Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Site Developari Poze

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
Am nevoie sa fac un site pentru developari poze, adica oricine doreste sa isi incarce pozele pe site si apoi sa le developam, dar sincer sa fiu nu gasesc sau nu stiu sa caut cum sa il fac mai exact, pe ce platforma?
Merge in opencart sau woocommerce? Se baga mai apoi ceva extensii?
Practic nu vrem nimic complicat, o pagina cu un buton de incarcare a pozelor, ceva informatii si cam asta e...

#2
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
e ceva cretz in chestia asta si nu pot procesa. cum adica sa incarc pe un site poze care sa fie developate de voi? nu reusesc sa inteleg cum voi putea incarca la voi pe site bobina de film ca sa o developati. da,eu inca mai am aparate cu film.
ar fi interesant sa reusiti asta. succes sa gasisti o platforma sa va permita asta.  incearca la institutul kavli din delft, posibil sa reuseasca sa te indrume catre o directie buna/

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,373
  • Înscris: 01.12.2001
"Developare" in niciun caz online.
Pt asta trebuie pelicula "fizica" sa o ai.

#4
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Initiatorul are dreptate, clientul incarca pozele in format digital, iar el le transfera pe hartie fotografica, prin procedeul clasic cu solutii (revelator+fixator). Intr-adevar, aceasta operatie de tratare cu substante chimice a unui film sau hartii fotografice se cheama developare.

Edited by bobocul, 15 December 2016 - 07:34.


#5
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013

View PostDarthVader20, on 15 decembrie 2016 - 03:36, said:

Am nevoie sa fac un site pentru developari poze, adica oricine doreste sa isi incarce pozele pe site si apoi sa le developam, dar sincer sa fiu nu gasesc sau nu stiu sa caut cum sa il fac mai exact, pe ce platforma?
Merge in opencart sau woocommerce? Se baga mai apoi ceva extensii?
Practic nu vrem nimic complicat, o pagina cu un buton de incarcare a pozelor, ceva informatii si cam asta e...

Da merge foarte usor cu WP, si iti iese si un design ok, poti face chiar un box mare unde sa traga din pc pozele si sa inceapa incarcarea, fara buton neaparat

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Nu ai nevoie nici de Woo si nici OC, ci doar de o pagina simpla cu un formular si o sectiune de incarcare poze. Il poti face pe un WP sau pe un site custom made.

#7
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
sau cu link de incarcare pe wetransfer, ceva automatizat. cu cine colaborez eu asa fac, le urc direct pe we

#8
mephistotel

mephistotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 04.03.2016
Nu pot sa ma abtin... Merita sa le developezi in loc sa le printezi? DPDV financiar?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate