Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Program captura Tuner !

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
Salutare baieti am si eu o mare rugaminte la voi . Ajutatima si pe mine cu un sfat in legatura cu un program destep de facut captura dupa Tuner . As prefera sa fie un program atat bun cat si usor de utilizat . Am incercat pina acum si Iuvcr , VirtulDab , Showshifter dar sincer sa fiu niciunul nu a fost pe gustul meu .
Poate Showshifter dar m-ai astept propuneri de la voi . Tunerul este un Pinncle Pctv . Multam frumos si astept sfaturi !

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
ce nu-ti place la ele ? daca e vorba de calitatea capturii, vezi ca e vorba de aceleasi codecuri instalate pe SO, apelate identic si la fel de orice program de captura, pe ele trebuie sa inveti sa le configurezi !

#3
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
aici la ce program te referi ? La Showshifter ? Spunemi dspre dscaler daca ai idee cum pot sa fac captura cu el ca sa iasa cat mai bine l-am instalat astayi si nu arata rau deloc !

#4
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Dscaler nu suporta decat captura half-rez pe verticala

#5
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Dupa cum zicea Gunx, pentru a pastra proportia de 4:3, DScaler merge la maxim 384x288 si captura o gasesti in timeshifting. Dar e dificil de capturat cu DScaler pentru ca oricum consuma mult din procesor numai pentru afisarea imaginii (verifica!), ce sa mai zic si suplimentar captura...
Un soft bun e WinDVR, dar face capturi numai mpeg1 sau mpeg2.

Gunx > nu stiu unde sa pun intrebarea asta asa ca incerc aici:

Care e diferenta intre YUY2 si YV12, pentru ca am vazut ca mai nou, unii folosesc YV12? E un standard acceptat/raspandit? Avantaje /Dezavantaje? Am prelucrat un avi cu YV12 si la proprietati spunea ca este pe 12 biti, in timp ce cu YUY2 era pe 24 biti, cum sunt toate divx-urile care le-am vazut pana acum.

enjoy,

Mtz

#6
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
YV12 este spatiul de culoare nativ folosit la compresie de XvID si DivX. lucrand in el cu vdub si avisynth te poti trezi cu semnificative cresteri de viteza pentru ca nu se mai pierde timp cu conversii

putin mai multe despre tehnica de stocare matriceala aici

#7
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
Ok GunX pina la urma tot nu m-ai lamurit . Ce mi-ai recomanda sa folosesc ? Tu ce anume ai folosii ? Bine aici mai pot sa vina si opiniile altor baieti destepti .

#8
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
nu prea-ti cunosc tunerul dar daca zici ca merge cu vdub, eu cu ala lucrez de ani de zile....deci nu am gasit inca ceva mai bun ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate