Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

ce spuneti - VACANTA IN TUNISIA/EGIPT IN 2017?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
cascada1

cascada1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.06.2008
dupa cate s-au auzit - nu se recomanda Tunisia sau Egipt in vara anului 2017 - voi ce pare aveti???? Eu cred ca mai degraba ar trebui sa nu se recomande Turcia.

#2
decembrie2016

decembrie2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.12.2016
sunt două destinații frumoase, mulți își făceau vacanțele pe acolo acum mulți ani, dar între timp oamenii au mai sărăcit, în cele două țări nu e liniște, zboruri charter nu are nimeni cu plecare din romania

principala destinație de vacanță a românilor este de mulți ani, românia

nici în turcia nu e liniște

eu aș reveni în tunisia, mai precis în djerba, dar parcă văd că până la urmă voi pleca iar cu mașina în turcia

de ce?

simplu: e mai ieftin decât în românia, grecia, bulgaria

#3
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
In Tunisia mai mergi doar daca ai de gand sa gusti plumb.

In Egipt e mai safe, dar totusi nu as sta aproape de Suez.

#4
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Acum nu mai este sigura nicio tara din Europa. Lafel de bine se pot intampla atentate si in Grcia, Romania, etc.

#5
Capo_Bastone

Capo_Bastone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 16.01.2016

View PostKersim, on 04 ianuarie 2017 - 14:33, said:

In Tunisia mai mergi doar daca ai de gand sa gusti plumb.

In Egipt e mai safe, dar totusi nu as sta aproape de Suez.
confirm. dupa 1 an de zile locuit in Egypt, evita Suez, iar in Cairo evita El Haram Street si zonele adiacente. preferabil ceva in zona Maadi (cartier din Cairo).
Tunisia e praf rau. In afara de Hamameth (Ysamin) nu au altceva.

#6
cascada1

cascada1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.06.2008
eu am fost in tunisia si pot sa spun ca a fost ceva de vis ,
Nu stiu daca m-as avanta cu masina in turcia, drept este ca nici cu avionul nu este sigur.... nici nu stiu.

nu stiu daca

View Postdecembrie2016, on 04 ianuarie 2017 - 14:28, said:

sunt două destinații frumoase, mulți își făceau vacanțele pe acolo acum mulți ani, dar între timp oamenii au mai sărăcit, în cele două țări nu e liniște, zboruri charter nu are nimeni cu plecare din romania

principala destinație de vacanță a românilor este de mulți ani, românia

nici în turcia nu e liniște

eu aș reveni în tunisia, mai precis în djerba, dar parcă văd că până la urmă voi pleca iar cu mașina în turcia

de ce?

simplu: e mai ieftin decât în românia, grecia, bulgaria

eu zic ca Bulgaria e mai ieftina ca si turcia.

#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
Cea mai sigură destinație de vacanță este România. Dar dacă e să te ia dracul, te ia și din ușa bisericii.

Edited by rottweiler2007, 04 January 2017 - 14:49.


#8
cascada1

cascada1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.06.2008

View Postarbuneaionut, on 04 ianuarie 2017 - 14:46, said:

Trimite mail la aia de la isis si intreaba-i pe unde o sa-si faca si ei vacantele in 2017????Posted Image))).....
Acum pe bune... daca este sa vina un cretin (indoctrinat cu religia lui de rahat ca Allah i-a spus lui sa omoare oameni nevinovati) cu o bomba ..... sau o arma sa traga in tine poate sa vina la fel de simplu si-n statia de autobuz daca-l astepti sau sa intre intr-un mall/magazin unde-ti faci cumparaturile. Vacanta o faci unde-ti place tie ca daca te gandesti la toate draciile poti sa te duci sa faci vacanta si-n cel mai periculos loc de pe glob si te intorci in tara unde te omoara unu beat la volan cand treci pe zebra.


da ---- asa este - DAR TU TE-AI GANDIT UNDE TE DUCI IN VACANTA ANUL ACESTA? pt ca daca da eu nu cred ca te avanti asa cu capul inainte

Edited by cascada1, 04 January 2017 - 14:49.


#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Poate el face vacanta la bunici la tara unde e cel mai sigur Posted Image

#10
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postcascada1, on 04 ianuarie 2017 - 14:48, said:

da ---- asa este - DAR TU TE-AI GANDIT UNDE TE DUCI IN VACANTA ANUL ACESTA? pt ca daca da eu nu cred ca te avanti asa cu capul inainte
TE DUCI UNDE-TI PLACE si cat iti permite bugetu'... oricand vrei si oriunde pe globu asta

View PostTruculMagic, on 04 ianuarie 2017 - 14:50, said:

Poate el face vacanta la bunici la tara unde e cel mai sigur Posted Image
Foarte tare vezi sa nu-ti inghiti limba de la atata ras... si apropo... uita-te pe geam ... in sus. Omul a intrebat ca o recomandare unde sa se duca din cele 2 variante... iar in ambele faptu ca exista tembeli obsedati religios nu-l impiedica cu nimic sa aibe o vacanta k-lumea

Edited by arbuneaionut, 04 January 2017 - 14:57.


#11
cascada1

cascada1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.06.2008

View PostTruculMagic, on 04 ianuarie 2017 - 14:50, said:

Poate el face vacanta la bunici la tara unde e cel mai sigur Posted Image

:)))))))
AM INTELES CE VREI SA SPUI    :))))))))))))

#12
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
on topic:

Cascada1, eu aș merge pe Tunisia, așa cum a mai scris cineva pe aici, pe insula Djerba iar în Egipt aș merge la Sharm.

mulțumit?

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcascada1, on 04 ianuarie 2017 - 14:21, said:

dupa cate s-au auzit - nu se recomanda Tunisia sau Egipt in vara anului 2017 - voi ce pare aveti???? Eu cred ca mai degraba ar trebui sa nu se recomande Turcia.

Am fost in ambele tari.
In Tunisia de patru ori,Egipt odata.Eu am sters Egiptul din lista cu "voi reveni".
In Tunisia m-as duce chiar maine,daca s-ar putea.Dar nu cu talharii si hotii de la Kartago Romania (au fost agentia care opera relatia Tunisia si Egipt).
Ungurii au si ei Kartago-ul lor si au de asemenea vacante in Tunisia permanent.Au avut si in fatidicul an 2015,cand cu atentatele.
Poate ca ungurii nu sunt chiar asa atinsi de paranoia,nu stiu.
Iar in privinta atentatelor,nu ma pronunt.Fiecare face ce doreste.Tragedii se pot intampla oriunde,oricand si sub orice forma.Eu o numesc soarta.Altii,divinitate.


ps
Eu nu pot caracteriza drept inconstient un cetatean roman care alege sa-si faca concediul in Turcia,Tunisia sau Egipt.
Daca astia-s inconstientii,atunci votantii PSD cum se numesc?

#14
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
daca vrei ceva fara de batai de cap, ia cehia, austria, polonia, etc.
nu te lansa la musli sau in germania, franta.
fii baiat destept.

#15
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Dacă vrei nordul Africii, de ce nu Maroc? Pare mai sigură decît Egipt și Tunisia, și e cel puțin la fel de interesantă (deșert, plaje, orașe tipice etc.).

#16
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,983
  • Înscris: 09.12.2015

View Postcascada1, on 04 ianuarie 2017 - 14:21, said:

dupa cate s-au auzit - nu se recomanda Tunisia sau Egipt in vara anului 2017 - voi ce pare aveti???? Eu cred ca mai degraba ar trebui sa nu se recomande Turcia.
Important e sa ai bani/cash Posted Image sa nu mergi singur, sa mergi in zone sigure, cat de cat, oarecum, zic si eu
Altfel Posted Image dedic celor ce merg in zone dubioase o decicatie legata de ritul inhumarii :priest:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/prddAkI29u8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 01.05.2006
In Tunisia pana si agentiile occidentale trimit oameni in vacanta, iar locatiile lor turistice sunt foarte bine protejate ca doar au nevoie de turism ca de aer.

Dar daca discutia este despre siguranta pai gandinti-va ca pe drumurile din Ro mor vreo 7 mii de oameni pe an in accidende. Eu nu cred ca au murit 7 mii de oameni in TOTAL in atentate in 2015, bine nu ma refer la Alepo sau Bagdad, dar in restul lumii civilizate sigur n-au murit 7 mii. Deci dupa mine ai mai multe sanse sa mori intr-un accident de masina decat intr-un atentat. Si nu numai in Ro e valabil ci oriunde in lume.

#18
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postdanaciu, on 04 ianuarie 2017 - 17:51, said:

In Tunisia pana si agentiile occidentale trimit oameni in vacanta, iar locatiile lor turistice sunt foarte bine protejate ca doar au nevoie de turism ca de aer.

Dar daca discutia este despre siguranta pai gandinti-va ca pe drumurile din Ro mor vreo 7 mii de oameni pe an in accidende. Eu nu cred ca au murit 7 mii de oameni in TOTAL in atentate in 2015, bine nu ma refer la Alepo sau Bagdad, dar in restul lumii civilizate sigur n-au murit 7 mii. Deci dupa mine ai mai multe sanse sa mori intr-un accident de masina decat intr-un atentat. Si nu numai in Ro e valabil ci oriunde in lume.

păi uikendul ăsta care a trecut au murit mai mulți oameni pe șoselele României decît în atentatul de la clubul Reina
dar românii sînt mai temători decît vesticii
așa e, ai dreptate, din occident sînt chartere către tunisia și către egipt, dar din românia nu sînt pentru că nu sînt cereri, asta una la mînă, dar și punctul 2, prețurile hotelurilor din tunisia și egipt sînt mai mari decît prețurile hotelurilor din romania, bulgaria, grecia și turcia

e complicat, chestie de psihologie

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate