Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Star Wars: Episode VIII (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
365 replies to this topic

#73
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Rian Johnson e regizorul filmului Posted Image

Si da, uneori secventele din trailer sunt singurele notabile din filme.
Nu pare sa fie cazul celui de fata. Daca luam si teaserul si-l combinam cu asta o sa fie destul de interesant, mai ales ca sunt scene care nici nu apar in ele.

Oricum regizorul a zis ca va fi un film cu destul umor si nicidecum cu tenta intunecata cum credeau unii. Dimpotriva.

Edited by eiffel, 10 October 2017 - 15:38.


#74
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,442
  • Înscris: 02.09.2016
Apare din nou fraza aceea :  fulfill your destiny ... dar atunci(Episodul VI) o spunea Imparatul adresandu-se care Luke ...
La fel  Ray spune : ,,...I need someone  to show me my place in all this...'' si din tot universul ni-l arata pa Kylo Ren intinzand mana ? Hmmmm...
Luke spune ca a mai vazut o putere atat de mare  doar o singura data : este clar : ii groasa treaba . probleme ...
Tot Luke(cine altcineva...) spune : This is not going to go the way you think ! Probleme ...dar este doar un trailer.

#75
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xw0IR6fJlV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#76
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Cand Luke a vazut puterea aia asa mare s-a soldat cu probleme - arata incendiul ala si cum iese cu mana arsa de sub niste lemne.

Si legat de Kylo Ren/ Ben din trailer ar rezulta oarecum ca schimba partea. Isi distruge masca iar apoi in nava aia desi pare sa dea impresai ca ar vrea sa traga in nava pe care se afla Leia dar dupa cum reactioneaza nava pare sa atace navele Primului Ordin.

Si o clarificare decisiva ptr ce inseamna The Last Jedi - dat fiind ca au existat multe speculatii, ba ca e Jedi la plural ba ca e la singular.

Ultimul Jedi este Luke.

Attached File  Untitled-2.jpg   59.39K   44 downloads

#77
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Eu stiam ce titlul filmului se refera la Luke Skyalker ca el este ultimul Jedi in viata.
Practic, povestea se invarte in jurul expresiei:
"Luke e ultimul maestru Jedi iar acesta trebuie sa faca ceva sa nu se piarda cunostiintele"

Ma intreb cate lucururi in comun va avea cu Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) cand Luke incepe antrenamentul Jedi cu maestrul Yoda.

#78
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Destul de multe se pare. Noua trilogie s-a inspirat destul de mult din cea originala, dar probabil va avea si ceva elemente din A New Hope si Return of the Jedi.

#79
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Am 'a new hope' sa nu urmeze 'the last jedi'. Sper ca 'empire strikes back' iar. Sper ca 'phantom menace' sa fie mereu acolo.

Attached Files


Edited by radu_me, 27 October 2017 - 23:45.


#80
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003

View PostDaniJ90, on 10 octombrie 2017 - 16:39, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xw0IR6fJlV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mark Hamill este suparat ca Millennium Falcon are un rol mai important decat al lui. Sper sa nu fie la fel de suparat si R2D2 Posted Image

Edited by radu_me, 28 October 2017 - 00:10.


#81
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Asta e veche. Clipul e pus in primavera pe YouTube dar unele imagini sunt de la lansarea TFA - acu aproape 2 ani.

Ca o paranteza - in State se lanseaza deja cartea "The Last Jedi".
Asta i-a cam enervat pe unii, inclusiv pe Hamill, ptr ca cine citeste cartea nu mai are rost sa mearga la film - e scrsia in baza scenariului si afli deja actiunea si finalul filmului inainte sa apara.
Attached File  DM6tgJSVoAAgmpk.png   1.54MB   22 downloads

#82
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Si acum m-am "enervat" eu... Am amici care deja au vazut filmul... e finalizat.

#83
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostDaniJ90, on 10 octombrie 2017 - 16:39, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xw0IR6fJlV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Wow Mark Hamill are ceva simt artistic cand vorbeste despre cum ar fi trebuit regizata moartea lu Han Solo. Total de acord cu el. Bine la ce dezastru a fost 7 nici nu m-am obosit sa comentez vreodata despre asta, totusi daca ma gandesc strict la faza aia, are perfecta dreptate.

Si inca ceva, vis-a-vis de ce zice la sfarsit, iar are dreptate. Filmele acum nu conteaza daca sunt bune cat prostesc lumea si isi scot banu. Well nu e ceva atat de recent, insa orice ai spune despre George Lucas, nu poti sa zici ca nu tinea la Star Wars. Probabil a cam ramas fara idei, dar in loc sa-l arunce ca pe o soseta murdara, trebuiau sa-i dea in continuare ascultare (si astia noi sa vina cu noi idei) in loc sa lase franciza pe mana unora care stiu doar statistica.

Edited by Genjurooo, 23 November 2017 - 19:49.


#84
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017
De vazut

#85
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Ce zice Hamill acolo e de mult - e de acum 2 ani si a si retractat o parte din declaratii.
Lucas a zis care e motivul ptr care a renuntat la Lucas Film - el a infiintat compania ca sa se lupte cu marile corporatii, numai ca in timp si compania sa a devenit o corporatie exact ca cele care nu i-au palcut la inceput. Asa ca a preferat sa o vanda.
A ramas insa cu ceva regrete dupa ce a vazut nuile filme StarWars - a si zis la un moment dat ca nu e de acord cu modul in care au continuiat cei de la Disney seria. Ulterior si el a retractt.
Ba la ultimul film - Episodul 9 s-a oferit sa-l regizeze. Fara succes.

Disney in momentul de fata intentioneaza sa profite la maxim de ce a cumparat si sa faca cat mai multi bani. Restul nu conteaza.

#86
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Faptul ca au retras o parte din ce au zis nu are valoare, ce au zis prima data aia conteaza, aia au crezut fara sa fie influentati, stim cred cu totii de ce au retras o parte din declaratii.

#87
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,442
  • Înscris: 02.09.2016
Mai sunt : 15 zile - 2 ore - 46 minute  : Star Wars: Episode VIII (2017)

#88
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Posted Image 3 zile 9 ore si 30 de minute.Posted Image
Abia astept.
Imi cumpar tricou,popcorn, sabie si tot restul. Nici nu prea conteaza daca filmul e bun sau prost pentru ca e Star Wars si trebuie sa il vad.:)

Edited by idaho333, 11 December 2017 - 09:39.


#89
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Deja premiera a avut loc in weekend - cea "restransa" - ptr actori, producatori, critici si "relatii"...

Eu cred ca de data asta astept Blu-Ray-ul. Care cel mai probabil nu va exista in Romania, tinand cont ca Disney a hotarat sa nu mai comercializeze Blu-Ray-uri la noi si in alte cateva tari UE, pe motiv de piraterie. Ultimul aparut la noi fiind Rogue One si ala intarziat un pic.
Nu cred ca ii costa asa de mult sa puna o subtitrare in plus pe un Blu-ray afcut ptr alte tari din UE. Dar ei se incapataneaza si cu dublarea...
Si cand ei au decis sa nu mai vanda decat DVD-uri, altii au hotarat sa vina cu 4K... halal marketing ptr Disney.

#90
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8qL4lMQQ9IE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WaW-XlWNlOc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by idaho333, 12 December 2017 - 19:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate