Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Java Samsung D600

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
gabr!el

gabr!el

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.10.2006
so? gasesc mygirls alta varianta pe undeva sa mearga pe d600e si sa imi arate grafic ceva ?

#38
tbscp

tbscp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.10.2006
AM shi yo un Samsung D600e shi nu stiu cum sa transmit jocurile de pe comp pe tel prin bluethoot... ma ajuta careva????

#39
DarkLyon

DarkLyon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.01.2007
Mie nush ce naiba mi se inchide telefonu si se deschide iarasi dar nu merg!! :((

#40
DarkLyon

DarkLyon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.01.2007

View Postgeorgica_20, on Oct 26 2006, 12:49, said:

Asa imi facea si mie,dar asta inseamna ca nu e jocul compatibil.incearca jocurile de pe topicul asta! :)
Nici asa nu merg! off ! DAMN!

#41
DarkLyon

DarkLyon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.01.2007
In sfarsit , am reusit si eu ;) is tare mandru =))

#42
lds_ok

lds_ok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.10.2005

View Postadi_sampon, on Oct 24 2006, 18:32, said:

ma scuzati ca va intreb dar am nevoie sa stiu cum imi pot baga jocuri pe telefon (d600) am si cablu va rog ajutati-ma  :worthy: .multumesc anticipat ;)

Gasesti raspunsul intr un topic tot in aceasta sectiune.

View Posttbscp, on Oct 29 2006, 21:59, said:

AM shi yo un Samsung D600e shi nu stiu cum sa transmit jocurile de pe comp pe tel prin bluethoot... ma ajuta careva????

Nu cred ca este posibl prin bluetooth.

#43
lds_ok

lds_ok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.10.2005

View Postadi_sampon, on Oct 24 2006, 18:32, said:

ma scuzati ca va intreb dar am nevoie sa stiu cum imi pot baga jocuri pe telefon (d600) am si cablu va rog ajutati-ma  :worthy: .multumesc anticipat ;)

Cel mai bine e sa incercati asta ( eu am SGH D600E ) si a mers ...
Aveti nevoie de :
Softick PPP 2.21 [797 kb] (Puteti lua si alta versiune)
Java Uploader [624 kb]

inainte de toate intrati in applications--->java world--->options la Networksettings si scrieti :

APN : Internet

Username - Nimic

Password - Nimic

La Proxy - Disable

Dati Save Settings!!!

1. Instalati Softick PPP.

2. Bagati Cablul USB in CALCULATOR ( NU SI IN TELEFON )

3. Ttastati in telefon #*536963# si va da o eroare ... asa trebuie !

4. Dupa astea Bagati cablul USB in Telefon!

5. Dai START la Softick - click dreapta , dai Settings --> Bluetooh/Serial si bifati COMM care are in dreapta ss_mdm0

6. Activate la softick ... va da o eroare si dati cancel !

7. Rulati Java Uploader si dati Add la ce joc doriti ...

8. Dupa care tastati in telefon #*5737425# si selectati PPP UP ---> USB

9. Dupa aceea Serial Download!

Ori instaleaza jocul ori jocul nu este compatibil sau nu este intreg si se mai reseteaza telefonu ...!

Daca vrei sa mai instalezi un joc :
1.Incarci in Java Uploader un alt fisier JAD (Un alt joc)

2. Tastezi in telefonul tau #*5737425# si apesi doar Serial Download (nu mai trebuie PPP UP si USB ca se inchide telefonul ... mai bine zis se reseteaza).


La sfarsit , dupa ce ati bagat jocurile si nu vreti sa mai instalati nici un alt joc dati neaparat : #*536961# !!!!!!!

View Posttbscp, on Oct 29 2006, 21:59, said:

AM shi yo un Samsung D600e shi nu stiu cum sa transmit jocurile de pe comp pe tel prin bluethoot... ma ajuta careva????

Nu cred ca este posibl prin bluetooth.


P.S.Toate jocurile din acest topic merg pe D600(verificat de mine si implicit cel care le a pus)

Edited by lds_ok, 26 January 2007 - 00:16.


#44
Francezul

Francezul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.01.2007
In primul rand: Am acelasi program Softick PPP 2.21 cu tot cu licienta dar cand ii dau start imi apare Unable to locate riquired library mai exact Softick card Export is unable to locate USBPORT.dll file wich is required to accept USB connections from Palm Powered Device. in continuare....This file should ben installed with HotSync software please click Browse button to locate this library manually(It should be in Palm Desktop installation folder) daca ai vreo explicatie pt. asta trimite`mi un mail la [email protected]

#45
man_sergiu

man_sergiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2007
oare ma poate ajuta cineva...eu dau sa faca uploud la joc dar nu se incarca ..caci se restarteaza si nu se incarca nici u njoc..de fiecare data cu orice joc se restarteaza..:((astetp un help..din partea celor care au reusit...

#46
lds_ok

lds_ok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.10.2005

View Postman_sergiu, on Feb 9 2007, 01:04, said:

oare ma poate ajuta cineva...eu dau sa faca uploud la joc dar nu se incarca ..caci se restarteaza si nu se incarca nici u njoc..de fiecare data cu orice joc se restarteaza..:((astetp un help..din partea celor care au reusit...

si la mine facea asa ca nu respectam unul din pasii de instalare.NU alegeam ppp up - usb si apoi serial down ci faceam in alta ordine.vezi poate e si la tine la fel.

Edited by lds_ok, 09 February 2007 - 02:15.


#47
spdesco

spdesco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2007
Eu tot nu reusesc sa pun jocuri .... am facut exact cum scrie mai sus si se restarteaza telefonu ... help me

#48
matbog81

matbog81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2007
[size=7]spuneti-mi si mie cum instalez un joc pe samsung d600? le-am luat pe calculator, dar mai departe ce fac? spuneti-mi pasii care trebuie sa ii dau.[/size]

Edited by matbog81, 22 March 2007 - 22:31.


#49
R4mm3n

R4mm3n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.04.2007

View PostBeDe, on Feb 9 2006, 10:56, said:

Am incercat pe un D500 (in general mai toate care merg pe unul merg si pe celalalt D500/D600). Backgammon-ul incepe, canta muzica si ramane asa, nu raspunde la nici o comanda ; la Ski_Jumping, la fel incepe, merge sa alegi un meniu, dupa care orice faci se reseteaza telefonul cu totul. Ultimul nu am mai avut curiozitatea sa-l incerc.
Tu ai si testat jocurile astea sau doar le-ai luat de pe net ? Asa gasesti aici peste 400 de jocuri care merg pe Samsung D500/D600 . Te rog ca sa nu mai pui jocuri netestate ca sa nu se mai bucure degeaba lumea asa ca mine cand da peste un Backgammon pe care-l cauta de mult timp.
Am si eu o prob am luat joace de pe site asta da cand sa dezarhivez........zice enter password for the encrypted file: :confuzzled: :death:

#50
R4mm3n

R4mm3n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.04.2007

View PostR4mm3n, on Apr 8 2007, 13:22, said:

Am si eu o prob am luat joace de pe site asta da cand sa dezarhivez........zice enter password for the encrypted file: :confuzzled: :death:
Marfa de dim mergea acu orice joc aj baga.... se restarteaza chiar si la jocurile care le-am bagat azi de dimineatza :confuzzled:

#51
porku

porku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2007
bah imi ziceti si mie plz cum sa bag jocuri pe un D600E ca nu imi mere ... puteti sa ma contactati pe adresa de mess andrei_fiara pt mai multe detali

#52
TheBestHK

TheBestHK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2007
Ce sa fak dak imi scrie Eror Openning \\.\COM7 Access is denied ? :(

#53
manudmg

manudmg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.10.2006
yo am sters jocurile din el...si acuma vreau sa bag....dar cand intru in java world nu pot sa dau optiuni(imi zice k nu e nici un joc)
va rog sa ma ajutati... id dany_catel
multam

#54
casper_geo94

casper_geo94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.05.2007
Imi poate spune si mie cineva cum se pun jocuri pe Samsung SGH-D600 de la inceput?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate