Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Diploma NEBOSH

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Chriss1964

Chriss1964

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.12.2016
Buna seara,
Am terminat liceul, cu diploma de bacalaureat, si lucrez de mai bine de 15 ani in domeniul Health Safety Environment  (SSM) in strainatate. Intre timp am obtinut Certificatul International General NEBOSH. Intentionez sa invat si sa obtin NEBOSH International Diploma - foarte posibil in Anglia. In strainatate aceasta diploma este recunoscuta ca oricare alta diploma universitara. Cursurile dureaza 2 ani, se invata / studiaza la distanta, iar examenele (3 la numar) se dau in Engleza.
Dar inainte de a incepe as dori sa stiu daca aceasta diploma este recunoscuta si in Romania si daca este echivalata ca diploma universitara. Asta in ideea ca poate candva sa revin in tara si sa imi gasesc un job si sa continui sa fac acuma in strainatate

Multumesc

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,195
  • Înscris: 24.02.2007
Nu cred ca echivaleaza nimeni o certificare tehnica cu studii universitare. E total altceva. De ce ai avea insa nevoie sa fie "echivalata ca diploma universitara"?

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Cand va merge site-ul, aici poti cere detalii: http://www.cnred.edu.ro/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate