Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Invatare web design/development, caut mentori,colegi invatare

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostElineea, on 22 decembrie 2016 - 14:54, said:

Da.am înțeles.nu poți fi bun la toate.O sa mă axez pe adobe și html css.Voi cum ați învățat ? Ați făcut cursuri ? Dintre cei ce lucrează pe domeniu. Lucrați la firme sau freelance?
Ti-am raspunde deja la intrebarile relevante.

#56
Elineea

Elineea

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.12.2016
Ok.Am înțeles. Mulțumesc tuturor care au avut amabilitatea și timpul sa răspundă.

#57
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 29.10.2014

View PostElineea, on 22 decembrie 2016 - 15:09, said:

Răutatea gratuita și lipsa de empatie și spirit de comunitate e însă specifica multor romani.

O buna parte din lumea programatorilor stiu foarte bine ce au de facut. Dar cu totii avem manageri si finantatori prosti ca naiba care ne indica ce tehnologii si cum sa ne structuram codul. Si n-avem ce face ca ei dau banii.

Daca proiectele ar fi facute 100% de oameni cu gandire analitica, am fi la ani lumina distanta. Dar programatorii sunt dependenti de finantatori si trebuie sa respectam standardele lor rezultate din frica de programatori prosti.

Asa ca ce sfat putem da oricarui incepator? Ca e dificil sa ajungi unul bun si daca ajungi bun, la ce ne-ajuta? Vei ajunge si tu sa lucrezi la ceva firma unde ala cu bani viseaza la cai verzi pe pereti, tu iti vei da seama, intreaga echipa va da din cap in semn afirmativ, dar tot se vor duce toti la munca a doua zi ca... bani.

---
Sunt o gramada de mesaje de la persoane care vor sa devina una si alta. Eu vreau sa vad mesaje de genul: Tocmai am primit cateva milioane de euro si vreau sa fac un centru de reciclare. Am nevoie de un site, un sistem de gestiune, etc. astfel incat totul sa fie cat mai automatizat.

Edited by RedDev, 25 December 2016 - 15:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate