Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Oxacilina

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
AdrianVasile1992

AdrianVasile1992

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.05.2015

View PostEscapE13, on 17 ianuarie 2017 - 15:31, said:


Sunt copiii cu cancer care i-au  iau un pumn de pastile pe zi, și voi vă plângeți de la o unghie. Mai deschizi și topic pt asta. Îți bați p..A de noi este?

Este foarte simplu să ignori un topic. Pur și simplu am întrebat dacă pot înlocui capsulele de Oxacilină cu altceva. Îmi cer scuze dacă topicul te-a ofensat. O seară faină!

#20
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Decat sa iei o capsula la 12 ore, mai bine nu mai iei.

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View Postaris86, on 17 ianuarie 2017 - 14:37, said:

Se incearca inabusirea metodelor traditionarea
Eu cred ca s-a decis doar la cele care nu functioneaza (placebo, homeo) si reclamele intrucat reprezinta un atentat la viata oamenilor Posted Image

View PostAdrianVasile1992, on 17 ianuarie 2017 - 10:30, said:

Am o problema cu inghititul pastilelor, in special a celor de dimensiunea Oxacilinei, exista vreo alternativa pentru a-l administra?
Incerca asa iei apa in gura, dupa aia iei pastila si inghitit totul ca si cum ar fi apa, aluneca fara probleme, nu exista riscul sa te ineci, sunt gandite.

Edited by andreic, 17 January 2017 - 21:37.


#22
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostAdrianVasile1992, on 17 ianuarie 2017 - 18:59, said:

Este foarte simplu să ignori un topic. Pur și simplu am întrebat dacă pot înlocui capsulele de Oxacilină cu altceva. Îmi cer scuze dacă topicul te-a ofensat. O seară faină!

Asta puteai s-o faci cu un simplu telefon la doctorul de familie sau o vizită la cea mai apropiată farmacie.







P.S. Pizdificarea bărbatului văd că atinge cote nebănuite.

#23
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,901
  • Înscris: 02.02.2007
vezi ca doza specificata de tine este jumatate din doza minima necesara unui adult!
1 capsula =500mg, doza minima este de 2g/zi. iar la 12 ore iar nu e ok, timpul de injumatatire al oxacilinei/penicilinei este de 6 ore.deci tratamentul ar fi : 1cps/6 ore.

#24
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Daca atat i-a indicat medicul. Poate buba la unghie nu e atat de mare, precum crede intiatorul si doar la speriat un pic.

#25
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Dozele placebo de antibiotice promoveaza rezistenta microbilor.
NU SE MAI DESCOPERA NOI ANTIBIOTICE !
Suntem in era post-antibiotice, daca medicii sunt primii care isi bat joc inseamna ca generatiile viitoare sunt condamnate, se va muri de la o banala pneumonie.

O femeie a murit din cauza unei bacterii rezistente la toate antibioticele aprobate în SUA

Edited by Remicade, 19 January 2017 - 09:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate