi, hai trei , pe la taverne, la vreun fel de mancare. In rest, berea tot 3-3,5 euro, 2 sezloange cu umbrela consumatie de 7 euro, in unele locuri (Stelakis, Limenaria), daca seveai masa la taverna erau gratis. Pot sa spun ca anul asta am cheltuit mai putin decat anul trecut  ( nu am fost decat o singura data la ParadisePosted Image !). Sa fiu sanatos, la anul tot acolo o sa merg!

#77
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,699
  • Înscris: 27.06.2007
După ce am revenit din Thassos pot spune doar atât: nu a meritat!
Cazarea a fost 45 euro pe noapte la Amfitriti Studio în Skala Sotira, camere mari, mobilă și finisaje de calitate, curățenia făcută zilnic inclusiv duminica. Să zicem că nu cazarea a fost problema!
Extrem de aglomerat! Extrem de mulți români care au adus cu ei și obiceiurile de acasă, mai pe scurt, mizeria lăsată pe unde apucă fiecare, chiștoace de țigări pe plajă. Nu am avut deloc senzația de wow, ce frumos este!!! pe care am avut-o în 2011 când am ajuns în Thassos prima dată! Până și plajele mai puțin cunoscute erau foarte aglomerate, seara în Limenas, Panaghia, Potos se revărsau puhoaie de români! Dacă prima dată limba germană era foarte des întâlnită, acum dacă am văzut două mașini cu mr de Germania. Chiar și sârbii mi s-au părut mai puțin numeroși decât în 2014 când am fost a doua oară.
Nu mi-a mai plăcut nebunia cu care se construiește! Hoteluri mari cu piscine! Nu se potrivesc cu Thassos de nici o culoare.
Tavernele nu mai pot ține pasul cu afluxul de turiști și nu am mai sesizat gusturile specifice mâncării autentic grecești, condimentele, aromele! Totul făcut pe repede înainte! De fiecare dată am fost în iulie pentru că doar atunci pot pleca, cade treaba cu vârf de sezon, de fiecare dată am fost în vârf de sezon.
Deci Thassos iese definitiv din discuție și voi opta pentru destinații mai ferite de hoardele de conaționali!

#78
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016
Pai stai asa...doar ce am venit din Marbella,nu erau puhoaie de romani dar chistoace de tigari plin pe plaja.De aici trag concluzia ca si altii lasa mizeria in urma lor,nu prea tine de natie.

#79
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Cred că este superb și extrem de ieftin în Thassos. Dintre toți cei ce au scris că pleacă, doar 3 s-au reântors. Caut și eu cazare pe acolo (și de muncă)!

#80
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,863
  • Înscris: 22.12.2005

View PostTLGTLC, on 07 august 2017 - 17:54, said:

După ce am revenit din Thassos pot spune doar atât: nu a meritat!
Cazarea a fost 45 euro pe noapte la Amfitriti Studio în Skala Sotira, camere mari, mobilă și finisaje de calitate, curățenia făcută zilnic inclusiv duminica. Să zicem că nu cazarea a fost problema!
Extrem de aglomerat! Extrem de mulți români care au adus cu ei și obiceiurile de acasă, mai pe scurt, mizeria lăsată pe unde apucă fiecare, chiștoace de țigări pe plajă. Nu am avut deloc senzația de wow, ce frumos este!!! pe care am avut-o în 2011 când am ajuns în Thassos prima dată! Până și plajele mai puțin cunoscute erau foarte aglomerate, seara în Limenas, Panaghia, Potos se revărsau puhoaie de români! Dacă prima dată limba germană era foarte des întâlnită, acum dacă am văzut două mașini cu mr de Germania. Chiar și sârbii mi s-au părut mai puțin numeroși decât în 2014 când am fost a doua oară.
Nu mi-a mai plăcut nebunia cu care se construiește! Hoteluri mari cu piscine! Nu se potrivesc cu Thassos de nici o culoare.
Tavernele nu mai pot ține pasul cu afluxul de turiști și nu am mai sesizat gusturile specifice mâncării autentic grecești, condimentele, aromele! Totul făcut pe repede înainte! De fiecare dată am fost în iulie pentru că doar atunci pot pleca, cade treaba cu vârf de sezon, de fiecare dată am fost în vârf de sezon.
Deci Thassos iese definitiv din discuție și voi opta pentru destinații mai ferite de hoardele de conaționali!
ce cauti in august acolo ? ti o cauti. E ca si cum ai merge sambata la ora 11 vara la Mamaia pe autostrada.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate