Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Apple Music

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#73
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am inteles asta. Intrebarea era alta. Eu nu vreau sa dau “share” la ce am eu in telefon sau invers. Vreau doar sa platesc pentru Apple Music astfel incat sa poata fi folosit si de altcineva din familie.

#74
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Nu dai share. Fiecare utilizator Apple Music are cont propriu, doar că împart un abonament de familie.

#75
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
O mica nelamurire: de ce nu pot adauga in Apple Music clipuri mp3 care au o durata foarte lunga? Am unul de 4 ore si altul de 13, si imi zice “This item is not eligible for the iCloud Music Library”.

#76
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Dupa mult timp pe Spotify am zis sa incerc Apple Music dar e o dezamagire. Eu ascult muzica peste tot telefon OnePlus 7T, laptop-ul de la lucuru si de acasa, masina, console, TV, iPad.
Piese lipsa, fara aplicatie pe windows doar itunes care e din anii 90. Fara aplicatie pentru PS4, Xbox One, TV etc.

Algoritmi de sugestie nu sunt grozavi, nu ai ceva asemantor cu "discover weekly". Pe Spotify playlisturile sunt baza in schimb pe Apple lipsesc ei promoveaza albumele si radio?Posted Image

Aveam 3 luni gratis si apoi 20 de lei pe luna, ieseam mai ieftin ca Spotify care e 5 euro, aprox 25 de lei dar am renuntat.

#77
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Începând de luna viitoare, Apple Music introduce Lossless și Dolby Audio la același pret.

Asta va fi o lovitura pentru Tidal.

Eu sunt curios dacă Lossless va fi disponibil și pentru cumpărat in iTunes.

Edited by Lex404, 17 May 2021 - 17:58.


#78
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
iTunes o sa dispara la fel ca Google Play Music. Cine mai cumpara muzica cand pentru 3/5/10 euro ai acces la 70 de miloane de piese.
Youtube Premium mai e o solutie buna dar pe partea de muzica nu mi-a placut, era fain ca nu mai aveai reclame pe Youtube.

#79
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 Lex404, on 17 mai 2021 - 17:57, said:

............
Eu sunt curios dacă Lossless va fi disponibil și pentru cumpărat in iTunes.

Lossless Audio și Spatial Audio (suport pentru Dolby Atmos) vor fi disponibile fara costuri suplimentare.
Dar:
- doar titlurile selectate vor accepta streaming Dolby Atmos și Lossless;
- căști compatibile (altfel degeaba).

#80
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,412
  • Înscris: 15.11.2005
ti-a spus mama omida de iTunes? are si o data aproximativa?
Uite ca sunt si utilizatori ca mine, care sincer mi se cam brehane de losless si dolby audio si chiar imi place iTunes asa cum este.
Imi plac chestiile simple si user friendly, de aceea gasesc ca ITunes rulz!

#81
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Sunt oameni care încă mai cumpara.

Problema, mai ales la Apple, e lipsa Jack-ului sau USB C.

Ca prin Bluetooth nu prea poți avea HiFi.

Deci lumea care vrea HiFi adevărat, are un DAP dedicat și cumpara muzica HiFi. Sau are un telefon cu DAC bun și Jack (LG erau buni la asta).

Eu de exemplu am un Sony walkman, și muzica cumpărată. Asta de câteva luni, ca înainte făceam streaming. Dar nici măcar TIDAL HiFi prin bluetooth nu se compara cu un DAP și cablu (aceleași casti).

iTunes HiFi ar fi super user friendly. Momentan trebuie sa cumperi HiFi de pe qobuz/ 7digital/ alții.

Edited by Lex404, 20 May 2021 - 11:15.


#82
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 Lex404, on 20 mai 2021 - 11:14, said:

...................
Problema, mai ales la Apple, e lipsa Jack-ului sau USB C.
Ca prin Bluetooth nu prea poți avea HiFi.
...................

Adaptor Lightning la 3,5 mm sau casti de calitate compatibile (Sony WH-1000XM4, Panasonic RZ-S500W, Cambridge Audio Melomania 1, Apple AirPods Max, etc.).

#83
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Voi sunteți nu putini, forte putini, in schimb mai sunt ceva oameni care mai cumpara muzica in format fizic CD, vinyl.
80% din venituri in 2019 erau din streaming! In 2021 cred ca vorbim de 90%…

Am cumpărat și eu o perioada piese și albume in format digital pe Google Play Music pana când Google a decis sa închidă platforma.
Puteai sa le descarci in PC sau sa le adaugi in YouTube music, pana la urma le-am descărcat pentru ca nu a mers procesul de transfer.

“Streaming makes up 80 percent of the music industry’s revenue”
https://www.theverge...ke-taylor-swift

#84
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Daca Apple nu ne da Apple Music nativ pe Windows sau macar Lossless in iTunes, ne facem :D

Attached Files



#85
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
salut am un cont de apple music  de familie, si din 6 locuri mai sunt 3 locuri libere cine vrea   pm .

#86
yokolen

yokolen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 19.08.2023
Cu același cont Apple pot folosi 2 sau mai multe telefoane android? Se exclude varianta Family

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate