Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Merita infiintata o firma de inchirieri auto?

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Avand in vedere ca dispun de un spatiu si nu prea am ce face cu el, m-am gandit sa reprofilez o firma spre inchirieri auto, sincer nu stiu daca zona asta e in crestere sau nu, dar ca simplu cetatean observ ca in special firmele cauta si nu prea gasesc masini de inchiriat, e vorba de zona Arad-Timis.
E vreo diferenta in acte (in afara de cod caen) daca firma prestez si servicii de transport cu sofer? Transport aeroport-hotel, delegatii, etc...
Pentru inceput 2-3 masini SH ceva mai ok...

Edited by DaniJ90, 11 January 2017 - 01:19.


#2
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016

 DaniJ90, on 11 ianuarie 2017 - 01:18, said:

Avand in vedere ca dispun de un spatiu si nu prea am ce face cu el, m-am gandit sa reprofilez o firma spre inchirieri auto, sincer nu stiu daca zona asta e in crestere sau nu, dar ca simplu cetatean observ ca in special firmele cauta si nu prea gasesc masini de inchiriat, e vorba de zona Arad-Timis.
E vreo diferenta in acte (in afara de cod caen) daca firma prestez si servicii de transport cu sofer? Transport aeroport-hotel, delegatii, etc...
Pentru inceput 2-3 masini SH ceva mai ok...


Pai tu zici ca nu sunt masini de inchiriat in zona Timisoara-Arad? Eu am fost nu demult acasa si erau plin,preturi foarte bune....nu cred ca cu 2-3 masini poti face fata concurentei.

#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 eireman, on 11 ianuarie 2017 - 01:44, said:



Pai tu zici ca nu sunt masini de inchiriat in zona Timisoara-Arad? Eu am fost nu demult acasa si erau plin,preturi foarte bune....nu cred ca cu 2-3 masini poti face fata concurentei.
Ai inchiriat>?

#4
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016

 DaniJ90, on 11 ianuarie 2017 - 02:00, said:

Ai inchiriat>?

Eu nu inchiriez ca am masina in tara,dar am prieteni ce inchiriaza si sunt multumiti.La €20-€25 pe zi eu zic ca e super rentabil,nu-ti cere card de credit...

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
E cladire cu teren, nu e problema, incap peste 15 masini...

#6
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Da, sunt ale mele.

#7
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 eireman, on 11 ianuarie 2017 - 02:12, said:


Eu nu inchiriez ca am masina in tara,dar am prieteni ce inchiriaza si sunt multumiti.La €20-€25 pe zi eu zic ca e super rentabil,nu-ti cere card de credit...
Da, dar depinde, eu am lucrat doar cu Verbita si Escapada, Verbita deja cere 1000 de lei depozit, Escapada doar 100 de euro, eu vreau sa merg cu preturi mai mici si depozit mai mic..

 overgame, on 11 ianuarie 2017 - 02:30, said:



printr-o firma, a ta?
Nu sunt pe firma, sunt ale mele in privat dar nu e problema, se rezolva..

#8
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,863
  • Înscris: 20.10.2015

 DaniJ90, on 11 ianuarie 2017 - 01:18, said:

Avand in vedere ca dispun de un spatiu si nu prea am ce face cu el, m-am gandit sa reprofilez o firma spre inchirieri auto, sincer nu stiu daca zona asta e in crestere sau nu, dar ca simplu cetatean observ ca in special firmele cauta si nu prea gasesc masini de inchiriat, e vorba de zona Arad-Timis.
E vreo diferenta in acte (in afara de cod caen) daca firma prestez si servicii de transport cu sofer? Transport aeroport-hotel, delegatii, etc...
Pentru inceput 2-3 masini SH ceva mai ok...

Nu merita

#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Cu SH nu merge treaba pentru a nu te acopera Full CASCO ....si crede-ma , vei avea nevoie . Posted Image

#10
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pot sa iau și noi, dar la 10k cred că găsesc sa ma acopere...

#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Cand tu nu vezi afacerea la fata locului si intrebi pe altii, eu nu vad cu ochi buni un astfel de demers.

#12
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006
O firma de inchirieri auto este o idee super buna. La inceput e mai greu.

O cunostinta de-a mea face bani frumosi din asta. Omul a inceput plin de entuziasm dar a trebuit ca eu sa-l ajut sa-si selecteze clientii si mai ales eu sa muncesc la gasirea de clienti.

#13
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014

 Damianic, on 11 ianuarie 2017 - 12:41, said:

O firma de inchirieri auto este o idee super buna. La inceput e mai greu.

O cunostinta de-a mea face bani frumosi din asta. Omul a inceput plin de entuziasm dar a trebuit ca eu sa-l ajut sa-si selecteze clientii si mai ales eu sa muncesc la gasirea de clienti.
N-am inteles nimic...

#14
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

 DaniJ90, on 11 ianuarie 2017 - 01:18, said:

Avand in vedere ca dispun de un spatiu si nu prea am ce face cu el, m-am gandit sa reprofilez o firma spre inchirieri auto, sincer nu stiu daca zona asta e in crestere sau nu, dar ca simplu cetatean observ ca in special firmele cauta si nu prea gasesc masini de inchiriat, e vorba de zona Arad-Timis.
E vreo diferenta in acte (in afara de cod caen) daca firma prestez si servicii de transport cu sofer? Transport aeroport-hotel, delegatii, etc...
Pentru inceput 2-3 masini SH ceva mai ok...
Nu merita.
Orice saracie de om are in tara asta bani sa isi cumpere un harb de 2-3mii de euro.

Edited by ovidiu21, 11 January 2017 - 21:34.


#15
westerndigital

westerndigital

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 31.01.2015

 ovidiu21, on 11 ianuarie 2017 - 21:34, said:

Nu merita.
Orice saracie de om are in tara asta bani sa isi cumpere un harb de 2-3mii de euro.
Daa, si s-o inmatriculeze la bulgari... Nu asta-i problema, ci problema tzeparilor care iau in chirie masini si nu le mai aduc veci, si te pomeni ca le-au vandut la te miri ce samsari, si masinile tale-s facute bucati vandute ca piese. Ca sa nu mai zic de diferenta de mentalitate: romanu' daca nu-i a lui n-are grija.

#16
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
E cea mai proasta afacere posibila . De ce sa te legi la cap daca nu te doare ?
Ai spatiile alea , da-le in chirie la firme ( poate chiar o firma de inchirieri auto ) , stai cuminte pe terasa , fara stres , banii vin , bei bere relaxat  si te bucuri de liniste ...

#17
kapio

kapio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.10.2008

 JurasikMan, on 11 ianuarie 2017 - 08:25, said:

Cu SH nu merge treaba pentru a nu te acopera Full CASCO ....si crede-ma , vei avea nevoie . Posted Image

Asta cu full casco e asa o inventie. Toate contractele casco au excluderi, adica anumite situatii care nu-ti acopera asigurarea. Masina sa fie sub 10 ani si poti face linistit casco.

#18
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,863
  • Înscris: 20.10.2015

 kapio, on 12 ianuarie 2017 - 19:41, said:


Asta cu full casco e asa o inventie. Toate contractele casco au excluderi, adica anumite situatii care nu-ti acopera asigurarea. Masina sa fie sub 10 ani si poti face linistit casco.

Si cat costa pentru o firma de inchirieri?
Cel putin ai idee?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate