Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Epilare definitiva prin limitarea hormonilor

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010
salutare,


exista epilare definitiva prin limitarea hormonilor ? cu anumite medicamente care nu fac rau ?

am mai vazut ca sepoare face epilare definitva si cumva ca la cancer cu iradiere dar nu stiu unde? oricum e mult mai blanda cu pielea decat IPL sau laser care o ard o tabacesc fara sa ne dam seama

de epilarea IPL si laser nu vreau sa mai aud arde parul dar arde si pieala intr-o oarecare masura , ingalbeneste pielea o face urata in timp si se reface extrem de greu


multumesc

#2
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010
sau epilarea definitiva cu radiofrecventa e mai blanda pentru piele nu provoaca arsuri ?

Edited by althea, 08 January 2017 - 04:38.
citat + raspuns mesaj sters


#3
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Nu ma pricep, dar nu stiu cat de bine e sa umbli la hormoni, mai bine nu.

Edited by althea, 08 January 2017 - 04:39.


#4
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Se umple lume de tot felul de astfel de specimene. "Barbatii" care au mai multa grija de ei decat femeile.

#5
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View Postutopias, on 08 ianuarie 2017 - 00:21, said:

Se umple lume de tot felul de astfel de specimene. "Barbatii" care au mai multa grija de ei decat femeile.

nu este chiar asa, eu am probleme imi creste par pe pometi nu este ceva de fitze ci de necesitate vreau sa tratez sa nu mai am probleme inestetice
stiu ca multi nu au probleme de genul acesta si deasta nici nu inteleg situatia

Edited by July02, 08 January 2017 - 00:26.


#6
YUNG

YUNG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.09.2016
Hmm,n-am auzit inca de "limitarea hormonilor" dar eu spun sa nu te arunci in procedura aceasta si sa alegi o cale mai sigura si cat de cat mai sanatoasa pentru pielea ta .

#7
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View PostYUNG, on 08 ianuarie 2017 - 00:25, said:

Hmm,n-am auzit inca de "limitarea hormonilor" dar eu spun sa nu te arunci in procedura aceasta si sa alegi o cale mai sigura si cat de cat mai sanatoasa pentru pielea ta .

limitarea hormonilor cu anumite medicamente, adica sa nu mai porduca hormoni in plus care sa cauzeze astfel de probleme...

am facut cu IPL acum niste ani vreau sa zic ca pielea ramane uscata si capata o textura asemenatoare cicatricilor doar ca nu se vede cati este unofrm in toata textura ei
nu mai este o piele corect irigata de sange ci o piele ca la cicatrci prin care nu mai circula sangele si deaia se si ingalbeneste in timp caci nu mai este functionala total nu mai este sanatoasa e ca si cum ai avea arsuri dar mai mici dar tot arsuri sunt care sunt foarte daunatoare

Edited by July02, 08 January 2017 - 00:29.


#8
YUNG

YUNG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.09.2016
Ai incercat sa-ti prepari masti naturale care au rol de indepartare definitiva a parului?

#9
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View PostYUNG, on 08 ianuarie 2017 - 00:29, said:

Ai incercat sa-ti prepari masti naturale care au rol de indepartare definitiva a parului?


ce fel de masti?
nu am auzit pe nimeni sa foloseasca un anumit tip de masti si sa fi avut vreun efect scontat.... nu cunosc...
parul este incarnat adanc in piele numai ceva vreun element care sa fie mai acid sa strabata cumva pielea sa ajunga la radacina dar fara sa arda pielea exista asa ceva ?

Edited by July02, 08 January 2017 - 00:33.


#10
YUNG

YUNG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.09.2016
Poti arunca o geana aici daca te ajuta cu ceva:
http://lyla.ro/frumu...ntru-totdeauna/

Sunt sigura ca daca faci o vizita la cabinetul de dermatologie o sa-ti rezolvi problema.


#11
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View PostYUNG, on 08 ianuarie 2017 - 00:43, said:

Poti arunca o geana aici daca te ajuta cu ceva:
http://lyla.ro/frumu...ntru-totdeauna/

Sunt sigura ca daca faci o vizita la cabinetul de dermatologie o sa-ti rezolvi problema.

mda merci oricum, sti pe cineva care a testat reteta asta si a dat rezultate ?
daca ar fi asa de simplu am mai fost la dermatologie si in afara sa-ti arda pielea nu prea am vazut solutii inteligente , toti stiu sa arda pielea cu diverse solutii chimice , lasere dar exclusiv toate ard pielea

#12
CristianVv

CristianVv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 09.09.2016
Bai, unde-i masculinitatea? Esti barbat sau ce dracu' esti? Parul corporal este una dintre caracteristicile principale care defineste sexul masculin.
Nu zic acum sa nu te ingrijesti. Da' nici sa te preocupe intr-atat sa fii fin ca un cur de bebelus.
Daca n-arati ca asta din poza, vezi-ti de treaba.

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/25/e6/51/25e651ed0ed6f07305f9469aaffdb612.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
crezi ca epilarea cu laser e daunatoare dar cumva ti se pare ok sa umbli la sistemul hormonal??????

#14
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009

View PostJuly02, on 08 ianuarie 2017 - 00:19, said:

dar am vazut barbati de se transofrma in femei  aia de ce nu patesc nimic cand umbla la hormoni? eu nu vreau asta dar zic ca daca ei nu patesc nimic eu de ce as pati ?

Tu esti sigur ca aia nu patesc nimic? Ca eu nu sunt foarte sigur. Pe de alta parte, la un barbat care vrea sa devina femeie (sau invers) nu prea ai de unde sa-ti dai seama daca a patit ceva dupa aia.

View PostJuly02, on 08 ianuarie 2017 - 00:25, said:

imi creste par pe pometi

Acum nu mi-o lua in nume de rau, da' daca dai cu lama ce-are? Dai o data la 2-3 zile si e ok... poate si mai rar daca creste incet.

Edited by dasvik, 08 January 2017 - 01:01.


#15
YUNG

YUNG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.09.2016

View PostJuly02, on 08 ianuarie 2017 - 00:47, said:



mda merci oricum, sti pe cineva care a testat reteta asta si a dat rezultate ?
daca ar fi asa de simplu am mai fost la dermatologie si in afara sa-ti arda pielea nu prea am vazut solutii inteligente , toti stiu sa arda pielea cu diverse solutii chimice , lasere dar exclusiv toate ard pielea

Sincer,nu stiu pe nimeni care sa fi incercat exact reteta asta dar cunosc persoane care au incercat tot felul de masti (naturale) si sunt chiar multumiti de rezultate.


#16
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
ia frate o lama, spuma de ras si aftershave -> barbierit -> problema rezolvata
lasa prostiile cu par pe pometi, ala se numeste BARBA si nu, nu toti au ,,problema " asta doar vreo 95% din barbatii sanatosi ;)
Auzi tu ii creste par pe pometi Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  ne faci specia de cacao tu ...

#17
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,585
  • Înscris: 16.08.2010
...nu cred ca se numeste barba, ar fi mai aproape de perciuni sau sprancene decat de barba...

#18
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@July02, nu iti deregla hormonii ca iti faci rau ! eu zic sa te barbieresti ca orice barbat normal.
Sau incearca epilarea Xenon IPL SHR SPL E-LIGHT, poate e buna  -nu stiu.

Da' chiar nu iti da hormonii peste cap !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate