Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Apple Music

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#55
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Deezer are Metallica din noiembrie, când a fost lansat ultimul album.

#56
adrianbblk

adrianbblk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 29.12.2016
Fi putin serios, 5$ ti se pare mult ? Anyway cred ca e cel mai ieftin serviciu de acest gen. Chestia cu studentu care o spunea cineva mai sus nu e valabila.

#57
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Este 9,99 lire la mine. Este ok.

#58
adrianbblk

adrianbblk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 29.12.2016

View Postboy4ever, on 31 decembrie 2016 - 20:17, said:

Este 9,99 lire la mine. Este ok.

Daca esti plecat in Marea Britanie, platesti preturile de acolo, e normal. Preturi care sunt aliniate la nivelul de trai de acolo.

Daca nu esti plecat, schimba regiunea din setari si vei plati 5$.

An nou fericit.

View Postfilip.serban, on 24 decembrie 2016 - 15:33, said:

De-aia prefer Google Play music, ca le are pe toate, si pe Android si pe iOS. Pe iOS are integrare atat cu Chromecast cat si cu AirPlay, are playback offline, biblioteca e aproape identica cu cea a Apple si are si optinea de a-ti urca muzica ta (La Apple, iTunes Match nu e disponibila peste tot, cel putin nu in Romania). Am incercat Apple music pe Android si am constatat cu stupoare ca nu are suport de Chromecast. De-aia am si renuntat la ei.

Merge si in romania sa iti urci muzica ta.

Si chiar iTunes match merge. Daca adaugi de pe Pc o melodie in iTunes o ai si pe telefon si fara sa fie telefonul conectat la pc, nici macar la aceiasi retea wi-fi.

Iar referitor la disponibilitatea pe Android, apple lucreaza la asta in prezent, daca cauti pe google despre asta vei gasi articole.

View Postconnectorxp, on 24 decembrie 2016 - 14:23, said:

Apple Music este mai scump decat Deezer si faptul ca nu am putut sa migrez listele din acesta in iMusic m-a facut sa renunt dupa cele trei luni de trial.
Simt lipsa Metalica si a altora la Deezer, dar pretul mai mic si faptul ca am muzica pe mai multe platforme fara stress ma avantejeaza.

In perioada de trial pentru Apple Music am avut experienta sa observ ca muzica se incarca mai greu decat la Deezer, iar calitatea este similara, singurele avantaje al Apple Music fiind ca ruleaza in aplicatia nativa de pe sistemele Apple si este perfect integrata cu Siri si multe sisteme audio auto.

Cat e la Deezer ?

Edited by adrianbblk, 01 January 2017 - 19:02.


#59
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postadrianbblk, on 01 ianuarie 2017 - 19:03, said:

Merge si in romania sa iti urci muzica ta.
Si chiar iTunes match merge. Daca adaugi de pe Pc o melodie in iTunes o ai si pe telefon si fara sa fie telefonul conectat la pc, nici macar la aceiasi retea wi-fi.

Asta nu stiam. Ultima oara am folosit Apple Music acum un an si nu mergea. Merci de info.

Iar referitor la disponibilitatea pe Android, apple lucreaza la asta in prezent, daca cauti pe google despre asta vei gasi articole.

Exista si acum Apple Music pe Android, dar nu are suport pentru protocolul Google Cast (Chromecast), asa ca pentru mine este inutila. GPM il folosesc atat pe Android cat si pe iOS si pe ambele platforme se impaca de minune cu Chromecastul din amplificator.


#60
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Salut as dori sa ma abonez la Apple music doar ca acolo îmi la metoda de plata îmi oferă doar trei tipuri de carduri..visa MasterCard si amex...iar eu am Maestro de la BCR...ce as putea face?multumesc !

#61
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Maestro nu e tot Mastercard?

#62
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Nope. E conceput de aceiași firma dar Maestro funcționează diferit. Maestro e ca Visa Classic.

Nu funcționează in multe situații (in general la plățile pe net, unele plăti in străinătate, unele hoteluri, restaurante, etc).


#63
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Si in situația asta ce as putea face in afara de a avea un alt card?

#64
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
La tara e selectata Romania?

#65
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Nu prea ai ce face... dacă se găseau in RO iTunes cards era o treaba.
cardurile Maestro sunt cam de domeniul trecutului :D


Sau doar dacă îți face cineva cadou credit 5€ De pe alt cont dar nu știu sigur cum funcționează asta


#66
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
OK,mulțumesc pentru ajutor...la tara da România este selectata

Si totuși va mai stresez cu o întrebare �...as putea folosi cardul altcuiva pentru ca cred ca maică-mea are visa ??multumesc!!

#67
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Da, poți folosi cardul altcuiva (dacă are activate plățile pe net)

#68
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Din fericire cu un card visa am reușit sa ma abonez :)

#69
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010
M-am abonat și eu la acest serviciu. Sunt foarte mulțumită. Și la 19,99 lei pe lună să asculți muzică perfect legal și fără să stai la mila Youtube... eu zic că este pomană.
Fiind împotriva descărcării ilegale de muzică, acest serviciu a venit ca o mană cerească. Acum nu mai am nevoie de Youtube. Sau să îmi umplu casa de CD-uri. :))

#70
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si eu folosesc serviciul de peste un an si nu am ce sa-i reprosez. Pacat ca unele melodii au disparut din Apple Music, si desi le aveam descarcate in telefon, ele nu mai pot fi ascultate. Asta e.

#71
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
O intrebare: a folosit cineva abonament Family? Cum se adauga un membru nou, este pe baza de Apple ID? Daca ma abonez la acest serviciu si mai adaug pe cineva, va fi fiecare cu muzia lui in propriul telefon, sau ce descarc eu apare si in telefonul celuilalt membru si invers?

#72
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Salut. Trebuie sa ai creata o familie prima oara si dupa aceea poti adauga membrii si la Apple Music.

Aici ai detalii :

https://support.appl.../HT201088#start

Edited by Catean, 25 February 2019 - 08:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate